Jump to content

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

FAS Euroauto Goran Vlada
FantomX

Pre i/ili posle povećanja snage motora (Chip tuning i uzročni kvarovi?)

Recommended Posts

Ti Revo iz Krnjaču su izvikani, i skloni štelovanju, što je više puta dokazano. Auto mu ne ide ništa specijalno bolje proporcionalno dobitku snage na njihovim valjcima.

Kako ne ide?

Pa jel rekao da je brži 0,7 sekundi?
Zar vama običnim smrtnicima 0,7 sekundi nije neki dobitak?!?!? 

On 8/25/2019 at 12:10 AM, marko.jovanovic said:

Eh kada bi to bilo tako jendostavno, daj mi mapu od Stila. Pa čoveče, Stilo JTD od 110KS ne postoji. Verovatno su im različite turbine, dizne.... 

Ne, sve je identicno,od dizni,turbine i plivajuceg..cak su isti i prikljuci za komp

Ovako samo je 1 dizna stradala koja je vec bila ocigledno falicna iako je radila normalno pre cipa..stavljena druga i sve radi isto kao i pre cipa i lamela ne proklizava vise..radjeno je u Pro Tuningu i lik je neozbiljan...nije se ni ponudio da isprobamo auto nakon uradjenog remapa a i sam je sutradan priznao da je sjebao stvar...koji jos auto moze da izdrzi voznju da najveci pritisak koji treba da je na 3500 rpm bude na 1500rpm..auto mi je bio u odlicnom stanju i nema sta da se sredjuje sem sto je jedna dizna crkla..lamala je bas na  1500rpm i klizala u petoj jer je on sjebao mapu...za mapu od stila sam pitao jer mi je objasnjeno da fabricke mape cuva kod njega na kompu i uvek moze da ucita te fabricke vrednosti i to je to...zato sam pitao da li mogu sa dobijem vrednosti koje su podesene za stila..tj da ucita komplet njegovu mapu

Posted (edited)

Pozdrav svima, prvi put postujem na forumu, imam pitanje i voleo bih da podelite vase savete ili iskustva samnom!

Imam Fiat GP 2014 1.3 mjet 75ks, poslao sam par mejlova chip tuning garazama i kazu da mogu dobiti 100ks (+25ks) na chipu za nekih 250e, da li mi chip moze napraviti stetu na motoru i ako ne, da li vredi raditi chip?

Takodje uradio bih straight pipe, da li mislite da mogu dobiti malo jaci zvuk neko stock iako je mali motor?

Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Posted (edited)

@Memedov

Taj 1.3 55kw nije napravljen da bude brz, vec da bude ekonomican. Onaj sa varijabilnom turbinom fabricki sto ima 90 ks je malo podlozniji "tuningu".

Svakako moze da se popravi stvar i da se pomeri sa tih 75ks, ali naravno ne sa dodatnih 25ks. Nije isto dodati 25ks na 150ks i na 75.
Inace uvek sam bio protivnik tih straight pipova na dizelu. Uzasan zvuk fijukanja i naravno gomila dima sa losom mapom.

Edited by neshaoct
dodao tag

3 hours ago, Memedov said:

...da li mi chip moze napraviti stetu na motoru i ako ne, da li vredi raditi chip?

Može ti napraviti štetu.

Ne može ti napraviti štetu.

Obe stvari su tačne i zavise od stanja motora pre čipovanja, i onoga ko ti radi čipovanje (kakva nova mapa je upisana). Kad kažem ''štetu'' mislim i na ono što nije sam motor, ali može da traži ulaganje, tipa da ti krene da kliza kvačilo, ili da krene turbo da zeza, ili dizne, ili...

Baci pogled, sada nakon spajanja tema, na sve ranije napisano u temi na kojoj smo, pomoćiće ti da stekneš bolju sliku o tome šta sve može, ali i ne mora da se dogodi. :thumbup: 

2 hours ago, radomir.g said:

@Memedov

Taj 1.3 55kw nije napravljen da bude brz, vec da bude ekonomican. Onaj sa varijabilnom turbinom fabricki sto ima 90 ks je malo podlozniji "tuningu".

Svakako moze da se popravi stvar i da se pomeri sa tih 75ks, ali naravno ne sa dodatnih 25ks. Nije isto dodati 25ks na 150ks i na 75.
Inace uvek sam bio protivnik tih straight pipova na dizelu. Uzasan zvuk fijukanja i naravno gomila dima sa losom mapom.

25 minutes ago, neshaoct said:

Može ti napraviti štetu.

Ne može ti napraviti štetu.

Obe stvari su tačne i zavise od stanja motora pre čipovanja, i onoga ko ti radi čipovanje (kakva nova mapa je upisana). Kad kažem ''štetu'' mislim i na ono što nije sam motor, ali može da traži ulaganje, tipa da ti krene da kliza kvačilo, ili da krene turbo da zeza, ili dizne, ili...

Baci pogled, sada nakon spajanja tema, na sve ranije napisano u temi na kojoj smo, pomoćiće ti da stekneš bolju sliku o tome šta sve može, ali i ne mora da se dogodi. :thumbup: 

Hvala na savetima!