Jump to content
FAS Goran
FantomX

Pre i/ili posle povećanja snage motora (Chip tuning i uzročni kvarovi?)

Recommended Posts

Nemate pojma realno :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si 100% da ne paše, ali čemu onda laganje na sajtu? Kako god bilo, valeo set nikada više neće biti na mom autu.

Da se vratimo na temu, do sada nisam imao negativne posledice od remapa (set valeo koji sam delimično izbacio je đubre pa đubre). Danas sam mu upucao jaču mapu , ne da dimi, naplatiće mi ekološku taksu jbt. Stisnuo sam pun gas u Južnomoravske brigade, odmakao sam 200m, pogledam u retrovizor, a ono oblak i dalje stoji :D Imam svedoke, Fantom je bio u kolim sa mnom. Ova mapa koju sada imam više dimi, i to dimi kvalitetnije, gušći je dim. Idealno za preticanje, da dekocentrišeš vozača koga prešišaš :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa brate nema jeftiniji i kvalitetniji, isti je Valeo u Delti i AP-u, obicno standardno kvacilo koje bi Koletu trebalo da drzi, a vec smo se uverili da ne drzi, dva puta, ja i Marko.

A te price o istom setu koji kosta vise, a drugaciji je, ubedite me, dokazite i ja cu poklonim Valeo set kome treba. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje meni drži oko 380 Nm.

Imam još jedno staro (zamenjeno još uvek ispravno) koje je takođe držalo isti obrtni moment, ako nekom treba, marke Valeo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa brate nema jeftiniji i kvalitetniji, isti je Valeo u Delti i AP-u...

U Delti odavno više nema nikakav set...ali, znam šta si hteo reći. Nije to isto...imaš naravno isti set i van ovlašćenih, ali on ne spada u kategoriju najjeftinijih.

Bio je baš ovog meseca sajam rezervnih delova u Frankfurtu - Automechanika Frankfurt (najveća evropska smotra tog tipa). Nije otvoren za javnost, nego za klijente. Naravno, Valeo ima svoj štand. Misliš li da je nudio samo jednu klasu svojih proizvoda? ;) Pitaj nekoga ko je bio. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smorio si za medalju, realno.

Ne pricam o Frnkfurtu, pricam o zemlji Srbiji i onome sto imamo da kupimo ovde i ubacimo u svoja kola.

Hocu i ja aftermarket set kvacila i fixni zamajac, ali nema AP sport, nema ni Valeo. U Srbiji. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta sam smorio??? Pa, nisam ja kriv što ti ne znaš da upravo naši prodavci delova idu i na tom sajmu dogovaraju nabavke delova koje mi kupujemo. Pitaj sledeći put npr. Gorana da li je išao na taj sajam. Kao što znaš, on ima delova.

Dakle, niko ništa nije smorio, nego trčiš sa nekim zaključcima koji nisu realni. I ljudi iz AP Sporta, KiT Komerca idu na te sajmove i tu dogovoraju...kao što rade i prodavci za sve ostale marke automobila.

Eto, sada si to saznao.

Evo npr. kako funkcioniše.

Dođeš na štand firme čija ponuda te zanima. Sačekaš red. Obavezno daješ vizit kartu. Tu tvoju vizitku lik sa štanda (npr. baš lik sa Valeo štanda) prihefta na stranu papira u njegovom notesu koja je za tebe. Ispod toga piše šta te to zanima. Ti naravno diktiraš, a on ti govori cene. Za određene artikle, plus zavisno od količina ne može odmah da ti da cene. Zato i ima priheftanu tvoju vizitku gore, pa te obaveste kasnije. I to je to. Bez vizitke neće da gubi ni 3 sekunde na tebe. Ne zanimaš ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kao da ne smoris, kada pricas bajke o sajmovima, a zivimo tu gde jesmo i prinudjeni smo da kupimo shlj klasu delova. Sta ja imam od toga sto Valeo nudi nesto trece na sajmu ako ja nemam to da kupim ovde?

Ne trcim nigde, aftermarket deo nemas da kupis, zovni AP sport i pitaj da ti nabave bolji set kvacila za tvoj Stilo. Pa onda pokazi sta je bolje na tom setu. Sto nasi prodavci ugovaraju to? Zato sto nacija nema para? Ja imam pare, ocu da kupim dobar Valeo set da radi lepo na chipovanom autu. I za to ne mogu da odem u Deltu, ni AP, ni Kit komerc, ne mogu jednostavno da kupim nista bolje. To sto je 5000 skuplji isti Valeo set za tvoj Stilo recimo, je li to znaci da je isti bolji? Jesu i to ugovorili prodavci ili je zaista set bolji?

Ako jeste, po cemu je to bolji, bolje meso na lameli, druk lager ima gumu A klase, lepeza ima dugine boje, ne kontam? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kao da ne smoris, kada pricas bajke o sajmovima, a zivimo tu gde jesmo i prinudjeni smo da kupimo shlj klasu delova. Sta ja imam od toga sto Valeo nudi nesto trece na sajmu ako ja nemam to da kupim ovde?

Pročitaj još jednom šta sam napisao. Konkretno Valeo nudi sve...

Kako šta ti imaš od toga kada se upravo tu kupuju delovi, ugovaraju, a onda ih mi posle kupujemo u maloprodaji po Srbiji. Nikakve bajke, tako funkcioniše. I ti da imaš prodavnicu delova i da hoćeš ozbiljno da radiš taj posao bi isto išao na taj sajam i ugovarao delove, njihove cene i količine. Kakve bajke, kakvi bakrači...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko je za ovu temu bitno moje iskustvo sobzirom da moj auto nije cipovan, znaci fabrickih 100 ks, zamenio sam set kvacila Valeo i platio sam 12000 i neki dinar u kit komercu, da posle par dana pogledam u ap sportu isto set Valeo nepunih 7000 dinara, vec pomislih koji sam konj nisam se uopste raspitao nego mi ovi bili blizi i ja odma kod njih uzeo, a posle od majstora koji mi je menjao cujem da je bolje sto sam uzeo ovaj kaze da je bolja klasa, kaze verovatno da i u ap sportu ima taj skuplji kao sto i ovi imaju sigurno taj jeftiniji, i ja sam zadovoljan nikakvih problema nisam imao sa tim setom ali napominjem da auto ima fabricku snagu. Iz ove price je totalno ocigledno da ima vise klasa jel nema teorije da neko ima isti deo duplo skuplje, ajde da je to deo od 100-200 dinara, ali kad je rec o par hiljada ja ne verujem da moze da bude tolika razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo kad neće da vas puste na sajam odete do bratske Grčke. Tamo će Grk da vam ponudi tri cene (više-manje) za Valeo pa biraj. Ortak je uvozio delove iz Grčke pa mi je pričao na temu originala. Kad se stavi sve na papir mislim na proces proizvodnje teško da kvalitetan set kvačila košta 70e. Onda je jasno šta se uvozi.

Dalje je sve stil vožnje.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stil vožnje?? 3 puta jači gas u 4-oj brzini sa 2000rpm i krene da proklizava. Za koga onda prave te setove od 70€?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar odgovor, svaka čast :unworthy:

Ma Ivane, u pravu si, mogu da se kurobecam do sutra, ali je fakat da postoji više klasa proizvoda (da se ja pitam ne bi smelo tako da bude, al ajde).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi što brane ove Valeo setove se uvatili za čipovanje pa to ti je... Pa nije samo čip način da se pokaže koliko je nekvalitetan set, uzmi zakači prikolicu na auto sa tim novim Valeo setom iz AP Sporta ili odakle već, ili odšlepaj neki teži auto uzbrdo negde, pa ćeš videti koliko je kvalitetan... A da ne pričamo da u takav auto sedneš i da odeš recimo u Holandiju, metneš neki C5 na prikolicu i doteruješ ga ovamo... Na primer... Potrošio bi ga za jedan dan. Takvo đubre ne bi smelo da se prodaje ni za 1000 dinara, a ne za 7 ili 12 hiljada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na puntu je to djubre od 7 ili 10 000 radilo biiip i nikakvih problema nisam imao. Jes da ga nisam dugo vozio mozda 2000km i kao dobrog sam ga prodao. Ta slj klasa koja se prodaje za 5 000 su fabricki reparirana kvacila koja se prave u raznim fabrikama i kao svaka druga roba prolaze kontrolu kvaliteta. Kao skart, poluskart se prodaju po veoma niskim cenama i dolaze kod nas u prodavnice gde se prodavac ugradi odredjenu cifru i na set kvacila plati dazbine drzavi. Kad se dodje do racunice, ispada da je set u nabavci cca 30e sto znaci da je to djubre koje izdrzava fabricku snagu ili cipovan auto u granicama normale ali vise od toga ne moze. Dosta dugo se mislilo da kvacila koja idu u nase motore ne izdrzavaju vise od 250Nm i da tu klizaju. Ja kad sam merio svoj auto na dynu dobio sam cca 280Nm na 2100rpm sto je prihvatljivije za kvacilo od 220Nm na 1500rpm. Tako da sve zavisi i od mape i od kvacila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna od uloga kvačila (primer iz škole) da sa svojim proklizavanjem spreči havariju transmisije. Možda su to ta kvačila što čuvaju menjače i poluosovine. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na kraju koji je zaključak, kako doći do provereno dobrog seta kvačila? Bez da idem u fabriku direktno, pošto ova Miki Maus kvačila lagano klizaju na motorima koji nisu remapirani. Pričam o patos gasu u četvrtoj na uzbrdici. U prvoj i drugoj će tek na kraju da krene da kliza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na kraju koji je zaključak, kako doći do provereno dobrog seta kvačila?

Kako se ono kaže, ako ne znaš šta je dobro, znaš šta je skupo. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na kraju koji je zaključak, kako doći do provereno dobrog seta kvačila?

Kako se ono kaže, ako ne znaš šta je dobro, znaš šta je skupo. :thumbup:

Kako beše ono, ne citiraj post "iznad" :harhar:

Elem, sve i da platiš skupo, ko ti garantuje da je dobro. Ja, kao ni 99% ljudi sa foruma, ne gledam kvačila svaki dan pa da mogu da kažem e ovo je dobro, a ovo nije. Koliko sam čuo iz priča, uglavnom nije problem u lameli koliko su peraja na korpama loša. Mada je to sve "reče mi jedan čo'ek..." odmah da se ogradim :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Mislim da će vrlo brzo da odustanu od stiskanja gasa. Sad ovo od 7000 vrši posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja procitah ovo nesto mi ne izgleda isplativo, najvise zbog mucenja kvacila i tome slicno.. Iako ga ja ne bi silio nesto preterano opet mi se ne ide u rizik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...