Jump to content
FAS Goran
MilosJTD

Chip Tuning (iskustva sa raznim firmama, pojedincima)

Recommended Posts

I ja tebi sve najbolje zelim.

Pre svega da nauics da pravis mape. Ziv bio. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U coooosak bre :D

Ja bih se izvinio kolegi BravoJTD, izgleda da su meseceve mene bile jako lose ovih dana sto se odrazilo i na moju agresivnost, te sam napadao coveka online. Inace sam miran i stalozen, te ne bih umeo da objasnim bas najbolje svoje ponasanje ovih dana. Verovatnoj ekvacilo krivo za sve... Ko ce ga znati. Bitno je da sam ja na kaju dobio torka da se lansiram u nebesa, sta je tu je.

I dalje stojim iza nekih stvari, ali nije bitno vise. Ja imam dobar remap, izvinjavam se javno coveku, jer nisam los covek i ne zelim da imam neprijatelje, pa makar ih ne video u zivotu vise...Jednostavno, jace je od mene, gorko mi u ustima danima zbog svega. Ako mogu ovako javno da smirim strasti, zelim da tako bude.

Da nastavimo diskusiju normalnim tonom, BravoJTD oprosti na mojoj impulsivnosti ako mozes. Ako ne, sta da se radi.

Pa da nastavimo dalje, lepo i kulturno.

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aiiiii... Spamovali ste temu strašno i na kraju nikom ništa. Ajde kažite iskreno, ko je kome i koliko platio, ipak je ovo Srbija, zemlja korupcije i braće od tetki :thumbsup:

Sad se na kraju ne zna ko je dobar ko je loš, ko ima 22cm a ko je gey :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde kažite iskreno, ko je kome i koliko platio, ipak je ovo Srbija, zemlja korupcije i braće od tetki :thumbsup:

koliko ja znam fantom je platio bravuJTD losu mapu

Share this post


Link to post
Share on other sites

@FantomX

Izvini i ti ako sam ja tebe nečim uvredio, mada mislim da nije bilo potrebe ni za vređanjem ni za izvinjavanjem. Nekad treba pustiti neke stvari da prenoće, dobar remap možda da prenoći malo duže :thumbup: Vreme pokaže mnogo više od prvog utiska. Svakako drago mi je da smo i to rešili na žalost nekih ložača.

Šta je "loša" a šta "slaba" mapa:

  • Loša mapa je kad boki ode u renomiranu kuću i plati mapu 250€ sa popustom jer je inače 350. I onda sa istom ode da poteže na široj teritoriji EXYU a auto mu umre na stazi pa posle 10 minuta oživi.
  • :thumbdown:
  • Loša mapa je kad duleGTI plati neku cifru mapu, ne znam stvarno koliko rekao mi je samo da je bila skupa, jednom od spoljnjih saradnika "institucije" tunera i onda dva puta menja plivajući zamajac u toku jedne godine. :thumbdown:
  • Loša mapa je kad kole plati mapu 150€ i ne može da vozi auto jer ga baca u safe mod kad god oprži po gasu. :thumbdown:
    Imao bi puno primera da navedem ali nisu iskustva članova sa ovog foruma.
  • A slaba ili ti safe mapa je ono što je fantomx dobio. Vuče dovoljno da se oseti razlika ali ne preterano ubedljivo da lepi za sedište. Ne dimi, ne gasi auto, ne baca u safe, ne troši 10 litara... i plati je na rate 5 puta manje nego boki koji sad vozi fabričku jer mu mapa renomirane kuće pravi shi*.

Toliko o tome :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loša mapa je kad boki ode u renomiranu kuću i plati mapu 250€ sa popustom jer je inače 350. I onda sa istom ode da poteže na široj teritoriji EXYU a auto mu umre na stazi pa posle 10 minuta oživi.

prvo lose si obavesten, auto nije umro nego izgubio gas na 0.10sec a isti taj auto sa fabrickom mapom je tvoj rad (130hp) ostavio za 1km ;) dok ga je stilo 1.6 od 103hp gurao od pozadi po auto-putu

Share this post


Link to post
Share on other sites

[*]Loša mapa je kad boki ode u renomiranu kuću i plati mapu 250€ sa popustom jer je inače 350. I onda sa istom ode da poteže na široj teritoriji EXYU a auto mu umre na stazi pa posle 10 minuta oživi.

Ziva istina... osim da ozivi posle 10min. Treba mu par sec.

@FantomX

Izvini i ti ako sam ja tebe nečim uvredio, mada mislim da nije bilo potrebe ni za vređanjem ni za izvinjavanjem. Nekad treba pustiti neke stvari da prenoće, dobar remap možda da prenoći malo duže :thumbup: Vreme pokaže mnogo više od prvog utiska. Svakako drago mi je da smo i to rešili na žalost nekih ložača.

Šta je "loša" a šta "slaba" mapa:

  • Loša mapa je kad boki ode u renomiranu kuću i plati mapu 250€ sa popustom jer je inače 350. I onda sa istom ode da poteže na široj teritoriji EXYU a auto mu umre na stazi pa posle 10 minuta oživi.
  • :thumbdown:
  • Loša mapa je kad duleGTI plati neku cifru mapu, ne znam stvarno koliko rekao mi je samo da je bila skupa, jednom od spoljnjih saradnika "institucije" tunera i onda dva puta menja plivajući zamajac u toku jedne godine. :thumbdown:
  • Loša mapa je kad kole plati mapu 150€ i ne može da vozi auto jer ga baca u safe mod kad god oprži po gasu. :thumbdown:
    Imao bi puno primera da navedem ali nisu iskustva članova sa ovog foruma.
  • A slaba ili ti safe mapa je ono što je fantomx dobio. Vuče dovoljno da se oseti razlika ali ne preterano ubedljivo da lepi za sedište. Ne dimi, ne gasi auto, ne baca u safe, ne troši 10 litara... i plati je na rate 5 puta manje nego boki koji sad vozi fabričku jer mu mapa renomirane kuće pravi shi*.

Toliko o tome :whistle:

Nije da nisi u pravu, bas naprotiv... slazem se s tobom da sve te posledice koje su proistekle iz tuninga su gadne nuspojave o kojima mnogi ljudi ne razmisljaju. Safe mod znaci da mapa nije dobra, Nelinearno ubrzavanje takodje, odvaljeni zanajci isto...

Ljudi misle da ce motor da se razleti u paramparcad kao 206-ici vise puta ali posledice chiptuninga ne mogu biti vidljive na motorima jer su JTD motori skoro neunistivi, ostalo delovi trpe. Isto tako se ne mozemo sloziti da posle 10 dana neko moze da kaze da je mapa dobra, jer se nista od toga nije desilo. Ni duletu nije crko zamajac sutradan, ni bokiju se nisu palile greske isti dan, nego posle mesec. mesec ipo, za koleta ne znam moze da kaze nesto o tom iskustvu. Isto tako ni Vule ne moze da kaze da mu je mapa dobra jer sa takvim kolima nije presao ni 5000km, tek posle nekog vremena moze da kaze nesto jer je proces ubijanja sklopova malo duzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Bravo JTD

Hoces da kazes da je auto bio neispravan kada si uzeo da ga remapiras?

Izvini sto me ne poznajes ali vozio sam auto sa "tvojom" mapom i moram ti reci da mi je zao kad sebe svrstas u tunere jer si decku prodao maglu i sad pokusavas da to ublazis.

Auto koji sa fabričkom mapom poskakuje kad mu lagano puštaš kvačilo bez gasa nije ispravan.

Znaci u pravu sam, ti tvrdis da si radio neispravan auto! Ali sad mi nije jasno zasto? Mozda da imas da se vadis na to posto evidentno nisi dorastao zadatku?

@ Bravo JTD

Hoces da kazes da je auto bio neispravan kada si uzeo da ga remapiras?

Izvini sto me ne poznajes ali vozio sam auto sa "tvojom" mapom i moram ti reci da mi je zao kad sebe svrstas u tunere jer si decku prodao maglu i sad pokusavas da to ublazis.

Auto koji sa fabričkom mapom poskakuje kad mu lagano puštaš kvačilo bez gasa nije ispravan. Lupanje plivajućeg i ogromne vibracije motora su nešto sa čim se vlasnik auta složio konstantacijom "znam da ne valja". To što si ti vozio taj auto meni ne znači ništa. Nema razloga da tvoje mišljenje meni igra neku ulogu u životu iako ti tripuješ da si neka mega zvezda. Nisam mu prodao maglu, prodao sam mu odličnu mapu, Ne mapu SKINUTU SA NETA kao što su to radili neki ovde pomenuti tuneri.

Vidi za tebe sam mega giga zvezda posto imam iskustvo koje ti neces imati ni za 3 zivota jer iza mene stoje MOJI USPESNI projekti a iza tebe samo prazna prica posto si umislio da si tuner a nisi jer to tvoje "soljenje mape" je cista glupost sto je i dokazano. Prodao si mu njegovu mapu na rate sto i nije tako lose ispao si fer nema sta.

Dečko je iskukao mapu za 50€ i to na rate, upoznao sam ga sa tim da neću praviti hc mapu i obrazložio zašto. Uradio sam posao i nakon toga su ga isprobali on i @vule koji ima bravu sa istim identičnim motorom. Obadvojica su prokomentarisali da auto jako lepo vuče nakon toga, s'tim da je vule dodao da to nije kao kod njega ali da se itekako oseti. Neki članovi su još davno ovde pisali da se dobra mapa jedva i oseti, pod to dobra mislim safe mapa ne neka nadrndana. Elem, nakon remapa momak insistira da se to na njegovu odgovornost pojača. Probao sam nekoliko dopuna i dodao snage ali sve iznad 2500rpm zato što se plivajući razvlačio previše na 2000rpm.

Daj objasni sta je ovo "plivajuci se razvlacio" kao neki termin iz kuvarstva a i to "soljenje" mi malo cudno.Daj opredeli se ili si kuvar ili tuner!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Boki

Nisam loše informisan, sam si mi pričao. Jedino možda nisam dobro upamtio period reanimacije :whistle:

@chelic

Slažemo se dakle oko većine stvari i vidimo se Bože zdravlja na ovom mestu posle 6 meseci izlaganja auta i mog i vašeg dobrim i lošim mapama pa da sumiramo utiske. Ja moj auto još vozim sa mojom HC mapom i ne štedim ga. Njega nisam zakidao na snazi, moj je ako crkne ko ga *ebe.

@Dr cosworth

Isprosipao si svoje znanje u prethodnim postovima, ne trudi se da me provociraš stavio sam te na ignore listu. Sve što sam imao da ti napišem video si u prethodnom postu :thumbdown:

Da si stvarno to za šta sebe nazivaš sebi ne bi dozvolio da se upuštaš u raspravu sa mnom. Upuštaš se u raspravu za tuđ auto i pokušavaš uvredama da prikupiš poene. Čije poene, ko će posle ovog prosipanja znanja da pomisli da se ti u nešto razumeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi ti mogao samnom da razgovaras na tom nivou moras prvo da napravis nesto i prikazes nam svoj rad da vidimo koliko si kompetentan do sad nisi pokazao nista te ne vredi pricati o tuningu sa tobom. A turbina kod fantoma je "obicna" kod tebe i na tdi audiju je sa promenjivom geometrijom koja je napravljena da se smanji spool koje su imale turbine starije generacije

Šta si ti umislio ja ne znam ali mi ne pada na pamet da tebi nešto dokazujem.

Ti ne dokazujes meni jer nisam Ja napravio losu mapu nego ti pa sad pokusavas da ubedis nekog da je to odlicna mapa [koja ne radi].

O kom nivou ti govoriš kad turbine deliš na obične i neobične? Kad ne znaš da su obe i moja i njegova varijabilne! Ti ne da nisi na mom nivou, nego si daleko od njega ko srbija od eu.

Ne sekiraj se ucices i ti u EU samo moras biti strpljiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Boki

Nisam loše informisan, sam si mi pričao. Jedino možda nisam dobro upamtio period reanimacije :whistle:

ja to i ne krijem,desilo se 4-5 puta za godinu dana i period reanimacije mu je od 0.10sec do 0.90sec sto i nije neki problem,to se nikad nije desilo na putu i u normalnoj voznji,vec uvek na +45C pri veeelikom opterecenju,ali ok slazem se,ne sme ni tad

Share this post


Link to post
Share on other sites

U coooosak bre :D

Ja bih se izvinio kolegi BravoJTD, izgleda da su meseceve mene bile jako lose ovih dana sto se odrazilo i na moju agresivnost, te sam napadao coveka online. Inace sam miran i stalozen, te ne bih umeo da objasnim bas najbolje svoje ponasanje ovih dana. Verovatnoj ekvacilo krivo za sve... Ko ce ga znati. Bitno je da sam ja na kaju dobio torka da se lansiram u nebesa, sta je tu je.

I dalje stojim iza nekih stvari, ali nije bitno vise. Ja imam dobar remap, izvinjavam se javno coveku, jer nisam los covek i ne zelim da imam neprijatelje, pa makar ih ne video u zivotu vise...Jednostavno, jace je od mene, gorko mi u ustima danima zbog svega. Ako mogu ovako javno da smirim strasti, zelim da tako bude.

Da nastavimo diskusiju normalnim tonom, BravoJTD oprosti na mojoj impulsivnosti ako mozes. Ako ne, sta da se radi.

Pa da nastavimo dalje, lepo i kulturno.

:welcome:

Ja mislim da ce ti sad brat Djura oprostiti sto te tukao :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja to i ne krijem,desilo se 4-5 puta za godinu dana i period reanimacije mu je od 0.10sec do 0.90sec sto i nije neki problem,to se nikad nije desilo na putu i u normalnoj voznji,vec uvek na +45C pri veeelikom opterecenju,ali ok slazem se,ne sme ni tad

Ma daj, dobro se sećam da si mi objašnjavao kako nekoliko puta moraš da ga njakaš po gasu da bi se on posle toga povratio. Ta 0.9s ne možeš ni jednom da stisneš gas a ne nekoliko puta da ga pritiskaš da se dozove sebi.

Btw, ja kao ameter sebi bi možda smeo da dozvolim takav luksuz ako je to sebi dozvolila renomirana kuća za 350€ ali nisam zato idem u manji ekstrem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažemo se dakle oko većine stvari i vidimo se Bože zdravlja na ovom mestu posle 6 meseci izlaganja auta i mog i vašeg dobrim i lošim mapama pa da sumiramo utiske. Ja moj auto još vozim sa mojom HC mapom i ne štedim ga. Njega nisam zakidao na snazi, moj je ako crkne ko ga *ebe.

Ovo poslednje je nesto najpametnije sto si mogao da kazes. U pravu si, tvoj auto treba da bude pokusni kunic i ako ga sxebes znas na cemu si. Uradio si auto da ga gazis, tako i treba... samo pazi na plave jer znaju biti za***ebani

Sto se tice ovog prvog, ja ne nameravam jos uvek da odlazim... znas vec gde, u svakom slucaju, moji postovi nisu bili maliciozni ni u kom trenutku, ako si nekad to i pomislio evo javno ti se izvinjavam, samo mi je cudno sto si krenuo malo drugacijim putem i malo si pozurio sve, ipak treba malo vremena da sve dodje na svoje mesto, vidim da imas potencijala samo moram da te upozorim da ne zuris previse jer hleb je najbolji kad se dugo pece!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Boze dragi, izvinim se coveku, ali ne vredi, on nastavi

Evo link sa fabrikom, i ono sto mi je Fiat tjuner poslao :D

http://www.sendspace.com/file/wiuuer

A evo i onoga sto sam ja skinuo kada mi je stigao Galletto, fabrika, PRAVI remap (onaj koji je zaista na kolima) i moja dorada (sa soljenjem preko 20%), mada ni to nije pomoglo, jer nema sa cim da ide auto:

http://www.sendspace.com/file/4ul0qn

Sve varijante su SAFE, samo napred, Aletovu mapu cete dobiti kada predjem 20000km, ako prezivimo 21.12. sledece godine <_<

Pa izvolite, vidite sta je covek radio, sta sam ja radio, i koliko se mape razlikuju od fabrike... Da mu nisam rekao da turbina radi na 1.10bar-a, ne bi ni znao... Boost cukicu ce kupi - al' juce :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deo postova je ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=36586&view=findpost&p=780751

--------------------------------------

Inače, Rat i mir je roman Lava Nikolajeviča Tolstoja, čuven po svojoj obimnosti, koji je izdat u razoblju između 1865. i 1869. godine, u kom se opisuje rusko društvo tokom Napoleonove ere.

''Rat i mir'' je ponudio svežu fikciju, sa ogromnim brojem likova u zapletu koji nije pokrivao ništa manje teme od onih u naslovu, kao i teme poput mladosti, braka, ljubavi, godina, života i smrti. Iako se danas smatra za roman, u to vreme je oborio toliko veliki broj ubeđenja o tome kako roman treba da izgleda da ga mnogi kritičari iz tog vremena uopšte i nisu tako posmatrali.

Dakle, sve je već rečeno oko fantomovog auta, ko je tu i šta radio, redosled...sve je čovek opisao.

Odgovoreno je na to...i ENDE više o konkretnom slučaju. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dr cosworth

Isprosipao si svoje znanje u prethodnim postovima, ne trudi se da me provociraš stavio sam te na ignore listu. Sve što sam imao da ti napišem video si u prethodnom postu :thumbdown:

Da si stvarno to za šta sebe nazivaš sebi ne bi dozvolio da se upuštaš u raspravu sa mnom. Upuštaš se u raspravu za tuđ auto i pokušavaš uvredama da prikupiš poene. Čije poene, ko će posle ovog prosipanja znanja da pomisli da se ti u nešto razumeš.

Kakva "Ignore lista" je'l to nesto opasno?

Sta si napisao osim ovih nebuloza?

Probaj da odgovoris na neko od postavljenih pitanja.

Ne raspravljam se sa tobom jer je to ne moguce,za raspravu samnom morao bi da znas o cemu pricas a ti to ne znas.

Ja nisam na forumu da bi "prosipao znanje" nego da bi pomogao clanovima a kao sto vidis ja nemam nikakvih materijalnih interesa (KAO TI)te ne vidim zasto bih ja morao da skupljam poene.Ovde svi vide ko si ti i sta radis pa neka procene imaju google (koji ti najvise volis)pa neka potraze ono sto ih interesuje ja samo dajem smernice sta da pogledaju. :book:

Edited by Dr cosworth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto kaze DejanZR,citam ovo i smejem se.Boze ljudi sastanite se,idite u kafanu i ispricajte se :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc sam bio kod "FantomX" probali smo cip na moj bravo i ide super,odusevljen sam velika promena u ubrzanju... Samo je jedini problem kod mene sto mi je lamela malo popu*a i preklizava i nabija obrtaje... :crybaby:

To kad sredim onda stavljam cip :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto jtd 80ks.,odradjen remap u Protuning-u,snaga i tork oko 30 procenata.Auto kida,nema greske,nema dima.Mapa je radjena na osnovu moje,ista mi je poslata mail-om, i ako ne budem zadovoljan,vraca se na fabricko stanje. I SVE TO ZA 50 EUR. Mereno stopericom 0-100km. oko 8,5 sek. U normalnoj voznji,potrosnja manja za oko pola litra. I do sada sam imao blago proklizavanje lamele u 4 i 5-oj, pri 1500-1700 obrtaja,kad naglo dodam gas. Sada je to malo izrazenije,verovatno cu uskoro menjati set kvacila.cudno je sto se to ne desava kad iz mesta udaris po gasu, vec samo kad krstaris,pa ga zgazis. U tom momentu obrtaji porastu za oko 500obrt.,i onda krene da ubrzava. Videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...