Jump to content
FAS Goran
Sirius9

Kolika je kazna za vožnju pod dejstvom?

Recommended Posts

Samo kazi kako i jeste, znam da sam pogresio...prvi put mi je, nece se ponoviti, najbolja solucija ako je sudija iole razumna a valjda jeste. Nema nista od uvijanja i laganja... :)

A cekaj ti nemas zakazano za sutra, nego samo znas da su te trazili?

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam treba da odjavim table od Punta da bi covek koj ga je kupio mogao da ga registruje al mi ovi ne daju dok ne odem u taj preksajni sud i javim se tamo a posle moram nazad u policuju da im donesem potvrdu da sam se javio pa cu moci da odjavim table...

 

Ok sta je da radim...Mozda je ovako najbolje posto sam se ja tad stvarno osecao treznim da kazem da sam popio 2 piva i da stvarno nisam imao osecaj da sam toliko cirke i da kazem kao sto jeste nezaposlen na birou trazim posao....kola stvarno nemam tu nema sta da se laze...

samo kad  me bude pitala sto se nisam odazivao na poziv i tu ne znam sta je najbolje da kazem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...dozvola preko potrebna...

U sustini to je to, samo je pitanje kako ces da upakujes ;)

 

Kad se skoro moj brat pravdao za vozacku dozvolu kako mu je preko potrebna, kako od nje zivi, Sudija mu je samo odgovorilia da je na dozvolu trebao da misli pre nego sto je pijan seo za volan ( 0,66 promila) i da je sad kasno, tako da od igranja na kartu sentimenalnosti po tom pitanju nema nista.

 

E sad za iznos kazne moze da pomogne ako se optuzeni "zaroza" sa sve onom pricom o mnogo dece, sa minimalnim primanjima ili cak i bez njih, nista se ne proverava a i nemaju kad to da ucine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez primanja ... a od cega jede `leba i vozi auto ... ? najbolje je da kazes plata minimalna, troskovi astronomski, dvoje male dece, pelene, ovo ono :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mateo Zaprecena kazna za taj prekrsaj (raspon od 0,5-1,2 promila) je 6 bodova, 6.000-20.000 din. i najmanje 3 meseca zabrane. To ti je info iz prve ruke,posto trenutno taljigam drugu od dve zabrane od 3 meseca koje su mi,uzgred,stigle u istoj koverti i nadovezuju se jedna na drugu! :) U pitanju su 0,89 i 1,04 promila,sa razmakom od 2 i po meseca. I ja sam se osecao super,oba puta. Popio 3,4 piva u roku od 2,3 sata (sve mislim kako nema sanse da naduvam) ali oba puta posle treninga,gladan i zedan,kad se alkohol daleko bolje "prima". Dobio sam 2 identicne,skoro minimalne,kazne-10.000,3 meseca i 6 bodova. Sta da ti kazem,kukaj,moli,priznaj,pokaj se... :) Ne vredi se svadjati ili raspravljati,jer cim si tamo zbog alkohola,nema sanse da izbegnes kaznu i svadjom mozes samo da pogorsas stvari. Naravno,nafiluj svoju tuznu pricu sto vise,ali bez preterivanja,nisu ni oni pali s kruske,dolaze im svaki dan takvi s tuznim pricama. :) Po meni,bolje da platis i odradis ovu kaznu,nego da ti je malo popustio refleks u odredjenom trenutku u voznji,pa da placas mnogo skuplju. Shvati sve ovo kao opomenu.

Edited by Marko BK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos jedne info iz prve ruke...

 

Javio se tamo... na pitanje ko sam sta sam...rekoh da sam student iako sam dipomirao pre koj mesec , rekoh da nisam ranije prekrsajno kaznjavan sto je istina....i da sam kriv.... ona rece ovako bice to 6500 plus 1000 sudski troskovi, uz mogucnost placanja na rate, za sta trebam da podnesem molbu i eto....to je to.....3 meseca bez dozvole i 6 bodova.... da sam se smorio smorio sam se al jbg sta da se radi...sl put necu ici sa bir festa cirke kolima na vikendicu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to mnogo dugar, nadam se da ces me pravilno shvatiti. Danas ti je to mozda malo veci udarac po dzepu, ali sledeci put ces dobro razmisliti da li ces sesti za volan pod dejstvom...

 

Ja bih bio presrecan da su me jedno vece zaustavili i poslali kuci sa takvom kaznom, umesto toga kostalo me skoro 1000 Evra, srecom bez povredjenih, ali samo srecom!

Tako da posmatraj to sa vedrije strane, gadan je alkohol...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam/imao 0,58..zato sad nemam vozacku...dobio sam 6 kazenih poena,3 meseca i 6000 din plus 500 troskovi sudjenja..isao na na opstinu stari grad.....6 bodova ti negine to sigurno..to ti je zagarantovano,kao i minimum 3 meseca pa navise...a finansije bi trebalo isto da ti izadju u susret da ti daju do 8000,9000 din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da to ne vazi kad se ide kod sudije vec za ove kazne koje se odmah placaju....al mogu da se raspitam...

 

Milane potpuno se slazem sa tobom. Za 7 godina koliko vozim , vozio sam vise puta pod dejstvom alkhola al nikad da ne znam za sebe vec uvek ovako nesto kad sam svestan da mogu da naduvam al se osecam treznim i normalno vozim bez neke one euforije kao kod vecine...tako da je jednom moralo da se desi ovo. i nije mi zato preterano krivo. vec imajuci ovo u vidu pocinjem drugaciej da razmislajm.

 

Bane kako sad ide ta prica sa zabranom ? za koliko to stize i kakva je procedura ?

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ovako..ja sam prekrsaj napravio 20 avgusta 2012...na sud sam isao 13 septembra,presudu dobio na kucnu adresu u decembu...e kad dobije presudu tu ti pise sve koja je kazna,sta kako,obrazlozenje,i dobijas uplatnice u koverti,i to imas rok 15 dana da platis,ali vozacka ti ostaje jos uvek,sve dok ti mup ne posalje kovertu da ti je zabranjeno da upravljas...ja sam/presudu dobio u decembru 2012 ,i to sve platio...ali vozacka mi je oduzeta tek decembra 2013...znaci presuda ti brzo dolazi,ali dugo ces cekati da ti oduzmu vozacku...mozda i vise od godinu dana..

Znwci ocekuj ovo ..ides kod sudije...posle toga ti stize kuci presuda od suda..i imas vozacku dok ti mup ne posalje kovertu da ti je oduzeta..znwci prva plava ti stize od suda,druga od mupa..sud je brz,mup je spor..tako da ces vozacku izguboto tek 2015 cenim... bbodove i poene ocekuj do proleca..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi pitao dal važi ono da ako u roku od 8 dana platiš pola kazne druga polovina ti se oprašta :)

 

Ovo vazi samo za kazne koje su fiksne, pojas, svetla, telefoniranje i ne znam sta jos tu spada ... 

 

 i nije mi zato preterano krivo. vec imajuci ovo u vidu pocinjem drugaciej da razmislajm.

 

 

 

pocela je kazna da deluje na tebe otreznjujuce  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sva kažnjavanja važi, tj. primenjuje se ona odredba koja je važila u vreme kada je prekršaj učinjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nego samo za mandatne kazne, tj. za one za koje se ne ide kod sudije. Provericu sutra na poslu, bio nam je covek iz policije u emisiji i bas o tome pricao.

Ako vas ne mrzi i nije vam smor pogledajte poslednji SAT na rts-u, bilo je korisne price u studiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima,treba mi jedan savet.
20.04.2012 napisana mi je kazna za voznju pod zabranom.Posle mesec dana je pokrenut prekrsajni postupak,i pre neki dan mi prvi put stigao poziv da se javim 19.03.2014 radi saslusanja.E sada me zanima da li mogu nekako da se izvucem da mi slucaj zastari,svega mi treba malo jace od mesec dana da prodje onaj rok od "2 godine".Inace kazna za ovaj prekrsaj je 100000 dinara,jer sam vec napravio jedan ovakav prekrsaj i stigla mi je kazna od 100000.Drzava nam je u kanalu, a oni lupaju kazne od 100 soma kao da je to 1000 dinara,smesno znaci.
Da li ima neko savet sta radim.Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog takvih i jeste država u kanalu. Bahato je sa tvoje strane što si vozio pod zabranom i sad ti je još smešno što su te opaučili sa kaznom.

Pa šta sam ja magarac što sam uredno priznao, platio prekršaj i odslužio zabranu od tri meseca?

Mislim da treba da snosiš posledice, kao svaki odgovoran čovek! Imaš i 14 kaznenih poena na tu novčanu, a ako imaš već neke bodove od te prethodne kazne smeši ti se ponovno polaganje, koje je isto oko 800+eura...

Nemoj zameriti, to je samo moje mišljenje kad si ga već tražio.

Sent from my Nexus 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posalji im pismo da si bolestan i da molis da se saslusanje odlozi. To naravno posaljes dan pred saslusanje preporucenon postom sa povratnicom.

Tapatalk 2

Inace, slucaj zastareva posle jedne godine ako "se ne izvrsi nikalva procesna radnja" za to vreme...

Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla pomereno je sa godinu na dve...znam meni su rekli,jer protiv mene su slucaj iz avgusta 2012!pokrenuli januara ove godine...kazu da je pomereno sa 1 na 2,a izvrsenje sa 2 na 4...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godinu dana ako se ništa ne radi u tom periodu, a svakako dve godine. Tebi od dana kad bi trebalo da se pojaviš u sudu fali mesec dana do apsoutne zastare. To će verovatno zastariti i da odeš jer im treba vremena da napišu presudu pa da ti je dostave, pa se ti žališ, pa da oni odluče... U svakom slučaju poslušaj Dovlu i pošalji molbu za odlaganje radi svake eventualije.

 

Ljudi razgraničite da se prekršajni nalog primenjuje samo za mandatne kazne napisane posle 1.3.14. Sve što je napisano ranije ide po starom. Sve što ide kod sudije kad god da je napisano isključuje plaćanje 1/2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa meni zandar dosao kazem ti 12.01.2014 za preksrsaj iz 20.08.2012..ja ga pitam zar nije zastarelo,kaze nije..2 godine mora da prodje..meni rekao/covek na kucnom pragu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batalite tih godinu dana. Samo vas buni, a ne možete dokazati da nisu ništa tadili u tom periodu.. Računajte da je zastara dve godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastareva posle jedne godine ako se nista ne radi - sudija te ne zove, ne ispituje svedoke niti bilo sta.

Posle dve godine zastareva svakako.

To je ono sto pise u Zakonu. Mozda je sudija tebi slala pozive pa se ne racuna zastarevanje nakon godinu dana, ali posle dve svakako zastareva. Ili se nisi lepo raazumeo sa pandurom ili on nema pojma ili je hteo da te zaplasi...

Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...