Jump to content
FAS Goran
MilosJTD

Chip Tuning (iskustva sa raznim firmama, pojedincima)

Recommended Posts

Genericka mapa, pa sta ti Bog da :D 

 

Probaj NovaSpeed (koji radi sa raznim drugim tunerima), REVO (koji radi sa italijanskim all car racing), OT-Performance (koji radi sa bugarskim madness)... 

 

Ja ne znam ni za jednog tunera u Srbiji koji sam razvija mape za bilo koji benzinski motor. Za dizele postoji par njih, ali to je druga neka tematika... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, horvat said:

Genericka mapa, pa sta ti Bog da :D 

 

Probaj NovaSpeed (koji radi sa raznim drugim tunerima), REVO (koji radi sa italijanskim all car racing), OT-Performance (koji radi sa bugarskim madness)... 

 

Ja ne znam ni za jednog tunera u Srbiji koji sam razvija mape za bilo koji benzinski motor. Za dizele postoji par njih, ali to je druga neka tematika... 

Neverovatno da nigde ne mozes sa sigurnoscu da odradis remap Tjet-a hahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/28/2020 at 5:52 PM, totti said:

Još jedan dokaz da se manete čipovanja, gašenja dpf

 

 

Kome smeta jako gasenje DPF??? :D

pa vi ste ga gosn.Totti gasili samo tako, ako se ja dobro secam -_-

 

Kakvo inace orangutansko ponasanje doticnog iza tog "Pro"tuning profila. Fuj. A jos znas da si napravio kataklizmu...fuj

Share this post


Link to post
Share on other sites
-Halo, dobar dan.
-Reci. 
-Da li sam dobio Safe Chip? 
-Da. Reci. 
-Zanima me da li radite 1.4 Tjet motore? 
-Radimo naravno, radimo sve motore, a odakle zoves? 
-Zovem iz Beograda, sto pitate? 
-Iz BeGeeea, a? 
-Da, da
-Vidi, da ti kazem odmah ovi iz Novaspeed i Revochip su prevaranti, kupuju strane mape, upucavaju neke genericke to ne valja qrcu. 
-Aha, da, da.. Ali ja sam dobio Safe Chip iz NS, zar ne? 
-Jesi, nego ja samo da kazem da oni tamo nemaju pojma, posebno oni klosari sto me pljuju po forumima. 
-...? 
-Nego taj 1.4tjet to dizel a? Moze i gasenje DPFa, imamo i valjke a ne ko ovi sto prozivaju a nemaju valjke. 
-...?
-Odmah da ti kazem mi ne gasimo sa Swiftecom nego rucno sve kodove. 
-Aha, hvala vam, ali ovo je benzi..
-Da, moze i gasenje EGRa. 
-...? Kada moze da se zakaze kod vas? I koja je cena? 
-Cena inbox, imamo sledecu sredu termin u 9 ujutru. 
-Ali, zovem vas, zar nije lakse da mi kazete nego da vam kucam na fejsu? 
-Ako te zanima cena, posalji poruku.
-Okej, hvala. Samo sam hteo da vam kazem ovo je benzinski motor... 
-Ne radimo benzince.
-Ali rekli ste.. Okej hvala vam. 
-tuutuutuuu
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/6/2020 at 3:41 PM, Milutinac said:
 Kome smeta jako gasenje DPF???
pa vi ste ga gosn.Totti gasili samo tako, ako se ja dobro secam 

Jesam, i brzo sam rekao da sam se zaebao
Navatali me na brzinu sa rešenjem, a nisam imao vremena za razmišljanje i raspitivanje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel neko zna ove FreaksMotorsport?

Rade sa nekim nemcima gtinnovation kako vidim, a i ozbiljnije automobile, rs3, s-ove, tts-ove, porsche, bmw 435d,...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni valjda radili onu Cupru sto je drala po Navaku ako se dobro secam.. 

Mislim da je @horvat spominjao da oni rade auto ceo dan i da je oko 500e cena. 

Neka me ispravi, mozda sam pomesao sa nekim cunerom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je bilo za OT-Performance, odnosno Madness. S njima su na vezi sve vreme, i fino podesavanje mape traje 6-9h, kosta 400e+ zavisi od auta do auta. Cena paprena, ali to je zaista pravi tuning :) 

 

Freaks - ne znam. Njih mi je pohvalio momak iz Pirketa, takodje sam cuo jos par dobrih reci za njega, a opet, cuo sam da je i sprzio par komada (verovatno je svaki tuner tako). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opcija 1 Revo (UK) paprena cena, a na kraju krajeva opet genericka mapa, ali proverena.

Opcija 2, duplo jeftiniji FreaksMotorsport (pa i taj OT je slicno) i tu je verovatno genericka mapa GT Innovation.

Da iskren budem pre bih stavio genericku mapu od Revo, APR ili mozda tih GT Innovation, nego da neko izmislja mapu ovde kod nas.
Ako sam dobro razumeo po njihovim slikama, Freaks imaju svoje valjke, pa mogu da provere.

 

Na OT FB stranici nijedan R, S i slicno nisu radili, pod tim mislim 2.0 TSI motor, dok Freaks ima vise slucajeva 2.0 i 2.5 TSI motora.
Da dodam, 90% automobila su im dizelasi.

Edited by Bingodalton

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam da ovaj moj C4 Cactus chipujem. Koliko vidim lako se podigne snaga i momenat za 30%.

aj motor u njemu je dizel 1.6 hdi sa 100 konja i 250ak nm.

Auto je dosta lagan.

Ono sto mi je dilema jos uvek je menjac, u njemu je poluautomatik. Ne bi trebalo da utice ali opet...

Nego, jel ima neka preporuka na nbg da se odradi ovaj zahvat i koliko to para bude?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj savet, i dugogodisnja pozitivna iskustva ProTuning kod Zmaj pumpe. Cene nize nego kod drugih, licnih automobila sam mnogo odradio, a i ostale uze i sire rodbine. Ako je auto ispravan, nema greske. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaooooo... sve super do ovog - "litar manja potrošnja".  Tačno bi ga precrtao u imeniku kad to čujem. 

 

Ali da ne spamujem, da se ne nastavljate, samo napred. Podržavam planiranu intervenciju. Verujem da menjač može bez problema da gura samo je bitno da desna noga bude normalna... što opet sve polazi iz glave. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Litar potrosnje nema sanse da ti skine, osim ako ti sad auto ne trosi 15l, a ne trosi.

 

Mislim da je ranije bilo bas losih iskustva sa tom firmom, izguglaj na temi u chip tuningu, mozda se ispraksa u medjuvremenu i naucio zanat pa je sad ok.

 

Tacno ne znam koga bih preporucio, vecina njih su znali da naprave problem i onda budu osioni i nedokazni, a opet skoro svaki tuner ima gomilu zadovoljnih musterija koji se voze bez problema, tako da sta da ti kazem osim srecno :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, debelizmaj said:

...litar manja potrosnja i 25% povecanje momenta i snage.

Od čega je onda povećanje snage i obrtnog momenta kad nije od više goriva...od više vazduha? :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...