Jump to content
FAS Goran
nelle

Stilo - zamena sajle ručne kočnice / ne radi ručna

Recommended Posts

Da stavim slike trebaće nekad

 

rucna.jpg

 

02_location_of_handbrake_wires_Large.jpg03_ashtray_screws_Large.jpg04_upper_console_screws_Large.jpg05_lower_console_screws_Large.jpg

06_wires_Large.jpg07_socket_10_Large.jpg08_wires_off_Large.jpg09_hole_in_floor_Large.jpg

10_remove_wire_Large.jpg12_attach_right_Large.jpg13_attach_left_Large.jpg

 
Ako na samo kraju sajle nemaš šraf za štelovanje onda nema zatezanje pojedinačne sajle / dalje traži problem u čeljustima (pod uslovom da sajla ne zaglavljuje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu sigurno ne.

Na šta bi ličio navoj od bljuzge i soli ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, imam jedan problem i nadam se da ce neko moci da mi pomogne. Nedavno sam zamenio zadnji kocione celjusti leve jer su moja klesta blokirala i nisam im mogao nista. Kupio polovne koje navodno rade namestim lepo ozracim i rade ali imam problem sa rucnom ne reaguje ni najmanje. E sad moje pitanje glasi, da li postoji neka fora kojom se steluje rucna na klestima ili jednostavno klesta ne rade za rucnu. Sajla vuce polugu do kraja ali cilindar ne izlazi.... Ima li neko neku ideju sta bi moglo tu da se desava? Unapred hvala...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čest problem na VW Passat-u. Jednostavno rasturanje klješta i zamena mehanizma ručne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/10/2015 at 5:51 PM, ivan.ik said:

cxcv785.jpgcxcv786.jpgcxcv787.jpg

cxcv788.jpgcxcv789.jpgcxcv790.jpg

 

On 12/16/2014 at 11:55 PM, ivan.ik said:
image.jpgimage (1).jpg
image (2).jpg57_1.jpg57_2.jpg
57_3.jpg57_4.jpg57_5.jpgT2e_C16_NHJIk_E9q_U3jc_L9_BRQMh_Om_Lmw_60_57.jpg
bosch.pngcxcv785.jpgcxcv786.jpg
cxcv787.jpgcxcv788.jpgcxcv789.jpgcxcv790.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, od kog proizvodjaca da jurim sajle rucne? Da li je Boban sajle najbolje resenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi imam lanciu libru,na sva 4 tocka su diskovi.E sad rucna mi ne hvata kao nekada,vec je potrebno da je skroz zategnem da bi uhvatila bas dobro.Kako mogu da zatrgnem rucnu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slika sa neta a sajla kupljena kad sam radio remont klješta. Pro Sporting 011/2463-465

Kolega je uzimao Acron i neke jeftinije i razlike bile u dužini ?????????  I na kraju vraćanje uzimanje para nazad......

Share this post


Link to post
Share on other sites

od pre par dana imam jednu problematiku vezanu za kocioni sistem na stilu 1.6. sve je krenulo kada je jedan tocak tacnije zadnji desni poceo da blokira tj da se greje. posto je bilo vreme za resavanje kocionog sistema, kupljeni su svi novi diskovi kao i plocice, sva kociona creva, kao i novo ulje. Posto se prilicno razumem u mehaniiku zamenjeno je sve to, ispusten vazduh itd, inace kao i uvek kod zamene plocica pozadi skinuti klipovi ocisceni vodenom smirglicom sredjeni stavljene nove gumice itd... mehanicki dakle celjusti bez ikakvih mana i problema. Ali.. javlja se sledeca problematika, dok je auto bio na dizalici ni jedan tocak nije blokirao, kao sam krenuo posle par km primetio sam da mi zadnji desni tocak blokira, takodje sam priimetio da je sajla rucne kocnice koja dolazi do ovog tocka za nijansu zategnutija u odnosu na sajlu suprotnog tocka pa sumnjam da je problem upravo tu. Posto sam trenutno u ratu s vremenom i nemam bas puno vremena da tragam, moje pitanje glasi da li postoji neki poseban sistem za stelovanje rucne kocnice na stilu tj da se steluje posebno na svakom tocku? da li postoji nesto drugo mozda na sta da obratim paynju? Inace rucna mi je hvatala kad je sve bilo ok a i sada na 1 zubu. Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

@voodoopetko

Tema je spojena sa postojecom koja se bavi istom problematikom, a sadrzi detaljna objasnjenja sa slikama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu otvoriti one slike iz davnih dana a imam problem sa nedovoljnom silom ručne na L kotaču..ostalo je u redu, radna i ostali kotači....ako ima netko da mi pomogne riješiti problem...napominjem da sam promijenio klip koji se jako teško kretao i pripadajuće gumice.

 

hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puknu, oslabe vremenom. Znam primer kada je drugaru blokirala zadnji desni točak. Za Grande Punta je leva 1100, desna 1300, tako da nisu skupe a i majstor to brzo zameni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bih davio, ali desna je ok, dobra sila..zašto L strada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...