Jump to content
FAS Goran
FantomX

Pre i/ili posle povećanja snage motora (Chip tuning i uzročni kvarovi?)

Recommended Posts

Odoh sutra da kupim AR 159, stavicu ovo za pijac zeni sa fabrickom mapom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treslo bi ti se to ko nenormalno da ti zamajac nije okej.

Sigurno se ne stavljaju džabe specijalne lamele i korpe na trkačke automobile, koje ne proklizavaju skoro uopšte, ali nije moguće lagano krenuti sa njima.

clutch02.jpg

Moguce je krenuti lagano sa njima, ali nije za one koji vole da krecu sa obrtajima na leru i koji vole da voze na pola kvacila... A inace postoje i sinter lamele sa oprugama tako da se izbegava svaki problem sa kretanjem ali i dalje stoji da nije dobro voziti na pola kvacila, tj nije dobro to ni za fabricku lamelu, ali fabricko za razliku od sintera netrza pri tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju polusinter varijante, te sa oprugama, ima tu dosta kombinacija, ali sinter, dizel i plivajuci zamajac ne idu nikako. :)

Jedina krstena varijanta je nova lamela, pojacana korpa i obrada zamajca, pa sklapanje.

Sinter i zensko za volanom, to je fashion no no :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti ces da budes tester ionako, gotov si, ja sam vec ugradio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pratim šta se događa pa ne mogu a da ne zapazim da i "nebo" mapa urađena za u "instituciji" za chiptuning pravi proklizavanje lamele :question: Jedino fabrika radi kako treba.

Moja mapa je bila nedovoljno ubedljiva za tvoja očekivanja, jača od fabričke i to je bilo sve što si trebao da napišeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nema veze sa mapom, sa tvojom najmanje proklizva, sa Aletovom najacom - najvise.

Imam 1 tvoju, 4 Aletove i fabriku. Sa fabrikom ide, super, fino i sporo.

Napravio mi je Ale i jednu sa kojom ne kliza, sporija je, ali radi. Covek je smanjio snagu taman koliko treba, ide a ne kliza. ;)

Lamela se shebala sama od viska konja i dotrajalosti. Eno je na terasi, ima mesa na njoj da se navoza jos sasvim fino. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da se mesam u vasu raspravku,ali koliko vidim tebi se to proklizavanje dogadja i sa novom lamelom i sa svim mapama sem fabricke,zar ne?

po tome bih rekao da nije problem u mapi koju ti je BravoJTD napravio vec je problem u autu koji je ocito neispravan cim zamena lamele i korpe nije resila tvoj problem.

Opet kazem,ne bih da se mesam,ali citajuci sa strane ovo,stekao sam taj utisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da preterujes. Krivis coveka sto imas neispravan auto. Nema sta da proklizava osim lamele, stavi ispravan set kvacila i resices problem. 2.4 JTD imaju fabricki oko 300 NM i ne proklizavaju. Lamela ti je bila naceta i posle njegove mape koja je povecala obrtni moment, sredjena je do kraja.

Stavi normalan set kvacila i resice se problem. Ko zna sta si sad stavio. I nemoj da napadas coveka koji ti je maksimalno izasao u susret. Ej, 50 evra u 2 rate, lud je sto je i prihvatio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Kole

njegove obe mape prave problem.

Aletove 3 mapa prave problem jer su daleko jace od njegovih. Zato mi je covek napravio mapu koju moze da izdrzi novi set kvacila.

DRUGA STVAR, NAJBITNIJA - SA DVE MAPE OD KOLEGE BravojJTD automobil se TRESE kada se ubrzava sa malih obrtaja u 4oj i 5oj.

I sam kolega BravoJTD je imao iste simptome koje je opisivao u postovima, sve dok nije jel'te kupio od INO TJUNERA mapu. Onda je nestalo sve.

A zasto? Zato sto ALE radi sa WinOLS-om i vidi 1000 parametara u mojoj mapi, a BravoJTD radi u ECM-u i ne moze da razvuce normalno i kvalitetno obrtni moment po brzinama. Auto ide i ne trese se, a opet ide bolje nego sa njegove dve mape.

@krsman3d

Prekjluce je na automobil stavljen NOV VALEO SET KVACILA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

automobil se TRESE kada se ubrzava sa malih obrtaja u 4oj i 5oj.

imamo istu pojavu na Mardzi :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

automobil se TRESE kada se ubrzava sa malih obrtaja u 4oj i 5oj.

imamo istu pojavu na Mardzi :coffee:

Vule ima iste simptome a mapu je radila ekipa ale-rale. Što ne pitate onog što vam je dao tu mapu kako se kod njega ponaša. Ili još bolje opletite fabričku ili kod aleta po proverenu al skupu. Nego jel i ta mapa slabije vuče i proklizava.

@FantomX

Nema razloga da mi šalješ preteće poruke, odgovoriću ti večeras, trenutno sam zauzet nekim drugim stvarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mapu za Mareu smo radili Chelic i ja dok smo pili Coca Colu u kaficu.

Za PM i sms akcije izmedju nas ne pisi po forumu, mislim da je pametnije zbog tebe. Ne bih da kopiram sve sto si mi napisao ovde. Takodje, nemoj da mislis da mi je tesko da dodjem do NS-a.

Nesha nas je sve upozorio da ne nastavljamo sa ovim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mapu za Mareu smo radili Chelic i ja dok smo pili Coca Colu u kaficu.

Izgleda da vam sinhronizacija laži ne ide baš najbolje

medjuubrzanja (primitivna metoda merenja) :rambo:

5 stepen, 80 - 120

pre 18, sad 10

4 stepen 80-120

pre 12.15 sad 7.80

60-140 - treca+cetvrta

pre 18.5 sad 14.5

0-100

pre 12.70 (manje nije moglo nikako) sad oko 10 :)

jako dorbo puni u svakoj brzini (u odnosu na fabriku) vise od 200 nece da ebes (4350 rmp), sve u svemu, burazer je vise nego zadovoljan dobijenim.

Hvala bojanu2703 na ustupljenoj mapi, a boga mi hvala chelicu i FantomX-u koji su je zajednickim snagama ubacili u Mardzu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko jos ideju zasto kliza i dalje sa jakim mapama?

Marea 2.4JTD i TD imaju oko 260nm torka i 130ks, i na njima je isti set kvacila?

Nije problem da vozim mapu koja prija kolima, ali me zivo interesuje sta moze da bude?

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vibracije su nuzno zlo usled povecanja torka (te nepravilno rasporedjenog), ali nebitno to, dokle ide ide....

Sto meni treba Chuck Norris da napravi kvacilo, imate li neki normalan savet kao majstori, zasto lamela i dalje proklizava?

Koliko se secam ti si Maritni vozio 2.4JTD sve do trenutka kada je ista prokuvala na lezecem policajcu, te si iz tog razloga presao na benzinac? Izgleda da ipak nije vozena sa povecanjem snage bez problema?

Setih se Lybre iz teme dizeli vs benzinci.... Slava joj.

Edited by FantomX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja samo vidim da ovde svi nesto pricaju a niko nista pametno da kaze... Svi "misle"...

Zezam se ja sa JTD masinama malo, setih se da je Martiniju prokuvao 2.4JTD, pa rekoh mozda je zbog povecanja snage. Uglavnom, izgleda da se ljudi stide da iznesu svoje probleme sa automobilima. Pogotovu chipovanim. To je izgleda svetinja, ne sme u to da se pipka...

Kupicu drugi auto, los mi primerak uleteo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vibracije nisu nužno zlo, ustvari zavisi od modela.

Motor kod Bravo/Brava/Marea ima potpuno drugačije vešanje nego okod Stila.

Stilovo nosači motora jtd/mjet se odlično nose sa povećanom obrtnim momentom,

ako su potpuno ispravni ne prenose ništa više vibracija prilikom ubrzanja.

Kod jedne tvrdo čipovane Maree sam prvi put primetio blago podrhtavanje, verovatno nosači pošto je zamajac bio ispravan.

Kod oba modela kvačilo i svi drugi sklopovi bi morali da prenesu taj povišeni momenat bez problema,

jer su projektovani sa priličnim stepenom sigurnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda dolazimo do jedinog normalno i razumnog zakljucka - zamenski set kvacila, tj. Valeo koji prodaju Kit komerc i AP sport ne valja nicemu, jer ne moze da podnese budzenje.

Sto se tice vibracija, u pravu si. Nosaci su drugaciji, i njihova pohabanost pravi vibracije. Ali dobrim remapom mogu da se "sklone" vibracije.

Set kvacila, izgleda da mu nema leka. Sve sto znam je da ono sto sam kupio i ono sto sam skinuo sa kola - nema razlike na oko, na oba pise FIAT made by Valeo.

Stari set nije istrosen toliko da bi lamela proklizavala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...