Jump to content
FAS Goran
FantomX

Pre i/ili posle povećanja snage motora (Chip tuning i uzročni kvarovi?)

Recommended Posts

Postoji i ovde mogućnost ugradnje običnog, ali koji delovi trpe taj višak onda?

Radilica ali posto znamo da su kod dizela jake radilice mislim da tu nece biti problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci za sada imamo varijante - obican zamajac - novi set kvacila sa pojacanom korpom bez sintera?

Jel' to OK varijanta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači idealna varijanta bi bila - običan zamajac umesto plivajućeg, nova standardna lamela i ojačana korpa?

Edit: preteče me Fantom sa pitanjem...

(što se zamajca tiče, koliko se sećam, stavlja se sa 1.8 benz)

Edited by Vule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci za sada imamo varijante - obican zamajac - novi set kvacila sa pojacanom korpom bez sintera?

Jel' to OK varijanta?

Jesi video kako je to lako? :clap:

Al sejo nije meto sinter, samo jacu korpu.

Pa ko je pominjao sinter? :rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogovor kucu gradi, nikada lepse nismo ustanovili sta je potrebno :)

Jos samo videti sa majstorima koji bi se prihvatili takvog posla i onda projektovati cifru za celu akciju.

Prvo cu svakako set kvacila zameniti sa pojacanom korpom. Ili cu sacekati pa u komadu sve, odmah ne bih izdrzao sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogovor kucu gradi, nikada lepse nismo ustanovili sta je potrebno :)

Jos samo videti sa majstorima koji bi se prihvatili takvog posla i onda projektovati cifru za celu akciju.

Prvo cu svakako set kvacila zameniti sa pojacanom korpom. Ili cu sacekati pa u komadu sve, odmah ne bih izdrzao sve...

Samo sve u kompletu nikako drukcije!Vidi ja sam platio jacu korpu i obrade zamajca 3000 din kod malinica znaci vidi nadji orginalnu lamelu pa da vidimo da to obradi :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Editovao sam post, nisam dobro razumeo, dakle obrada i jaca korpa je toliko, 3000...

Svakako ostaju zamajac i ostatak seta?

Ili si mislio na koju kombinaciju, posto mi je malo nejasno sto si dopisao da nadjem oridjidji lamelu?

Mogli bi i u sredu da se vidimo da probas kola, da vidis kako se ponasa ;)

Edited by FantomX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, pretpostavio sam, pitam da ne skitam. ;)

Videcemo, odradice se lagano, da kane neki bonus pred novu godinu, idu lepi meseci :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doneseš mu novu korpu i lamelu, on ih obradi (ili samo korpu?), kupiš i običan zamajac nov i onda to sve nosiš majstoru da montira?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi samo novu lamelu i zamajac ako nema polovni onda nov korpa moze da se reparira i pojaca stara ali sve se zajedno nosi na obradu da bi mogla da se uklopi visina i odvajanje kvacila znaci sve se ponese a obradjuje samo ono sto treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno, odlicno doktore, svakako reci olaksanja, moze to sasvim lepo da se iskombinuje da bude kako treba bez da se ispuca previse novca. :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Editovao sam post, nisam dobro razumeo, dakle obrada i jaca korpa je toliko, 3000...

Svakako ostaju zamajac i ostatak seta?

Ili si mislio na koju kombinaciju, posto mi je malo nejasno sto si dopisao da nadjem oridjidji lamelu?

Mogli bi i u sredu da se vidimo da probas kola, da vidis kako se ponasa ;)

Ja sam mu nosio moju korpu koja je bila slaba klizala mi sinter lamela sa 5 krakova poneo lamelu i zamajac.On mi je za 3000 dao duplo jacu korpu(reparinu)obradio zamajac i osmirglao sinter moju korpu sam mu ostavio.A sto se tice probe tu sam uvek spreman za akanje pogotovo tudjih kola :lol:

Odlicno, odlicno doktore, svakako reci olaksanja, moze to sasvim lepo da se iskombinuje da bude kako treba bez da se ispuca previse novca. :cheers:

Neki ne umeju ni sa parama nista da naprave :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo potonje potpisujem. :D

Bacicu ti PM, pa se cujemo u sredu ako budes imao vremena da probas malo auto, lakse je kad proba poznavalac materije, od majstora i njihovog testiranja samo moze da bude pola kola za zamenu. :thumbup:

Svakako se isplati ova akcija gore, pricacemo jos malo kad se vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, to je radio clan Bravo JTD, mapa je dobra. Ali i bezbedna. Ovo sto sam ja napravio nije vise bezbedno po motor. :D

Salu na stranu, on je radio mapu koja je i sinoc bila na kolima, ali ne verujem da je mogla doci do punog potencijala zbog stanja u kome se nalazi set kvacila...

E sad ne znam, pre chipovanja je sve radilo taman.

Ali tako je to kad se cacka, a i ruku na srce, set kvacila je stigao sa autom iz Italje, zgazeno sa njim 18kkm, bilo je pitanje kada ce da krene. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravije ti kvacilo, moje je vozeno ko zna koliko...

Ne vezujem nista za chip tuning, desilo bi se pre ili kasnije svakako. E kad zamenim komplet, a ovo ostane, onda cu da vadim pusku. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozam Stila vec 40k km, od toga 20k sa chipom, i jos nisam menjao nista sto ima veze sa kvacilom... thumbup.gif

A sto je najbolje, u Stojanovu na pregledu auta pre kupovine su mi preporucili ili da ne kupujem auto, ili da odma menjam zamajac...whistle.gif

Vule, videh te konacno juce oko pola 4 na bulevaru kod lutrije, telefoniras i radis polukruzno, ko srecan... thumbsup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro nije tebi bas da auto proklizava uvek juce je imao skoro 2km da uhvati i da krene,onu bruku od juce :) ne bi vezivao sa kvacilom brate otisao sam ti 1km i jos te nesa gurao u branik 1.5km :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono od juce je bruka. Ne znam sta bih jos rekao.

Auto moze da se pegla sasvim fino ako se dozira gas kako treba, tj. ako potopim trecom i drzim patos, nema proklizavanja kada saltam na 4500 u sledecu. Tako da jes' bruka :question:

Najjace ce da bude da zamenim kvacilo pa isto da se desi, mozda probati fabriku?

Savet?

Ili je kvacilo na izdisaju i ne moze vise?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...