Jump to content
FAS Goran
neomckane

Lancia Lybra 1.9jtd SW

Recommended Posts

Pozdrav,

eto, konacno i ja mogu da se pohvalim da sam vlasnik ovog lepotana. Posle dosta trazenja, obilazenja i raspitivanja, doslo je vreme i da mi pazarimo Libru..

U pitanju je karavan verzija, 2003. godiste, sa nesto preko 200.000 na satu. Uradjen je veliki servis, utegnut je maksimalno, sredjen je alnaser (koji nije bas bio u najboljem stanju), i to je to sto se tice ulaganja. Mozda sledi kupovina 2 zimske gume, ali nije skroz neophodno. Danas smo bili na kupanju, pa cu sutra slikati i okaciti slike :thumbsup:

E sad, imam nekoliko pitanja vezanih za ispravnost odredjenih delova, kao i za savete pri nabavci nekih drugih. Samo ne znam da li je skroz adekvatno da to bas u ovom topiku pitam..

U svakom slucaju, postao sam ponosan clan vaseg kluba :thumbsup:

Edited by neomckane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrodosao druze :welcome: aaazelim ti jos toliko predjenih kilometara sa tom makinom,najmanje :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrodosao u klub :)

Dok ne vidim fotke, necu nista vise da pricam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, imam nekoliko pitanja vezanih za ispravnost odredjenih delova, kao i za savete pri nabavci nekih drugih. Samo ne znam da li je skroz adekvatno da to bas u ovom topiku pitam..

Pogledaj ovde da li je već pisano o nekoj temi koja te zanima, pa se samo nadoveži u već postojećoj temi:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showforum=126

Ako takve teme nema, onda je otvaraj.

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mmm, Intesa....kako to lepo zvuči, a nije Banka nego Lancia Lybra!!!! ;)

Što se tiče volana, cene su ti od 50 pa do 100 evra...ne znam za NS, ali po Bg-u i Sremskoj Mitrovici ima tapetara koji to odlično rade.

Šta "fali" navlaci??? :lol:

I ja sam vozio takvu dok nisam promenio volan.

Neomckane, sve najbolje sa Lybrom ti želim!!!!! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, hvala, hvala :thumbsup:

Navlaka je stvarno uzas zivi, neka sado-mazo varijanta, samo sto nema bodlje okolo..

No, ajde, privremeno resenje dok se ne sredi volan.

Jos uvek ucim, istrazujem sta je gde, i sve vise se odusevljavam :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitamo ! :thumbsup:

p.s. jel postoji neki SW kojem nije polomljena ta plastika u gepeku!? :unsure:
Kod mene je polomljena ! Manje nego na ovim slika, ali definitivno polomljena. :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ti radi tempomat? :) (ako se ne varam, ova lybra je bila u nedelju na najlonu, ja sam je malko zagledao)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ta sa najlona :thumbup:

Tempomat nisam isprobao, vec sam ga rasklopio i izvadio. Vise je smetao nego sto je od njega bilo koristi, a i ni malo mi se ne svidja kako je uradjena instalacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepa ali bez navlake za volan :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa a nije intesa ;)

Uf meni nije slomljena ta plastika al ovo bi mi kopalo oci :whistle:;)

Sto se volana tice imas u prijateljima kluba cak je i slika volana, kao primer, lybrina :thumbsup:

Hvala :thumbsup:

60e za volan - nije mi previse puno. Pogotovo ako se pogleda kako sada izgleda.. :rofl:

Nije bas da mi odgovara sto su iz Bga, ali nije mi problem da se iskombinujem nekako..

I manite me vise navlake, sad me i sramota sto okacih sliku :rofl:

Edited by neomckane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Divan auto. Ja neću o "sado-mazo" navlaci...unworthy.gif, ali postoji način da se izguljeni volan dovede u red bez da se tapacira ponovo, pošto verujem da nikad ne bi izgledao kao nov, nego, malo ono ko "tehničko-vaspitanje i obrazovanje", Mene je to spočetka mučilo i utisnuo sam sunjdjerom natopljenim uljanom crnom farbom mesta gde se boja bila skinula. Dan današnji mi volan izgleda pristojno (a prošlo 3.5 godine koliko me "gospodja" vozi. Naravno, ovo sve preko svake mere pažljivo da se radi i sa polusuvim sundjerom (pazi sedišta) i navučenim rukavicama i leti,....da se suši bar nekoliko sati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mali update :rolleyes:

Kao sto sam napisao nedavno u drugom topicu, bili smo u servisu na jednom temeljnijem pregledu pred duzi put. Fakticki, to je bio i prvi ozbiljniji pregled jos od kupovine, i saznali smo nesto dobro i nesto ne bas dobro.. :question: Ukratko, trapovi su u odlicnom stanju, menjac takodje, jedinu gresku je izbacivao za desni airbag ali je to sredjeno, tako da smo relativno zadovoljni tim delom. :thumbsup: E sad, trebalo bi obratiti paznju na gornje crevo turbine, posto se prilikom stiskanja primecuju uzduzne pukotine. Nije nista alarmantno ali bi trebalo imati na umu.

Druga stvar - nasa Lybra je cipovana, i to krajnje neozbiljno. Tacnije, koriscena je losa mapa, pa je tako povecana snaga za nekih 30% ali ne na potpuno adekvatan nacin. Ide kao zmaj, vuce kao nenormalna, ali je losa mapa dovela do malo vece potrosnje od ocekivane, i do nepravilnog rada motora. Naime, motor mnogo cima/trza kada se samo malo pusti gas, a pri vecim obrtajima zna fino da zadimi. No, sva sreca pa nije nacinjena steta, pa cemo u skorije vreme vratiti na neku stabilniju mapu.

Takodje, jos nesto cemu se nismo nadali - negde curka nafta. Samo kada je motor hladan, i pod velikim pritiskom pa se zapravo ne vidi curkanje nego samo fina para. Tako da, sledi ciscenje i menjanje gumica pumpe, pa se nadamo da ce to resiti problem.

Posle pregleda, kljuc sam dao bratu i Lybra je krenula na put za CG, a ja sam ostao u NSu i nadao se da ce sve proci kako treba. Pre nekoliko sati su se vratili nazad, i sve je proslo kako treba. Tacnije, skoro sve, malo kasnije cu detaljnije..

Sto se tice potrosnje, ona stoji na 5.3, uz predjenjih oko 1.200km (NS - Niksic + nekoliko puta Niskic - Podgorica i cimanje po gradu) = sasvim zadovoljavajuce, pogotovo ako se ima na umu da je u kolima bilo njih 3 + oko 200kg tereta u gepeku

Velika je sreca sto smo odlucili da ostavimo zimske gume i sacekamo malo sa prelaskom na letnje, posto se upravo desilo da su se vracali nazad kada je temperatura oko Prijepolja bila u minusu, uz snezne padavine. No, nije bilo nikakvih problema, sve je proslo kako treba.

I, jos jedna stvar. Cinilo nam se prilikom prethodnih merenja da nasa Lybra malo trosi ulje, ali se, posle svega, ispostavilo da su samo bila u pitanju losa merenja :thumbsup:

Pa, sto se tice samog puta, sve je bilo idealno :unworthy:

No, tokom samog boravka u CG, desila se mala nezgoda. Naime, jednom prilikom, brat je seo u kola, krenuo u rikverc a nije primetio da je prednji branik bio naslonjen na bankinu, i mislim da vam je nastavak price jasan..

Branik se zakacio, iskrivio, pa je narednih sat vremena buraz imao pune ruke posla da vrati sve na svoje mesto i sakrije dokaze. Nisam jos stigao tacno da pregledam kolika je steta, ali on kaze da je samo na jednom mestu odvojen oko 1cm, tako da mislim da nije nista strasno (tj. nadam se)

Pa, eto "ukratko" opis avantura :D

Ako nekoga ne bude mrzelo da procita, mogao bi i da me posavetuje u vezi gore navedenih stavki/problemcica/nedoumica :rolleyes:

I da, jos nesto. Tokom puta do Niksica, cd changer je prestao da radi i na ekranu je izbacio poruku "mechanic", i do kraja nije ni proradio. Ne znam tacno sta je u pitanju, ali sutra cu probati nesto, da vidim hoce li proraditi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredi tu mapu,a sto se tice branika,jbga,da se uraditi i to,ne bi trebalo samo zapustiti da tako ostane :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno smo bili u servisu :)

Namesten nam je branik, sredjena pumpa za gorivo, i odsecena nam je jedna noga..

..hocu reci, obavljeno je i cipovanje, vracena je fabricka mapa, tako da smo sada malo tromi :laughing:

Ali stvarno, imam osecaj da mi je pun gepek, ili da sam na uzbrdici ili tako nesto..

No, dobro, navici cu se :)

Ali, dobra stvar je sto sam se dogovorio sa serviserom. Pa kad god hocu, skoknem do njega da mi nabaci neku drugu mapu bez dodatnih troskova.. :smoke:

Sad cekamo da stigne krovni nosac, malo se oteglo, a krajem ovog - pocetkom narednog meseca bi trebali da obavimo i mali servis, pa opet za CG.

Eto, posle jos nekoliko meseci vozikanja, utisci su sasvim pozitivni :unworthy:

p.s. i dalje imam onu ogavnu navlaku za volan, kukuuu :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo,

evo, posle jos godinu dana, nekih novosti, sjajnih i onih manje sjajnih :laughing:

Evo nekog spiska stvari koje su uradjene u poslednjih godinu dana:

- novi akumulator

- nova creva turbine (gornje i srednje)

- nove zimske gume

- sredjena elektrika

- ubacena fabricka mapa

- odradjen redovan servis

- sredjena oba desna podizaca stakala

- nova prednja ramena

- nova sva 4 stabilizatora

- novi krajevi spona na obe strane

- zamenjene gumice balans stangle

- iskopcan cd changer i ubacen kabl sa 3.5mm jackom, sproveden ispod pepeljare

- ispolirana limarija, hromirani detalji, farovi, premazana i zasticena koza na sedistima

- nove pakne na sva 4 diska

- namesten prednji branik (posto ga je mladji brat iscupao na ivicnjaku) i poravnati i utegnuti blatobrani

 

..sve u svemu, ladja je u mnogo boljem stanju nego sto je bila kada smo je kupili, i stvarno je fenomenalan osecaj voziti je i uzivati u laganoj voznji bez lupkanja, skripanja i kojekakvih gremlina :D

 

..tacnije, BIO je fenomenalan osecaj..

 

..konacno sam sve skockao, sredio, utegao, i onda je mladji brat uzeo stvar u svoje ruke i pre par sati me fino obradovao:

 

ret707.jpgret708.jpg

 

Vezni lim, branik, hladnjak i nosac, far, blatobran, i sto cuda.. U voznom stanju je ali poprilicno sumnjivom. Cese gumu, ponekad zagrebe put, lupa i napred i nazad.. :help:

 

U ponedeljak u osiguravajucu kucu na procenu stete, pa kod majstora na dijagnozu. I iskreno se nadam da ce se posle toga vratiti na parking ispred zgrade, a ne da zavrsi kao gomila rezervnih delova, posto nikako necu moci da isfinansiram bilo kakvu vecu popravku...

 

 

Edited by neshaoct
postavio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...