Jump to content
FAS Goran
FantomX

Pre i/ili posle povećanja snage motora (Chip tuning i uzročni kvarovi?)

Recommended Posts

I ja mislim da je mnogo. Kažu da može i jeftinije ali ne sa ovim frikcionim pločícama. Čak su i nitne prilično skupe, navodno neka posebna legura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Balansirana lamela,korpa ojačana 25%, Jedino prolikom ugradnje,moram da skinem plivajući zamajac jer zazor mora biti 3,5mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I croma 2-ka koristi isto,ima u kini za 110dolara nova,razmisljam se da narucim jednu za moj stilo da vidim kolko ce da tera,bolje nego polovna za 200e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupujem novi set kvacila i zanima me da li je neko imao iskustva sa ojacavanjem lamele Syntex plocicama ,radi jedna firma kod nas , 120 e ojacavanje?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da video temu nisu ovi u Ostruznici,  vec firma  uninon infer  i ove syntex plocice nesto novo na trzistu  kod nas nije sinter  , pa reko da vidim da li je neko imao iskustva.

Edited by jtds

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmedju 250-270 nm.  Ne znam kad stavim nov set kvacila i zamajac da mi se ne zezne brzo zbog tog obrtnog momenta pri 1700 ob tad krece da puni.

Edited by jtds

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporuka za remont kod Fice u Ostruznici. Ne radi ojacavanje ali uradi bolje nego sto se prodaje kao novo. Znam da stavlja LUK obloge.. Odradio mi je 4 auta do sada od kojih su dva chipovana. Kvacilo je na svima kao sir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja  sam ipak novo narucio Sachs komplet set i zamajac,hvala .

A  kako da znam koliko to fabricko kvacilo trpi obrtni momenat tj koliko su mu fabricke specifikacije ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

45 zamajac 15 set kvacila u Autoshopu u Pazovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šatro 226.000km po satu, + 7000km više iz ECU koliko sam očitao kada sam ga proveravao pre kupovine. Znači najmanje 233.000km, u šta sumnjam, al ajde, obzirom da je 2001g.

Share this post


Link to post
Share on other sites

260000 po satu kod mene, plus 80000 po ECU :D

 

Znač 340k, od toga 110k kod mene, svih 110k sa najjačom mogućom NovaSpeed mapom, ništa pipnuo nisam na kolima od bitnijih mehaničkih stvari, pogotovo onih koje "crkavaju kad se auto čipuje".

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/50828-chip-tuning-iskustva-sa-raznim-firmama-pojedincima/?p=1277823

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/50828-chip-tuning-iskustva-sa-raznim-firmama-pojedincima/?p=1278111

 

------------------------------------

 

Ne znam Raleta, neki su ovde radili remap kod njega i kako kazu ok je. A mogucnost da ti ugrade los set kvacila, tj losijeg kvaliteta, je vise nego velika.

Sve se mora uzeti u obzir pre krajnjeg zakljucka. Slobodnim zakljuckom su sada svi ti neki pominjani tuneri sasvim ok, neki manje, neki vise, ali vise nema kriticnih koji prave takve greske da su pogubne po kvacilo ili motor. Ispraksalo se to :)

I naravno, kako koji ispunjava zelje, neko hoce snage pa nek purnja, neko hoce umereno...i tako... ;)

Edited by neshaoct
prebačeno i dodati linkovi zbog konteksta diskusije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj tast vozi nakon 5 godina istu mapu, opanjenu do bola, prodao sam mu Bravo JTD.

A kvacilo nakon par hiljada riknjava, za to nemam komentar. A taj sto ti je rekao da je tork limiter na 1000, pitaj ga sta uopste znaci taj tork limiter :)

Svako dobro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog ovakvih stvari zgodno je imati uvodnu pricu tipa: Posle x kilometara predjenih nije zgodno raditi auto, pregledajte Vas auto kod naseg strucnjaka da bi ustanovili moze li, imajte da umu da ce mozda to i to zbog toga i toga imati kraci vec trajanja itd itd.. I onda lepo potpis da je cuo sve to uz obrazlozenje kakva mapa ide u auto i sta se njom dobija i obe strane zasticene i ovakve neprijatnosti se izbegnu. Mislim sad je kasno, ali za ubuduce je zgodno. A pravna lica znaju to da sazvacu zgodno i jednom za neku sicu u odnosu na to sta se sve time dobija i od cega se ogradjuju obe strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šećam se jednog što je optužio tjunera da mu se izlizala bregasta osovina od loše mape.

 

Evo moje iskustvo, inace ne ostavljam utiske ali ovo me je mnogo iznerviralo pa evo. Pre nekih ~2meseca prema preporukama i informacijama po forumima i to otisao sam u Novaspeed da uradim remap. Bili su vrlo korektni i sve je bilo ok.

E sad posle 2meseca i predjenih ~2000km radim dizne i hidropodizace... Dizne sam radio u ovlascenom Bosch servisu i oni tamo naravno skidaju mapu i stavljaju sve fabricke parametre i naravno daju garanciju, e a ovu mapu iz Novaspeed-a su poslali njihovima u austriji da analiziraju (http://www.chipfactory.at - ako nekog zanima ko je uradio analizu). Ovi su posle analize mape, blago receno, odgovorili da ko je napravio tu mapu veze s vezom nema (njihove reci ne moje, ja da znam da pravim mape ne bih isao kod drugih). Znaci sta su sve oni naveli u analizi mape tamo su mi procitali to je bilo strasno ...

Tako da eto to je moje iskustvo, e sad svako kako voli.

 

Napljuvao nekog i otišao zauvek. Bar da je napisao šta je bilo u pitanju. Ovako se može zaključiti da su mu od remapa crkle dizne i hidropodizači, što je suludo.

Drugo, kaže eksperti su proverili mapu i kažu da je užasna. Nije napisao šta je tražio od tjunera, jer ima i ono: no smoke no poke. Itd.

 

Evo ga još jedan od ranije, ovaj je angažovao eksperte da izanaliziraju mapu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem ja uvek ima neki kao neki baksuz u zgradi gde zivi mnogo ljudi. Ne moze se pobeci od toga ali bitno je sta vide normalni i realni ljudi.
A najbitnija stvar je da na cip tuning NEMA GARANCIJE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se takođe ne bih igrao porote, ali iskreno sviđa mi se ovaj pristup sa "transparentnim" tuningom.

 

Štaviše mislim da bi svi tako trebali da rade:

  1. Uradio sam tuning kod toga i toga - moje zapažanje, kilometraža, ocena stanja kola, koliko vozim,..
  2. Tuner napiše svoje
  3. Okače mape pre i posle i šta je urađeno

Kada dođe do problema vrlo lako se može zaključiti ko je kriv i napraviti dobra (ili loša) reklama po prodavca. Mislim da bi ovaj pristup budućim kupcima itekako odgovarao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je najbolja fora sto ljudi zive u nekom uverenju da su proizvodjaci automobila nesposobni da izprojektuju troskove u izradi auta i pa predimenzionisu delove da trpe 50% pa i vise od toga i da par pojedinaca bolje moze da oceni te granice i da ih iskoristi pametnije... Niko ne bi da cipuje za 10ks auto, svi bi hteli 50ks za 50e a posle im je tjuner kriv sto nesto rikne na autu.

 

Tjunerima najvise zameram sto ne postuju svoju struku, kakvo biranje mapa da li je jaca, da li da bude tu ili tamo vise momenta, da li da dimi ili ne... Ti si majstor a ne vlasnik, imam ovu mapu, ona je optimalna za tvoj auto i cao. Hoces jacu, ovo ti je spisak pratecih modifikacija, uradi to pa doci da napravimo tako i tako i reseno. Kakvo cenkanje ko pijaci...

 

Za NovaSpeed imam jednu veliku pohvalu u smislu da su jedina firma sa dyno gde ja nisam nikad do sada video ocigledne nebuloze na dijagramu, odnos Ks (kW) i Nm je uvek bio u skladu sa T[Nm]=P[kW]*9550/n[rpm]... Ko razume, razumece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...