Jump to content
FAS Goran
MilosJTD

Chip Tuning (iskustva sa raznim firmama, pojedincima)

Recommended Posts

Revochip nema likove već firme koje distribuiraju njihove mape.

Ako se odlučiš za njih reporučujem Užice ili Zrenjanin. U Zrenjaninu recimo to radi licencirani BOSH servis gde u cenu cipa možeš da prekontrolišeš sve ostalo.

Za 1.3 koliko znam nema međumapa, nudi se samo maksimum od 100. Puntu to daje međuubrzanje 8.2s 80-120 u četvrtoj što npr. nema ni A3 2,0 TDi 140KS.

Na punom gasu možeš da praviš solidnu dimnu zavesu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

POZDRAV!

Jeste firma ALI! Rekoše da to radi jedan "momak" koji nije tu (verovatno trenutno ali nema ga par dana!?!) Poslao sam mu mail a on se nije udostojio da odgovori! Eto toliko o "likovima & firmama" Ovi mi za sada izgledaju neozbiljno pa mi Zrenjanin izgleda OK?

Pun gas=dimna zavesa? Kakva je onda situacija sa "eko testom" Ovako fabrički nema NIKADA dima, ne bih želio da uništim gotovo nov auto.

Koliko je to povećanje snage sigurno za auto u svakodnevnoj upotrebi? dakle BEZ konstantnog divljanja, Kolika je potrošnja u "penzionerskom" režimu vožnje? Odnosno da li i koliko na duže staze taj motor može da istrpi toliku snagu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Sve je isto kao i pre....od kako sam zatvorio egr ventil ne dimi mi niti pravi dimne zavese kao pre.Evo bila je i ova uzasna zima....fala bogu palio je...nije pobrljavio..... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

POZDRAV!

Evo konačno su me udostojili odgovorom! "izvinjavamo se na kasnom odgovoru.,

cena file-a je 300 eur.

poboljsanje za vas auto je +30 Hp i 43 Nm, sto znaci da ce vase vozilo imati ukupno; 105 Hp i 233 Nm"

E sad pitam ponovo nije li to zaista previše snage za moj GP sa fabričkih 75 KS? Ako mi potrošnja poraste u normalnom režimu nisam ništa napravio! A o havarijama da i ne mislim a tek izduvni gasovi?

Ili da se odlučim za SM u Zemunu (turbo toys) i uzmem "Optimum" mapu?

Hajde drugari savetujte me da li da ga chipujem i gde ili da ga ne diram jer je auto gotovo nov 3 godine i 50000 Km!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je želja samo da smanjiš potrošnju onda ništa ne diraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cipuj ga slobodno.....ja dajem glas za SM. Kad sam ja cipovao auto koji je presao 150 000 onda mozes i ti....a bices zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

POZDRAV!

Pitao Revo chip i dobio sledeći odgovor!

"

sve informacije mozete naci na site-u revochip.com

iamte 3 godine garancije na nase usluge, i provereno je ne steti motoru ni menjacu,jer se pravi perfektna smesa ubrizgavanja goriva i vazduha.

sto se tice potrosnje goriva dobijate umanjenje u proseku 0,5-1 lit na 100 km."

"Svaki cigo svoga konja hvali!" nego šta vi mislite o tome? Po ovome ispada da će mi auto trošiti 3- 4 litre na 100 Km!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sto se toliko opterecujes tom potrosnjom. Ako je potrebna dodatna snaga, ubrzanje ili sta se sve dobija chipom odradi to, ako ti je cilj smanjenje potrosnje onda samo malo popusti papucicu gasa i dobices tih 0.5 lit/100km ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne vidim da je potrošnja toliko važna, ali možda je ovo: svi čiperi hvale neke svoje mape kako se dobijaju znatno bolje performanse a čak smanje potrošnju. Snaga se odmah oseti, ubrzanje takođe, a bar mali dobitak u smanjenju potrošnje (bar na mapama za gradsku vožnju a ne za trke) pokazuje da je mapa zaista kvalitatna i da odgovara baš našim kolima. To valjde dodatno pokazije kako je studiozno i profesionalno urađena. Možda grešim, ali ja tako vidim.

Edited by Banetv

Share this post


Link to post
Share on other sites

More power -more fuel, zvuči tako logičnjo.

Ciljna grupa proizvođača mapa nisu oni koji žele samo da smanje potrošnju.

Ali pošto mnogi pod obavezno žele i bolje performanse i manju potrošnju,

u cilju reklame obično se pretera sa obećanim uštedama.

Kada sam se odlučio za remap, hteo sam samo da poboljšam performanse u meri da se ne odrazi na trajnost sklopova motora. Ni naj kraj pameti mi nije bilo da smanjim potrošnju, nadao sam se da se neće značajno povećati. Što s tiče performansi iznad očekivanja su a ispostavilo se međutim da je sa novom mapom moguće čak i uštedeti gorivo (pri nekim uslovima vožnje), ali to nije 1.3mje ali je ste Revochip.

Ne očekujte nemoguće.

Čudi me kako još uvek neko nije izrazio želju da mu sa novom mapom auto izgleda 2god. mlađe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

POZDRAV!

E, jos samo da me posavetujete koju "mapu" da uzmem?

Revochip sa 105 KS ili SM sa 98 KS?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio u SM-u....za njih ti mogu reci,REVOCHIP ne znam....nisam tamo radio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Šta vi mislite o ovome?

Turbo Toys

Od 2011 godine SM chip tuning ce Vam uciniti dostupnim poseban SM POP (Personal OBD Programmer) sistem koji dozvoljava da se preko OBD konektora na vozilu radi update tuning mapa.To znaci da cete sami moci na svome vozilu da birate jednu od 3 SM mape.

Recimo, moguce je napraviti SM ECO,SM optimum i SM power i u svakom momentu se moze samostalno uraditi promena mape u vozilu.

Takodje je moguce i napraviti recimo ORG mapu,jednu za 95 oktana a jednu za 100 oktana.

Cena SM POPa je 199 eura i moguce je da se koristi na svim vozilima koji imaju OBD konektor i flash ECU memoriju.

Velika prednost je i to sto se postom moze sve poslati i dovoljno je samo da se prikljuci OBD konektor i zabava moze da pocne

Cene mapa zavise od vrste i modela auta i potrebno je pojedinacno da se obratite na zemun@smchiptuning.com ili www.smchiptuninig.com/kontakt

Share this post


Link to post
Share on other sites

POZDRAV!

Danas potegnuli 100 km do Beograda da drugar uradi redovan servis na autu i da odmah obavimo chipiranje istog i u podne poljubili zaključanu kapiju Turbo Toysa!

Ne poznam čoveka ali zaključana kapija je na mene ostavila utisak "garaža firme"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi radimo iskljucivo zakazivanje, jer se cesto desava da radimo terenski neki autobus ili kamion..Ko god je radio chip kod nas,prvo je zakazao pa je dosao..Takav je posao i takav je nas nacin rada.Jos pre mesec dana sam vam rekao da morate zakazati i vi ste to znali.Chip tuning nije,dobar dan ja dosao,ta procedura traje i po par sati i zato je najbolje takve poslove zakazivati.A ko zeli uvek moze samnom stupiti u kontakt putem telefona,ili maila,pa ako sam u servisu moze naravno doci.

Malo mi je neverovatno da ste se uputili za Beograd,a da pre toga niste zvali da vas ocekujem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čipovao brava 1.9 JTD 101KS u Revochip.

Nisam hteo da čipujem po principu sad ima toliko a pre je imao toliko.

Na valjcima izmereno 98KS pre a 131KS posle.

Subjektivni osećaj ubrzanja odličan.Momenat povećan oko 60Nm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...može li se nesto uraditi na stilu 1.6 16v 2003god? :unsure:

Ne...tj. ne isplati se. Atmo. motori nisu za ovo...kod njih mora dobri stari mehanički tuning... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam nesrecanika motor 1.2 8V, kilavac! Ima li smisla cipovati benzinca, posto sam video da isti motor npr. u fiatu 500 sa istom kubikazom ima 69ks sto bi ako je moguce izvesti na mom motoru bio odlican dobitak i bar malo vise snage.

Takodje me intresuje posto vec imam ponudu da li neko nesto zna o ovoj firmi www.protuning.tk imaju neku akciju i kazu da rade svoje mape ne kopiraju drugih tunera.

Edited by ficoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na benzincima, tj. atmosferskim motorima se ne isplati previse chip tjuning, mada moze da se dobija nekih recimo 10% snage na tom motoru, plafon je nekih 10ks.

Doitak je u odnosu na cenu jako mali, ali ga ima svakako. Bokija je radio na svom, doduse 1.2 16V, i podigao je sa 82 na 92ks cini mi se, tako da je odgovor da, moze da se odradi. Sto se tice ove tjunerske kuce, prvi put cujem za njih, a sto se tice kopiranja mapa, sve je to relativno...

Velika je mogucnost da imaju unapred spremnu mapu za tvoj automobil gde ce promeniti par stavki i "prilagoditi" je tvom automobilu.

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru.

Sada imaju popust i nude mapu sa njihovim radom za 50 eura. To je jako dobra cena samo mi je rad jos pod znakom pitanja za taj novac.

Edited by ficoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ovi ne gurnu prst u oko svim tjunerima ove zemlje sa cenom od 50e, niko nece. :thumbsup:

Ja nisam video njihove letke i prvi put cujem za njih, ne kazem bilo sta, ali ako rade za 50e, onda je teska generika u pitanju. Mozda i gresim, ali sto se mene tice, samo neka cepaju, ako nista oborice cene svima. Ili ce se zatvoriti. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka se uce ljudi za 50 evra. Kod nas je generalan problem sto su ljudi navikli da rade sat vremena dnevno, pa otuda visoke cene proizvoda i usluga. Ako bude imao posla da radi ceo dan, tih 50 evra po motoru moze fino da ga obogati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...