Jump to content
FAS Goran
FantomX

Pre i/ili posle povećanja snage motora (Chip tuning i uzročni kvarovi?)

Recommended Posts

Ma zezam se ja malo :)

Nego vidis, nece, ima tu nesto sto neki mozda znaju, neki ne... ;)

Idemo dalje, moze li neki drugi menjac u Bravo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bre ljudi, boli me uvo neka radi ko sta hoce :)

Nego ja pitam za problem, samo Kole mi napise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo je što ne rade benzince bez turbine, bar nisam video za vozila koja sam ja gledao, a kod nas i iz benzina izvlače po 30ks :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne soli ranu aman :lol:

I dajte predlog, moze li drugi menjac na Bravo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo je što ne rade benzince bez turbine, bar nisam video za vozila koja sam ja gledao, a kod nas i iz benzina izvlače po 30ks :rofl:

Ma, nemaju ni oni pojma, zamisli samo...okače ljudi pdf sa tim šta i kako, imaju i neki dijagrami...ma, jednom rečju amateri koji isto ne umeju kao ni oni drugi nemci... :D :

http://www.oct-tunin...te.php?cars=187

Još i garantuju izduvne gasove u okviru propisanih nakon čipovanja, a znamo kako se to rigorozno kontroliše kod njih. Naprave bre mapu, a ona isto dimi kao i pre čipa, tj. u granicama propisanog.

http://www.oct-tunin...emid=38&lang=de

EDIT: Nema šta da radi sa benzincima bez turbine kad je samo čipovanje u pitanju, ili kao što rekoše iz H&S, neće oni da se ubeđuju sa vlasnicima nakon čipovanja da li se dobilo tih malo konja. Ne zanima ih to, ne treba im takva vrsta posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sad gledam ovaj dijagram, 330Nm i 138ks i preko 100ks od 2400rpm do 4200, prilično primamljivo deluje :laughing: I pretpostavljam da je ovo takođe safe mapa kakvu je i kole hteo. Šteta samo što je najbliži servis koji imaju na Nemačko-Švajcarskoj granici :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam, ima i kod nas firma koja radi sa njihovim mapama...samo i cene nisu one na koje se naviklo kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sad gledam ovaj dijagram, 330Nm i 138ks i preko 100ks od 2400rpm do 4200, prilično primamljivo deluje :laughing: I pretpostavljam da je ovo takođe safe mapa kakvu je i kole hteo. Šteta samo što je najbliži servis koji imaju na Nemačko-Švajcarskoj granici :laughing:

http://www.oct-tuning.com/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=2〈=en

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi doktror :)

Da jurim jaci menjac ako uopste moze, ili da pomerim tork iznad 2000rpm?

Moze li uopste neki drugi menjac da se ufasuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta će ti sad drugi menjač gospode isuse?

Samo se bre nešto vrtiš po tim servisima i majstorima, sedi i peglaj to dizlo i ne prdi toliko, kad nešto crkne promeni ako baš moraš, mani se uklanjanja vibracija i krckavih plastika i neispravnog termostata, vibracija će uvek biti, plastike će uvek krckati i nikada ti kazaljka za temperaturu neće biti tačno na pola! :harhar: Što pre to prihvatiš, život će ti biti mnogo lakši, a gas patos ćeš stiskati samo iznad 2500rpm i nikad te neće mrzeti da prešaltaš u nižu. Ljubi te tvoj brat :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitam, pitam :)

Entuzijazam, ocu da mu iscedim dusu a onda ostavim zeni za pijac. :D

Ne zamaram se previse, samo njuskam ;)

Ajde, de, spremaj smirgle :)

Chelicu - od kog automobila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od bilo kog 1.9jtd-mj a moze i tvoj samo ti treba jace kvacilo. Ni jedan, pa cak ni menjac za multijet nije predvidjen za exploziju snage pa stavljaju torque limitere da kvacilo ne bi pravilo probleme na tako niskim obrtajima. Ja sam 2x balansirao zamajac dok nisam izvalio da je problem sa setom od malinica. Sve u svemu, taj menjac izdrzava kolko neces torka ali je problem malko slabije kvacilo koje pravi problem sa viskom torka. Gledao sam po stranim forumima da imaju ojacana kvacila, pa bi valjalo naci tako nesto.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resen problem vibracija sinoc, boost 1.47bar-a, vracen tork limiter (bio je skinut na mapi, tj. uklonjen), podesen na 2200 obrtaja. Vibracija nema iz niskih obrtaja, na pun gas je malo cudno, posto je ranije vukao iz 1700rpm. Svakako, manje stetno, a opet dovoljno brzo.

Slazem se za kvacilo da ume da pravi problem, kod mene je ipak ne-limitiran tork pravio problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novajlija sam, što se tiče Fiat-a ,a i chipovanja.

Kupio sam sa preporukom Fiat Stila 1.9 JTD 115KS 5 vrata. Odvezem na servis prije kupovine (dijagnostika) i lik mi kaze da se ne moze nakaciti na elektroniku motora. Elektronika voznog prostora (lampice i ostalo sve ok). Serviseri onda onako "manuelno" ispreturaju auto (turbina, crijeva itd.) i kazu sve ok, dobar auto za te pare. I kupim auto (jeftin je, utegnut, nista ne zvecka, jede asfalt).

Na prvu nisam primjetio da ponekad prilikom konstantnog gasa u 3. ili 4. malo trza, nista strasno, ali kad sam se najavio na veliki servis lik mi iz servisa kaze da pitam da li je auto chipovan (mozda se zato ne moze nakaciti). KAŽE mi lik od koga sam kupio "zaboravio sam ti reći", koštalo ga 120Eur, chipovan na 150KS.

U biti pitanje je:

Da li ga ostaviti chipovanog ili skinuti ga na 115KS?

Šta je dugoročnije po motor, BTW prešao je 240 000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kod nekog svercera iz italije, nema servis, uzeo mu 120eur i kao chipovao ga. Bar tako kaze, ne razumije se u to, samo je htio da ga nabudzi. Sta je sve radjeno nema pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je "kao" cipovan sve je pod znakom pitanja sad, i da li je uopste cipvan, i zasto ne moze da se zakaci na komp. Licno mislim da je problem neki u prekidu instalacije tj. da je neka zica otkacena. Ako je i cipovan cak na 150ks, a ti nisi "u tom svetu" svakako je bolje da se vrati na fabricku mapu ili neku slabiju-po meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa povezivanjem na fabričku dijagnostiku je moguć nakon čipovanja, pre svega u smislu da ne može da očita parametre iako se uspe povezati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U 99% slucajeva moze da se poveze na dijagnostiku,ako je u pitanju originalni dijagnosticki uredjaj povezace se normalno samo parametri koji su u njemu nece se podudarati sa parametrima koje ocitava te ce na taj nacin izgledati kao da ti dosta stvari ne valja na kolima,ako je u pitanju after market dijagnostika normalno ce ocitavati parametre,da ne duzim tu je nesto drugo problem i moze biti glupost a moze i biti nesto sto ce te kostati para da resis... ;)

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto kaze Boki. :)

A sto se tice trzanja, veliki broj slucajeva je EGR koji ostane otvoren pa hoce tako da secka... Meni je Bravo tako seckao izmedju 2400 i 2600. Kada je fizicki zatvoren, nije bilo vise problema. Odraddi to za pocetak, mozes i sam, prelistaj malo forum. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...