Jump to content
FAS Goran
tox

Bravo 1.8 16v - duva na čepu za ulje?

Recommended Posts

Otkako sam ga uzeo duva na cepu prilicno mnogo a posebno kada je hladan.

I ja sam sumnjao da pusta na ventile posto je dugo vozen sa losim zupcenjem pa su mozda ventili malo nagoreli ali pre neki dan sam kod drugara merio kompresiju i na svim cilindrima je bilo 14.5-15 bara pa sad nisam pametan do cega bi moglo biti.

Jos je neobicno da kada se tek upali ujutro motor ima neki zvuk koji vuce na zvuk dizela dok malo ne odradi.

Da pusta ne ventilima ili da su karike valjda ne bi imao tako dobru kompresiju?

Neka ideja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

vazno da ti ne duva na meracu... na cepu za ulje nije nista uznemiravajuce,radim na poslu sa jednim automehanicarom,i on mi je rekao da se ne brinem,jer duva zbog bregaste...da je tako i na njegovoj astri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

vazno da ti ne duva na meracu... na cepu za ulje nije nista uznemiravajuce,radim na poslu sa jednim automehanicarom,i on mi je rekao da se ne brinem,jer duva zbog bregaste...da je tako i na njegovoj astri...

Kako moze da duva zbog bregaste?

@Tox

Kao sto Jevta rece, u najgorem slucaju lezajevi radilice, ne znam puno o tim 1.8 motorima i kako su se oni pokazali. Kad si menjao kaiseve i spaner?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene malo brine da nisu lezajevi radilice ali koliko mi se cini zvuk se cuje iz gornjeg dela motora to jest glave i cini mi se da ovo duvanje ima istu frekvenciju kao i taj zvuk i kako se motor malo ugreje tako se i duvanje smanji i taj zvuk. :question:

Set zupcastog remena menjan je pre 4-5000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i moj u pocetku radi kao dizel :) i uvek se cuje neko tiho lupkanje, menjao sam kajseve pre jedno 2000 km, ali se to bilo culo i pre menjana kajseva, izgleda njim je to boljka. drugarov stilo tek lupa, kao pravi dizel, na pumpi hteli dizel da mu sipaju i takodje je 1.8 motor ali sa varijatorom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se cuje iz gornjeg dela jedino sto mi pada na pamet su hidropodizaci ventila? Mislim da jos uvek nisam video neki matoriji motor kome se to ne cuje, narocito kad je hladan i kad je ulje u motoru gusto dok se ne ugreje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...