Jump to content
FAS Goran
sremarko

Nuova Bravo - osvetljenje komandi analogne klime?

Recommended Posts

Iako nije tako ePer-u moj savet je da se prvo izvadi CD, a, zatim ona plastika ispod njega...Za vadjenje CDa treba specijalan "kljuc" - vecina servisa ga nema, jer Bravo je jos uvek nov model...Ako pokusas da izvadis plastiku ispod CDa, bez da vadis CD (kako stoji u ePer-u) rizikujes da ostetis (ogrebes) ili polomis tu plastiku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ePER, nije katalog kako se sta skida i montira, vec katalog auto delova (originalnih rezervnih delova) za to imas ilirn i isidji po srpski receno...,nemoj po eperu da shatas sve zdravo za gotovo, znam ga do sitinih detalja, pa ti zato kazem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se - u mom gornjem postu sam mislio na eLearn, a napisao ePer :) Sve ostalo stoji...

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

uspesno promenjene sijalice...skida se cd,menjac i karbon oko menjaca....

Jel mozes malo bolje da objasnis (da li mora da se skine cd ili moze samo mejac i karbon oko menjaca i koliko ima srafova i gde se nalaze i da li moraju da se skidaju tockici za regulisanje temperature, jacine vent i onaj treci)?

Hvala unapred! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo se ne skida menjac, tj. rucica istog, nego se na onoj kozi oko menjaca kroz prorez uvuce par pristiju i napipaju kopce koje drze tu kozu (tj. onaj ukrasni aluminijumski okvir) za plastiku/karbon oko menjaca...Kada se nosac otkaci (sto ide lako) dolazi se do sarafa koji drze taj karbon...

Share this post


Link to post
Share on other sites

najzahebanije ti je da skines plasticno g*vance ispod samog CDa. Budi veoma pazljiv. drzi se na dve zabice sa gornje strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
moj savet je da se prvo izvadi CD, a, zatim ona plastika ispod njega...

ok...izvadio sam cd ali nikako da provalim kako da izvučem onu prokletu plastiku.....

imaju neke dve žabice sa nekakvim metalnim dodacima/žabicama..

kada povučem na dole izađe možda 1cm ..

1.jpg

da li te metalne žabice ostaju na ukrasnoj plastici ili u otvoru u koji žabice upadaju?

čini mi se i da ona mala plastika ispod takođe sprečava dalje pomeranje....

help?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa svetlom na delu gde se podešava grejanje , tačnije dva kruga jer imam manuelnu klimu tj manuelna podešavanja. Leva strana mi radi, tj levi krug je osvetljen a desni nije. Kako se uopšte menja sijalicu tu i da li je uopšte sijalica ili osigurač ?! 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Da li treba da svetle sijalice na ventilacionim tockicima ili na dugmicima sa bocnih strana mp3 plejera kada se startuje auto? A nije ukljucena pozicija.

Ako moze neko od vlasnika Nuova Fiat bravo da proba pa da javi. Manuelna klima je u pitanju.

Hvala

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa,
Naime vec neko duze vreme (citaj od kupovine) mi ne radi osvetljenje moje reso klime, sto mi ne predstavlja prevelik problem jer sam se i navikao na raspored (ubodem dobro) al me pocelo nervirati kad vec ima osvetljenje. Ono, malo je mracno.

Elem, sam postupak za skidanje svega sam jednom vec prosao u varijanti bez skidanja radija, odnosno varijanta skidanja prednjeg panela klime skidanjem tockica klime i tu se zaglavio...
Srednji tockic, za brzine ventilatora, odbija da se skine jer pruza prilican otpor pri vucenju ka napolje te se plasim da ga ne pocupam i ostetim panel pa onda igranka oko nabavke istog.
Sto se tice 'podgrevanja' tockica fenom i slicnog radi popustanja lepka ili cime je vec vezan, mogucnost za to nemam jerbo je garaza zauzeta do daljnjeg.

Da li postoji neki poseban polozaj sa kojim ide lakse to skidanje ili jednostavno cupanje pomocu neke polugice (citaj viljuska ili slicno) da tockic izleti ? Verovatno prosli vlasnik je isto pizdeo, a menjano nije jerbo bi mu sigurno u Nemackoj papreno naplatili zezanje od pola cuke.
Hvala unapred.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01

Sam modul analogne klime je vrlo slican kao na Stilu, razlika je sto ima prilicno vise posla da se raskupusa i dodje do njega.

Svi tockici se skidaju povlacenjem i ispod njih je onda ona providna plastika, ispod koje su sijalice. Sijalice su one male od 1,2W. Evo da imate i postupak iz eLearn:

 

Untitled51.thumb.png.5a4f26d6af0850f52cd849a4fe537b2c.png Untitled52.thumb.png.02cdcbbf6c8e2e0657250bc50093ad0a.png Untitled53.thumb.png.8b13fb5f092a1191586ced8d8013a2dc.png Untitled54.thumb.png.1d4b2c83f50e1bc1cc0db4e91c4922bf.png 

Untitled55.thumb.png.d2d72b8640a10e2a4ed62ef6d0631b79.png Untitled56.thumb.png.4a634d3c3e46b57f6f4987c60c14640c.png Untitled57.thumb.png.8c7011ab37c8d9254abd66d3ed50fa64.png

 

PS: Evo kako izgledaju osovine tockica, kada se dodje do providne plastike. U gornjem delu, izmedju osovina ces videti 2 sijalicna mesta:

 

19.thumb.JPG.770fc7f1bd4bd021e82d773d7fbb1f5a.JPG

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolega, al sve sam to raskupusao jednom (vatreno krstenje) al nece srednji tocak d sidje svakako bez njega (osim da raskupusavam sa skidanjem radija iz lezista i od njega sve srafove/inbuse odvrcem i skinem celu klimu) ne mogu panel skinuti...kao da je zapekao u centru gde mu je osovina i ni makac.
Primenio sam silu dovoljno jaku da je pod prstima pocela guma oko tockica da se oseca kako se struze, pa sam stao...onaj fazon, tako blizu al tako daleko



Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno zapeklo. Ne znam da li si video ovu temu, kazu ljudi da su uspevali gimnastikom da zamene sijalice i bez skidanja tockica... Pogledaj i neki post ispod, takodje je objasnjeno:

 

 

A imas odlican tutorial i na fiatforum.com: 

https://www.fiatforum.com/bravo-guides/308785-replacing-failed-bulbs-heater-control-panel.html

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...