Jump to content
FAS Goran
MilosJTD

Chip Tuning (iskustva sa raznim firmama, pojedincima)

Recommended Posts

Zeleo bih da podelim sa vama jedno moje negativno iskustvo u vezi cipovanja. Necu da imenujem kod koga sam to radio, u pitanju je "garazni" ciper. stilo 1.9 115hp.....

Otisao sam kod njega i rekao mu da ne zelim nesto mnogo da ga pojacava, nego u granicama normale, neki optimalan cip. Iz razloga da mi auto ne bi vise dimio nego ranije, a i iz drugih razloga(lamela, zamajac...)

On mi je dao garanciju da ce sve biti isto kao i pre, auto ce ici mnogo bolje i tako to.

Navodno mu je stavio mapu na 145hp, sto bi trebalo da bude optimalno.

Prvi utisak kad sam seo u auto je bio vauu, kretao je mnogo bolje na nizim obrtajima nego ranije. Sve super, odem ja kuci i narednih par dana uzmem da ga isprobavam. Dimi kao traktor kad ga ocepim po gasu iz malo nizih obrtaja, mnogooo vise nego ranije.A i ovako u vecim obrtajima. Stanem na crtu sa drugarom koji ima isti motor bez cipa, ne mogu da mu pobegnem, tu smo negde. I sta sam ja dobio sa tim cipovanjem, maglu od dima i bacenog novca.

Zato u ponedeljak idem odmah idem da skidam djubre!!!

Mene zanima da li bi neko mogao da mi preporuci nekog ko to stvarno radi profi, da uradimo nesto u optimali, bez vise dima nego sto je bacao ranije??? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto se tice dima ne mora da znaci da je zbog chipa.

U kakvom su ti stanju dizne,EGR,katalizator?Sve to i jos mnogo toga moze da bude uzrok tom dimu :yes

A i ne znam sto se cudis sto ne mozes da oderes drugara koji ima isto ks kao i tvoj stilo?

I ja sam se jednom potrkao sa stilom 115 kao mojim i za divno cudo nisam mogao da mu pobegnem :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je ok sto se tice egr, dizni itd. Cipovao sam ga pre par dana, pre toga mi nije dimio toliko, normalno kao i svaki jtd. Nismo se razumeli sto se tice ovog mog drugara, trkali smo se sinoc, moj cipovan njegov ne.

I to vise puta, tu smo negde, isto kao i ranije bez cipa. I sta sam ja dobio? Bacio novac ! Ocigledno da je mapa beep... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je cijena za ovu varijantu +35?

Evo kontakta pa se raspitaj:

http://www.revochip.com/kontakt.php

Cipovao sam ga pre par dana, pre toga mi nije dimio toliko, normalno kao i svaki jtd. Nismo se razumeli sto se tice ovog mog drugara, trkali smo se sinoc, moj cipovan njegov ne.

I to vise puta, tu smo negde, isto kao i ranije bez cipa. I sta sam ja dobio? Bacio novac ! Ocigledno da je mapa beep... :)

Moje je iskustvo da čipovani ide 20%-30% bolje. Nema šanse da se ne vidi razlika. Ne treba da dimi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredio sam sve. Stavio drugu mapu i sada je sve ok. Nema vise dima, auto ide kao blesav. SM chiptuning, prava stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miloshe,koliko si platio chipovanje i koliko ti sad auto ima KS ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredio sam sve. Stavio drugu mapu i sada je sve ok. Nema vise dima, auto ide kao blesav. SM chiptuning, prava stvar

Drago mi je da si zadovoljan :thumbup:

Nego,kako je sada stanje jel ti drug stao na crtu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TT tuning

Malo kasnim sa odgovorom :lol:

Nismo se jurili, ali merio sam onako amaterski ubrzanje i mogu reci da sam zadovoljan. Pogotovo medjuubrzanja u vecem stepenu prenosa.

Pozz za tebe i burazera, uradili smo pravu stvar! :thumbsup:

Edited by MilosJTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

radio mi decko iz ns i odlican je , a i nije skup koliko ovi i zavrsava za 10tak min , koga interesuje mogu sibnem mob na pp, auto je u pitanju 1.9 jtd 115hp bio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je mapu radio dečko iz Novog Sada koji se pretstavlja kao Gumetina, preporučujem da odeš na dijagnostiku i proveriš kako motor radi (najbolje u samoj vožnji).

Ja sam bio neprijatno iznenađen :thumbdown: jer su neki parametri jako ispadali iz dozvoljenih okvira i njegovu mapu sam iz sopstvene bezbednosti zamenio u roku od mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da li je na forumu ali sam isao prema preporuci prijatelja kome je radio na par svojih automobila , i odlicno je uradjeno jer sam vozio mereu bez i sa cipom i uvideo sam razliku a i sad na m0om stilu isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ gaja77

Nema opravdanja da bude skup jer za 10min samo moze univerzalnu mapu da upise, a to je ono o cemu pricam. Mapa da se uradi iole kvalitetno vremenski treba minimum 30min. za neke mape i sat vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da naravno kao satro salje se za italiju pa se ceka da se vrati , sigurno je tako i cekas po par sati. samo mazanje ociju , i da ti se uzme kesh . ja za dva meseca idem u italiju pa ce da se sibnem kod stolija na dino i komp pa cu da vidim dali i sta mi je uradjeno na autu , naravno ima da pisem o svemu sta se desavalo a i da slikam :harhar: :harhar:

Edited by gaja77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuju me vasi saveti, zelim da u Grande punto 1.3 multijet, 75 KS, 2007.godiste, uradim chip tuning. Vasi saveti, isplati li se to raditi uopste, gde ga raditi i koliko bi kostalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sta se nudi za taj motor

My link

Preporuka je samo mapiranje dobijes 21HP i 33Nm, stim sto ne izlazis mnogo iz nekih optimuma za zagadjenje i potrosnju i ne opterecujes previse motor.

Ima i u Srbiji Novi Pazar, to sam na brzinu nasao, mozda neko ima vise informacija...

Edited by dingokg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuju me vasi saveti, zelim da u Grande punto 1.3 multijet, 75 KS, 2007.godiste, uradim chip tuning. Vasi saveti, isplati li se to raditi uopste, gde ga raditi i koliko bi kostalo...

SM je ok a i ovi su veoma ok. Ima jedan čiča što kaže da je takav auto i motor sramota voziti na toj konjaži (75) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

POZDRAV!

Ako sam dobro razumeo ti si zadovoljan?

Revo chip ima nekog lika u Sr. Mitrovici sto radi za njih ali na njihovom sajtu vidim samo ponudu za dodatnih 30 KS i 40 Nm! Lepo zvuci ali nije li to previse za moj motor od 75 KS?

Kakva je situacija sa izduvnim gasovima posle chipovanja-dimi li?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...