Jump to content
FAS Goran
MilosJTD

Chip Tuning (iskustva sa raznim firmama, pojedincima)

Recommended Posts

On 5/1/2019 at 9:14 AM, Bojan Marea said:

jel zna neko nesto o Pro Tuningu u Bg-Zemun

Hteo bih kod njih da radim jtd jer su mi blizu..vidim da na svih 17 strana niko nista o njima nije napisao

Pisalo se, eto koliko na 15. strani kad nisu hteli da rade jedan auto jer mu kliza lamela...što je korektno sa njihove strane. Ima još upisa o njima 100%.

 

Generalno, oni su klasični servis. Fora im je sa imenom, pa onda stikerima koje stave na svaki auto koji im uđe u servis, ili ramovima za tablice, ljudi pomisle da su svi živi čipovali kod njih, kad ono....ljudi u najvećem broju slučajeva uradili mali servis, ili nešto drugo od održavanja. Ali, ime je ''pogođeno'', pa kad ljudi vide stiker ili ram za tablicu odmah pomisle da je taj auto ''tuningovan'' kod njih. :D 

 

On 5/1/2019 at 11:05 AM, Bojan Marea said:

Jel imate za jtd preporuku neku onda u Bg da nije preko 100e

Kod njih na NBGD, prekoputa ComTrade, ali će verovatno biti maaalo preko 100 evra...nazovi ih posle praznika i pitaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio kod njih na ex marei. Sta znam, kad su zavrsili, malo se provozali, auto isao kao da ima 200kg manje, malo se i potrosnja korigovala kad sam se smirio (tipa oko -0.5l cep metoda).

 

Zamenio lamelu kasnije (inace je bila za zamenu), pa jos jednu jos malo kasnije jer je ta sto sam je zamenio preskocila zubac na spojnickoj i zaglavila :)
Za ovo za drugu lamelu ne mogu cip okriviti jer ne mora da znaci da je do toga, a i desilo se tipa 4 god posle cipa.

 

Opet, sad razmisljam za deltu da uradim cip, ne bih isao kod nekog ko nema valjke. Rezultati pre, rezultati posle, papir... 

Ovi likovi su skinuli moju mapu, sacekali da im stigne mapa za jtd na mejl, ubacili novu mapu i provozali se. Auto jeste bolje vukao, ali koliko bolje ne znam

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio kod Pro Tuning na najmanje 10 JTD-ova.. I sada vozim Punta sa njihovom mapom i nemam nikakve zamerke. Klinci imali 156, 159, Libru, Stila, Lagunu, uvek sve extra. Nemam pojma koliko drugara sam vodio, nikada nikakav problem.
Vlasnik je Joca, nekada je radio samo remap a sada su kompletan servis. Joca je otvorio tuning centar na granici Austrije i Nemačke, ovde za njega rade neki momci koji iščitavaju mape i šalju mu na obradu. Treba insistirati na tome i rezultat će biti evidentan.
Moja iskustva su veoma pozitivna. Naravno i auto treba da bude potpuno ispravan a znam da su par ljudi vratili zbog kojekakvih problema na motoru ili menjaču.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada je gotovo, odustao sam od njih i idem u Ns kod Dejana..zakazano za sutra..Dejan ima i valjke pa cemo videti..mozda i ne pristane da radi moj auto jer ako pokaze 10% ili vise manjak snage on ne prihvata takva auta za rad...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni to losa solucija. Mislim da je oko 100 evra cena. Gledao sam skoro i video da je cena goriva uticala na cenu njegovih usluga :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masa servisa po Srb je radila cipovanje za Pro tuning. Skinu ti komp i posalju njima, oni ubace mapu i vrate. cena je bila koliko se secam 60e, 40e uzmu oni a 20e servis koji ti je to radio u tvom mestu. Po meni je to krajnje neozbiljno, mada nisam cuo nikoga da se zali. Dok ne probas fabricki auto na valjcima , pa ako je ok sve odradis custom mapu, pa opet na valjke da se vidi sta si dobio, probas i na putu, po meni ne moze da valja.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/3/2019 at 12:46 PM, Bojan Marea said:
Sada je gotovo, odustao sam od njih i idem u Ns kod Dejana..zakazano za sutra..Dejan ima i valjke pa cemo videti..mozda i ne pristane da radi moj auto jer ako pokaze 10% ili vise manjak snage on ne prihvata takva auta za rad...

Bojane, šta uradi ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore moguce iskustvo sa PRO TUNING firmom iz Zemuna. Izuzetno losa mapa koju su mi ucitali, ne prihvataju reklamaciju i uvek imaju neki razlog da objasne.

Zaobilaziti u sirokom krugu.

Mogu da kazem da oni nemaju pojma sta rade oni ti to poskidaju urade i naplate a sta dalje ti se posle sam snadji ako ne valja.

O vracanju novca da i ne pricam uvek je neki izgovor.

Ko hoce da navuce bedu sebi na vrat neka cipuje auto u Pro Tuning Chiptuning Experts

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/20/2019 at 5:46 PM, DraganUS said:
Daj malo detalja. Sta bi sa kolima?

I ja bih voleo da saznam konkretne razloge, koji auto-motor, šta je u pitanju.
Kao što negde napisah, imam odlično iskustvo na više automobila sa njima, znam kako rade i prosto, teško mi je da poverujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam u kojoj drugoj temi da napišem, danas pokušao neki beli Grande da me prati, baš je lepo išao, rekao BiH da se iznenadio što je uzeo da zaostaje za slabašnim 520d :D

Ali nekako mi je baš bilo drago, setio se mog grandea i kako sam se slatko navozao sa njim :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/23/2019 at 1:02 AM, silenci said:
ejbg sad,pa nemoze neka baba od 50 godina da se meri sa nekom zenskom od 26default_biggrin.png,pa ti vidi

Kolega, ne bih se baš složio.
Ima i " baba" od 50 koje su MILF.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vratim temu iz mrtvih, da li je neko imao iskustva sa malo ozbiljnijim tuningom? 

Imam golfa 6 GTI MTM, 250 konja i razmisljam da mu uradim stage 2. Da li je neko radio tako nesto? Sta mislite o Revo chipu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nikakvog licnog iskustva sa doticnim, samo ga pratim na instagramu i stalno objavljuje vozila VAG grupacije:

 

https://www.facebook.com/freaksmotorsport

 

Verovatno je i on jedna od opcija za to sto trazis. Koliko je dobar, pojma nemam... :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sto sam citao po stranim forumima, interevencija je regularna ako znaju da urade. Zato i pitam da li je neko radio :)

Mada verovatno i nije najbolja ideja raditi modifikacije hardvera na autu starom 8 godina koji je presao 200k u najavi :)

Koliko znam, R je idealan za ovakve modifikacije, mozda je vec bio razvaljen skroz?

Doduse, za sad sam prezadovoljan i ovim fabrickim MTM tuningom, nije da mi fali snage :D. Za sada...

@MS PKnisam razumeo komentar? Jel ga sjebao ili sta?

 

@dekirs

 

Za tog jos nisam cuo. Ja sam radio kod Reva stage 1 za Golfa 7 1.6 dizela, i dobio sam od 110 konja 144. Osecala se razlika primetna, iskreno. 

 

 

Edited by neshaoct
popravio tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja licno ne bih dirao benzinca, pogotovo ne koji je vec na toj snazi. Vozi, uzivaj, za pocetak proveri na valjcima ima li fabricki deklarisanu snagu. Mozda (s obzirom na godine i kilometre), imas 'rezerve za dobitak snage' i bez tuninga :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Receno mi je da ima 270 konja. Na valjcima je pokazao 251 i 390 obrtnog momenta. Ide kao lud stvarno. 

Mislim da cu mu uraditi auspuh i teraj. 

Zvuk bi mogao biti malo bolji, a i kontam da se moze dobiti jos 20-30 konja modofikacijom auspuha. Za to kazu da je Pirke dobar. 

Zasto ne bi dirao benzinca u odnosu na dizela? Ja sam mislio da turbo benzinci bolje reaguju na tuning.

 

 

Hvala na editu! 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...