Jump to content
FAS Goran
Brkic

Fiat Bravo/a / Multipla - šta obuhvata veliki servis, cena?

Recommended Posts

Ne moze, veruj mi :)

Nisam znao da bravo jtd nema diskove pozadi. To mi cudno, a i cudno mi da su kod tebe paknovi potroseni do metala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta fali na dayco?Pa otac je uradio do sada mnogo velikih servisa sa dayco pa nikom nikada nista nije falilo.Bitno je da se zameni na vreme a ne da se ceka 100000 pa onda pukne kais i onda je dayco kriv los kvalitet ahahaah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas uradih famozni veliki servis, i još po nešto:

- set za zupčenje

- vodena pumpa

- španer i roler PK kaiša (PK kaiš je skoro menjan, Continental je ugrađen i nisam ga menjao)

- antifriz

- motorno ulje

- svi filteri

- ulje u menjaču

- servo ulje

- kočiona tečnost

- zadnji doboši

- zadnji paknovi

- prednja kočiona creva

- skinute, očišćene i podmazane kočione čeljusti, tj klizači.

Ceh sve ukupno: 52.300din (od toga ruke 11.000din).

 

Morao sam da rešim problem sa kočnicama, jer je zanosio. Napred sa desne strane jedna pločica je bila zaglavljena u nosaču. Nazad sa jedne strane (zaboravih sa koje), paknovi potrošeni do metala, i nisu se vraćali lepo na mesto, i tresao je nazad pri kočenju sa većih brzina. Inače doboše i paknove sam menjao kod Gorana pre oko 30.000km.

Koči neuporedivo bolje, i naravno ne trese.

 

I posle kako neko radi famozni veliki servis za neverovatnih 150€?

 

Ženi je pozlilo kada sam joj rekao cifru :D Rekoh, jer hoćeš da voziš i da budeš sigurna u auto? E pa ni kod babe nema za džabe.

A da, pre 2 nedelje sam zamenio viljušku i centrirao trap, nema više lupkanja na rupama i ležećim :)

PS

Jbt, pa sada kontam, veliki servis sam platio više nego Cile celu pretposlednju kofu :p

Ma dzaba ti to napisa,kad vidiš,da ipak ima za 150e.... :crazy: ,vidiš šta kažu ljudi.....samo si ti dao 50.000 a i ja cu!!!!! :w00t:

A reci mi taj servis,kod kluza,jeli to kad iz mirijeva krenemo prema bulevaru,ulicom pored kluza(nemam pojma kako se zove) pa odma sa desne strane????

Ja kad pomislim da treba da odem do Altine,i da ostavim auto,pa da se vratim posle po njega.....veliki servis ce biti za prekosutra sigurno...dođe mi da ga poklonim....mislim auto....

Nema voznje auta bez ulaganja.

Moze samo nov auto + redovan servis. Pa jedno 4,5 godina tako a posle krece,jedno po jedno....

 E sad mozes da nastavis da przis, tj.da dimis. :w00t:

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktura mi je u autu, a auto vozi žena, lepo piše u mom profilu. Ja vozim uglavnom vikendom i ako se ogrebem ponekada preko nedelje :p

Delovi su iz AP Sporta i Top Auta, osim seta za zupčenje i pumpe koje nemam pojma gde nabavlja, ali su original.

Svakako ću napisati cene, samo da uzmem fakturu iz auta.

Inače, radionica je baš kod okretnice, ulicom od Top Auta prema art petrol pumpi, nekih 30m, vidi se i sa Bulevara, piše gore Fiat/Lancia/Alfa valjda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno je da se zameni na vreme a ne da se ceka 100000 pa onda pukne kais i onda je dayco kriv los kvalitet ahahaah

Nije valjda samo pitanje da li ce kais da pukne ili ne... Tj. sigurno da nece (imao sam i taj set u pocetku, slusajuci "majstore" koji jure samo zaradu i da te privuku nizom cenom), ali naravno nije samo to merilo kvaliteta.

Mozda sam picajzla, ali sam imao lose iskustvo sa jeftinim delovima narocito na PK krugu. Kosa mi se dize na glavi kad cujem masu "odrzavanih" JTD kako piste i cvrce pri polasku ili kad mile drugom. Pa kad ne platis na mostu, platices na cupriji, to kod mene odavno vise no-no.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set za zupčenje i vodena pumpa za 11700? Može, ali Dayco. A gde su PK kaiš, njegovi roleri i španer, ulja, filteri, antifriz...i ruke

Sve Fiat sem PK kaiša. Ipak može!

cxcb111200.jpg

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodao sam mnogo kaisa dayco i niko nije dosao da reklamira ili tako nesto.Ja znam sta je najbolje odvezes auto u ovlascen servis i dok ne stigne auto sedis negde u kafani i samo odes kada je gotovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je PK kaiš Dayco ispucao na 30,000km, a njegov španer je krenuo da se čuje (dobio luft) isto 30.000km posle ugradnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni ja reklamirao, samo sam menjao ono sto mi je smetalo ;) . Ima ljudi koji mogu da teraju i tako.

A verujem da ce se vecina nas, sa polovnim vozilima van garancije, sloziti da ni ovlasceni servisi nisu bas neko resenje :) pre svega sto se kvaliteta usluge tice . Oni se orijentisu na flotno odrzavanje i garanciju, mi smo boranija.

Po meni, proveren majstor uz kvalitetne delove do kojih moze da se dodje - teze, ali moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas uradih famozni veliki servis, i još po nešto:

- set za zupčenje

- vodena pumpa

- španer i roler PK kaiša (PK kaiš je skoro menjan, Continental je ugrađen i nisam ga menjao)

- antifriz

- motorno ulje

- svi filteri

- ulje u menjaču

- servo ulje

- kočiona tečnost

- zadnji doboši

- zadnji paknovi

- prednja kočiona creva

- skinute, očišćene i podmazane kočione čeljusti, tj klizači.

Ceh sve ukupno: 52.300din (od toga ruke 11.000din).

Morao sam da rešim problem sa kočnicama, jer je zanosio. Napred sa desne strane jedna pločica je bila zaglavljena u nosaču. Nazad sa jedne strane (zaboravih sa koje), paknovi potrošeni do metala, i nisu se vraćali lepo na mesto, i tresao je nazad pri kočenju sa većih brzina. Inače doboše i paknove sam menjao kod Gorana pre oko 30.000km.

Koči neuporedivo bolje, i naravno ne trese.

I posle kako neko radi famozni veliki servis za neverovatnih 150€?

Ženi je pozlilo kada sam joj rekao cifru :D Rekoh, jer hoćeš da voziš i da budeš sigurna u auto? E pa ni kod babe nema za džabe.

A da, pre 2 nedelje sam zamenio viljušku i centrirao trap, nema više lupkanja na rupama i ležećim :)

PS

Jbt, pa sada kontam, veliki servis sam platio više nego Cile celu pretposlednju kofu :p

Ma dzaba ti to napisa,kad vidiš,da ipak ima za 150e.... :crazy: ,vidiš šta kažu ljudi.....samo si ti dao 50.000 a i ja cu!!!!! :w00t:

A reci mi taj servis,kod kluza,jeli to kad iz mirijeva krenemo prema bulevaru,ulicom pored kluza(nemam pojma kako se zove) pa odma sa desne strane????

Ja kad pomislim da treba da odem do Altine,i da ostavim auto,pa da se vratim posle po njega.....veliki servis ce biti za prekosutra sigurno...dođe mi da ga poklonim....mislim auto....

Nema voznje auta bez ulaganja.

Moze samo nov auto + redovan servis. Pa jedno 4,5 godina tako a posle krece,jedno po jedno....

E sad mozes da nastavis da przis, tj.da dimis. :w00t:

:welcome:

Ti si brate visa liga, kod tebe se motor spusta. Samo ruke za hgt-a su 100e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa dayco imam dobra iskustva. Cale na passatu je stavio dayco i presao sa njima oko 100k bez problema. Meni je jedan natezac roknuo posle par dana ali kad sam ga zmjenio istim nisam imao problema...jbg fabricka greska se moze desiti i na najskupljim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas uradih famozni veliki servis, i još po nešto:

- set za zupčenje

- vodena pumpa

- španer i roler PK kaiša (PK kaiš je skoro menjan, Continental je ugrađen i nisam ga menjao)

- antifriz

- motorno ulje

- svi filteri

- ulje u menjaču

- servo ulje

- kočiona tečnost

- zadnji doboši

- zadnji paknovi

- prednja kočiona creva

- skinute, očišćene i podmazane kočione čeljusti, tj klizači.

Ceh sve ukupno: 52.300din (od toga ruke 11.000din).

Morao sam da rešim problem sa kočnicama, jer je zanosio. Napred sa desne strane jedna pločica je bila zaglavljena u nosaču. Nazad sa jedne strane (zaboravih sa koje), paknovi potrošeni do metala, i nisu se vraćali lepo na mesto, i tresao je nazad pri kočenju sa većih brzina. Inače doboše i paknove sam menjao kod Gorana pre oko 30.000km.

Koči neuporedivo bolje, i naravno ne trese.

I posle kako neko radi famozni veliki servis za neverovatnih 150€?

Ženi je pozlilo kada sam joj rekao cifru :D Rekoh, jer hoćeš da voziš i da budeš sigurna u auto? E pa ni kod babe nema za džabe.

A da, pre 2 nedelje sam zamenio viljušku i centrirao trap, nema više lupkanja na rupama i ležećim :)

PS

Jbt, pa sada kontam, veliki servis sam platio više nego Cile celu pretposlednju kofu :p

Ma dzaba ti to napisa,kad vidiš,da ipak ima za 150e.... :crazy: ,vidiš šta kažu ljudi.....samo si ti dao 50.000 a i ja cu!!!!! :w00t:

A reci mi taj servis,kod kluza,jeli to kad iz mirijeva krenemo prema bulevaru,ulicom pored kluza(nemam pojma kako se zove) pa odma sa desne strane????

Ja kad pomislim da treba da odem do Altine,i da ostavim auto,pa da se vratim posle po njega.....veliki servis ce biti za prekosutra sigurno...dođe mi da ga poklonim....mislim auto....

Nema voznje auta bez ulaganja.

Moze samo nov auto + redovan servis. Pa jedno 4,5 godina tako a posle krece,jedno po jedno....

E sad mozes da nastavis da przis, tj.da dimis. :w00t:

:welcome:

Ti si brate visa liga, kod tebe se motor spusta. Samo ruke za hgt-a su 100e

Znam,druze, uprovo sam to hteo napisati....lako je vama,kad zaskripi,uzmes pa promenis....na ovom mom, ko operacija na otvorenom srcu.

Zato i hocu kad radim veliki,da ga pregledaju,sva creva,dihtunge,šelne,razne gume,mozda i nosace motora...nemam pojma,sve bi pretresao.

Pa kad je bal, nek je sa muzikom!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo delovi sto si ti napisao kod mene u radnji bi kostali 35000

Tomo napiši marku delova cene i stavi u kojoj radnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pumpa vode je valeo ostalo je dayco.A ulje za motor selenia a menjac i servo tutela.Mrzi me sve pojedinacno da pisem.Prodanica gde je radim bp auto bivsi ap spot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što sam obećao, evo faktura za materijal. Prva je iz TopAuta, a druga iz AP Sporta. Meni dođe na isto uzimao ja ili majstor, a imam više cimanja ako kupujem ja.

 

2014_11_22_15_49_05.jpg 2014_11_22_15_50_34.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana treba da radim veliki servis za moju fiat multiplu, pumpa za vodu mi je svakako pod brojem jedan jer je stara propišala  ( tu mi je i gubio tečnost) e sad gledam cene i baš sam u dilemi koju da uzmem. Pa sam rad čuti i neka iskustva vezano za iste. A cene su ove :

 

kwp (polu pumpa) 3900 dinara - kupujemprodajem sajt

meteli - 4500 ap sport čini mi se

valeo - 4600 kupujem prodajem

ruville - 4600 kupujem prodajem

valeo - 5100 (kit komerc) 

saleri - 5300 (euro auto) 

skf - 5500 kupujem prodajem

valeo - 5700 gazela komerc

skf -6300 euro auto. 

 

Za meteli već sam čuo da ima ljudi koji se žale da ubrzo posle ugradnje ili prozviždi ili da remenica baca. Koja su vaša iskutva ? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...