Jump to content
FAS Goran
MilosJTD

Chip Tuning (iskustva sa raznim firmama, pojedincima)

Recommended Posts

...I do sada sam imao blago proklizavanje lamele u 4 i 5-oj, pri 1500-1700 obrtaja,kad naglo dodam gas. Sada je to malo izrazenije,verovatno cu uskoro menjati set kvacila.cudno je sto se to ne desava kad iz mesta udaris po gasu, vec samo kad krstaris,pa ga zgazis.

Menjaj set kvačila, riknuo je, ne čekaj da te negde ostavi. Nije ništa čudno u tome što tada prokliza jer tada prenosi više snage, veće je opterećenje tada nego kada krećeš iz mesta.

Takođe, jesi li možda radio merenje snage pre i posle, ili bar samo posle čipovanja...mislim, otkud tih 30% koje pominješ? :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za druge ne znam,auto mi se izuzetno lepo i mocno ponasa,ljudi su mi na 3D dijagramu pokazali fabricku mapu, u vidu zelene mreze i novonapravljenu u vidu crvene,ja sam trazio da ubrzanja ostanu linearna,u celom opsegu, s tim sto pocinju od 1200rpm.,mislim da nije dobro da krece sa ler gasa. I to sam i dobio. Merenja nisam radio,to je jos 50 eur.,najvaznije je da sam ja zadovoljan.Ti automobili sto su,navodno,shebani,mozda nisu bili skroz ispravni,mozda vlasniku noga bas nije ispravna,a mozda je to samo prica,jer Jovan ubi sa cenom ostale tuning kuce.Sto se dobitka od 30 posto snage i 35 posto obrt. momenta,to pokazuje dijagram, a auto se ponasa kao da je to i malo vise. Ako osetim neke anomalije,naravno da cu Vas obavestiti,ne moram da reklamiram nikoga, ako nisam zadovoljan.

www.protuning.tk Bezanijska kosa-Zemun

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Sto se dobitka od 30 posto snage i 35 posto obrt. momenta,to pokazuje dijagram, a auto se ponasa kao da je to i malo vise.

Ok, samo...jedno je subjektivni osećaj, drugo je kada se sve to izmeri. Kažem jer je moguće dodati npr. samo 5 KS, ali podesiti obrtni moment tako da imaš utisak da si dobio bar 50 KS jer te toliko lepi u sedištu. :D

U svakom slučaju, tvoje iskustvo je tu... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što je rečeno više puta i za druge teme čiji je sadržaj iskustvo (pozitivno ili negativno) o npr. limarima, farbarima, majstorima...ili ovde o firmama i/ili pojedincima koji se bave čipovanjem... >>> nema kampanja!

Drugim rečima, ne postoji mogućnost da ista osoba više puta ponavlja isto iskustvo (bez obzira da li je pozitivno ili negativno) o istoj firmi i/ili pojedincu. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej,mene sada interesuje sta moze da se uradi sa Golfom 4 1.9 TDI 90 KS i koliko bi to zadovoljstvo kostalo? Odgovorite mi na PM ako ne zelite javno. Necu siriti dalje.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su sada neki novi momenti! Hajde podeli sa nama tvoja iskustva sa SM-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa?

niko nije rekao da oni to ne znaju da urade,samo kada probas neku ozbiljniju mapu od neke ozbiljnije tuning kuce shvatis gde si bacio pare,procitaj celu temu koju sam postavio

na valjcima sam sa SM-om dobio 137Hp na tocku sa HS mapom dobio 130Hp a auto je isao 1,5seckundu brze,uostalom procitaj celu temu imas link par postova iznad pa ces shvatiti o cemu govorim,isti taj punto koji ti vozis takodje ima HS mapu pa bez problema ide 15,7sec na 402

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

1,5 sekunda brze!!! Sve je receno! :unworthy:

Predpostavljam da su im cene slicne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sumnjam ja u to sto ti pricas,ali ja ne mogu to da tvrdim jer meni auto ide extra,manje trosi......verovatno kada bih stavio njihovu mapu bih to osetio ali jbg keshirati sada zbog toga....nema se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto/Bravo su daleko zahvalniji za mapiranje, na Stila jedino i možeš optimum mapu staviti, jer će u suprotnom da ti upada u safe mod, sve i da ti sam bog otac napravi remap...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovde i pricamo o optimumu koja je isla bolje od sm-ove mape a i od te tvoje hard-bass mape,doduse nismo se probali ali postoje klipovi sa vremenima koji to dokazuju,ali posto vise ne vozim stila ne bi ulazio sa tobom dalje u polemiku oko toga ciji je veci,rekao sam samo da SM treba zaobilaziti u sirokom luku i dalje stojim iza toga,OCT,HS su ozbiljne tuning kuce koje iza sebe imaju godine iskustva a recimo OCT je jedini chip koji mozes staviti na nov auto i dalje da ti vazi garancija,HS dovoljno je to sto je vlasnik firme 15godina bio inzinjer u BMW-u covek je za mog stila napravio mapu koja je isla 1,5sec bolje od SM-ove a uz mapu koju je poslao napisao je da je ostavio jos prostora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U redu je to što si rekao, sve sam pročitao, ali isto to si pisao dugo vremena za SM, kad si ga poredio sa Raletom, kako je njegova bila jača, ali eto sa SM ti auto ide bolje, jer su vrhunski profesionalci, i ne izbacuje ti nikakve greške, što na kraju ispade da nije tačno :)

Mislim, ne treba pljuvati po nekome koga si do pre mesec dana dizao u nebesa :)

Ne želim uopšte da ulazim u raspravu sa tobom, nije mi to cilj bio, samo hoću da kažem da je Stilo, takav kakav je, veoma nezgodan za hard mape, jer ima zilion nepotrebnih senzora koji motor bacaju u safe mod, pa je teško napraviti takvu mapu da radi, kao što si i sam video :)

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve oko stila se slazem da je jako zajeban da se uradi pa eto svaba ga uradio...nadji mi jedan post gde sam SM dizao u nebesa,pa cak sam i tebi barem 5 puta rekao da nisam zadovoljan kako mi auto ide s'obzirom da je dao toliku snagu na tocku a ide ko qurac,sto se posle i ispostavilo kao tacno uradjen HS optimum chip i auto isao preozbiljno,a opet kazem kada je poslao mapu rekao je da je optimum i da ima jooos prostora da se pojaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Stilo išao u safe mod samo sa Raletovom mapom a greške koje su se događale nisu bile naivne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je, čim se malo više osoli, pravi problem.

Ne sećam se boki da si mi rekao da ide loše, kad smo o tome pričali? Možda sam i zaboravio, nebitno, uglavnom, poenta je tu, da ga je zeznuto napraviti :) I ne bih da pokrećem opet neku diskusiju, švaba napravio optimum, rekao da ima prostora, ali je pitanje da li bi se tad dešavale greške, kad bi pojačao... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...