Jump to content
FAS Goran
sremarko

Fiat Stilo / Nuova Bravo - naknadna ugradnja digitalne klime?

Recommended Posts

Čudi me da emotion nema digitalnu klimu. To je viši paket i upravo je odlika višeg paketa u odnosu na niži digitalna klima. Možda je auto bio za naše tržište pa u cilju uštede cak :rambo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim za savjet,imam Stilo 2001 jtd 85 kw,u autu imam manuelne prekidace klime,a nasao sam automatsku klimu iz stilo abarth,e sada da lije izvodljivo i koji dijelovi mi trebaju da ugradim digitalnu klimu?

Hvala vam unaprijed

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste izvodljivo kao što je skoro sve sa tehničke strane na ovom svetu izvodljivo. :thumbup:

Nije isplativo jer ti trebaju klapne, motorići, senzori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta nasao sam stilo 2,4 prodaje se u dijelovima,imao sam u planu volan i klimu uzeti,nije mnogo para,volan 50 evra,a klima sa motorima 80,al ne znam elektricara koji bi to izveo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je po te novce mislim da se ipak isplati :)

A jel odgovara volan sa abarth na obicni stilo , posto je na abarthu iza volana i rucice mjenjaca mozda je drugacij u odnosu na standarni volan ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fizicki isto, tj. taj volan se bez problema montira na obican Stilo, proverio u praksi. Ako hoces da volan (sem tih komandi menjaca koje takodje idu u Digital Network Node volana) ne stoji samo za ukras, za komande muzike ti treba i odgovarajuca spulna i malo "seckanja" CAN magistrala, postoji moja tema u "Uradi sam".

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav uzeo sam novi bravo 2010 1.6 16v multijet 120ks,pa imam par pitanja,u dinamik opremi je ima prednje podizace,manuelnu klimu i nema parking senzore pa sam planirao da jedan dan sve to nadoknadim a ne znam da li je to moguce u ovlascenom servisu,da se stave zadnji podizaci,parking senzori / automatska klima...i ako jeste da li neko zna cenu toga

 

pozdrav ! :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za podizače, parking senzore, a posebno klimu bolje da prodaš taj uto, dodaš 500€ i kupiš neki u Emotion opremi. Svaka druga kombinacija će koštati mnogo, a naročito ako si dovoljno lud da to sve radiš u ovlašćenom ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U stilu imam obicnu klimu i hteo bih da kupim i ubacim digitalnu, da li je to izvodljivo. Ne znam da li su iste komponente kod jedne i druge tj da li ce uopste pasovati i da li ce raditi. Isto to me interesuje i za tempomat da li se naknadno moze ubaciti?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Search, sve je do detalja objasnjeno.

Od digitalne klime komotno odustani, imas temu o tome. Za tempomat postoji posebna tema, nista komplikovano, sve je sazvakano, sa mogucim slucajevim, semama konektora, ugradnjom, peglanjem Proxy-ja...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

cao, jel moze da se displej digitalne klime poveze na manuelnu klimu?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam par komada - tacnije 5 kom. i zadnje dve sam prodao pre par dana ljudima koji imaju manuelnu klimu u kolima (ostao jos ovaj komad jer cena nije velika - drugi traze od 20 do 30e ) ...... ovi sto su kupili rekli su da moze ali ima mnogo zezanja oko toga , ali moze , caak i ima neki strani sajt sa slikama gde su to uradili - malo guglaj po netu , to je sto ja znam .......  ja u mojim kolima imam dig. klimu fabricku i svaku sam ispitao licno i pojedinacno i sve su ISPRAVNE - to garantujem i rade kod mene normalno ........ pozdrav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok bole pogledacu ako nije velika budzevina da se to ubaci uzecu.

A dal slucajno nemas tel od tih sto su ubacili a imali su manuelnu klimu da ih pitam kakva je procedura da se ubaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam drugar , znam da je jedan tiip bio iz novog sada i on je rekao da ima ko to da mu ugradi , a drugo je bila devojka iz bgd-a tu sa crvenog krsta i rekla mi je da ce pokusati neko da joj to namesti a i ako ne bude moglo da nece propasti za ovu lovu  -- ostalih par komada ljudi su uzeli i zamenili ih , ali su imali vec dig. klimu u kolima ,  ekrani im nisu nesto radili kako treba -- ljudi stisnu jace ekran kada peru kola i on ostane razmrljan a jedan je imao cak i razbijen ekran u kolima. pogledaj ti to sa majstorom pa ako nesto resisi tu sam -- oticice i ovaj komad sto je ostao -- polako. iskren pozdrav drug .............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista ok hvala.

Videcu bilo bi mi ekstra da stavim jer imam nav pa bi i taj displej legao super.

Ovih dana sam zauzet al ako prodas nije problem.

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok , ni ja nisam bio par dana tu -- da stoji ekstra uz navi znam jer ja imam to sve komplet u mom stilu samo sivo abarth -- ova je crne boje kao i piksla sto je prodajem ,  pa ako nesto resis tu sam ......... pozdrav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok bole pogledacu ako nije velika budzevina da se to ubaci uzecu.

A dal slucajno nemas tel od tih sto su ubacili a imali su manuelnu klimu da ih pitam kakva je procedura da se ubaci

 

Stvar je u tome što kod manuelne klime sve usmerivače podešavaš ručno uz pomoć točkića, a sa digitalnom na dugme, t.j. trebaće ti i elektro motorčići koji dolaze unutra + instalacija za napajanje.

Lepo čovek kaže, ima puno zezancije.

 

Pozz

Edited by sone

Share this post


Link to post
Share on other sites

da raspitao sam se treba mi kompletna automatska klima sa sve instalacijom,a to je posao od oko 800e tako da od tog posla nema nista :D ostajem ja na manuelnoj i nije mi tesko da uvrcem dugmice :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manje komplikovana varijanta je pri kupovini odmah traziti auto za digitalnom klimom...:D

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek kad ljudima kazu kolika je zezancija to konvertovati i koliko to, naravno, i kosta - shvate koliko je lepo i lako rostiljati tockice manuelne klime ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Fiat Stilo rucna klima

 

Imam doma viska cijeli komplet automatske klime  ( onu kutiju s klapnama i motoricima )
 

Sad mene zanima ako bi mi mogao dati neko savjete oko rastavljanja stare klime ( rucna )
 

Dali ova automatska pase saraf an sarag na mjesto ove?
Hocu li trebat kemijat sa strujom?
I jel cu se hebat sa isparivacom klime?
 

Ako je netko mjenjao da mi da neki savjet

 

Hvala!
Ako ko ima kakve slike dok je to slagao moze mi poslat na email.
matija11jankovic@gmail.com

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao ljudi. Imam jedno pitanje, moze li da se zameni analogna za digitalnu klimu i da li je komplikovano?!

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pablojoks83

Mnogo para brate i živaca....ne isplati se. Tu treba svašta menjati, nije samo da zameniš panel. Tvoj odgovor potraži u ovoj temi. Istina da je vezana za Stila, ali princip je isti.

 

Edited by Ivan
Sredjen post posle prebacivanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...