Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Trulex

Punto ili Panda / Punto ili Corsa

Recommended Posts

Imam Fiat Punto 2003. 1.2, 44kw (full oprema osim kože + 4 vrata), no nudi mi jedan ključ za ključ za Opel Corsu 2001. 1.2 55kw (full osim kože al samo su dvoja vrata)

Eh sad ako je corsa u dobrom stanju (naravno to bih podrobno provjerio) dal je pametno zamjenit...nekako sam spreman proždrijet taj nedostatak "dvoja vrata".

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma na ovom forumu me isprepadali u vezi ovog modela punta: te problem serva, te problem senzora od tog serva koji je ko vrag skup, pa čitam da se ima problema i sa ecu, pa problem sa akumulatorom (ovo nisam mogo vjerovat jer ja imao audija 100 koji je palio na -20 ujutro ko od šale sa akumulatorom koji je već u njemu 3-4 godine)...pa se pitam imal išta da mu ne fali.

Nedavno sam ga kupio, prije 3 i po mjeseca, i nemam dosad problema al ako je samo pitanje vremena kad će i mene zadesit onda je pametnije se riješit tog auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se ne bi menjao da sam na tvom mestu.sta dobijas sa time ,bolji kvalitet sigurno ne ako si na to mislio :welcome:

odi na opelov forum pa ces videti da i corsa ima hronicne probleme kao i svaki auto na svetu.platio ga 1000 ili 100000 evra.treba i fabrike delova nesto da zarade

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ma vjeruj ovo se samo informišem, imam ponudu preko neta, vidio sam fotke....meni je ljepši moj punto (pogotovo što su kod mene 4 vrata) al sam kontao možda su nešto kvalitetnije urađene.

A ako misliš da imam neki problem na puntu pa ga se hoću rješit - ne! Zaista još nemam nikakvih problema, za ova tri mjeseca mi se servo dva put isključio, ugasio auto i ponovo upalio i to je to...al kontam dok me nisu snašli svi ovi belaji da je maknem...ne znam možda griješim, možda to i nije tako masovno da se kvari kako se meni čini...i što bi ovaj jedan prethodnik rekao: misliš da i corsa nema tih hroničnih bolesti??

Naravno, sad sam u fazi ispitivannja pa bih vidio...

Edit:

Sad opet pročitah tvoje pitanje i tek sad sam razumio da se treba zapitat zašto on prodaje? Vjerovatno joj kao nešto fali...naravno, prije bilo kakve zamjene bih dobro provjerio sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma na ovom forumu me isprepadali u vezi ovog modela punta: te problem serva, te problem senzora od tog serva koji je ko vrag skup, pa čitam da se ima problema i sa ecu, pa problem sa akumulatorom (ovo nisam mogo vjerovat jer ja imao audija 100 koji je palio na -20 ujutro ko od šale sa akumulatorom koji je već u njemu 3-4 godine)...pa se pitam imal išta da mu ne fali.

Svakom automobilu se desavaju kvarovi, pa tako i Puntu. To je normalno. Ako si procitao da neko ima neki problem, to ne znaci da ces ga i ti imati. Redovno odrzavanje, pazis gde sipas gorivo i kako se odnosis prema automobilu i moze dugo da te sluzi, kao i vecinu drugih zadovoljnih vlasnika Punta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Npr. Kia, model Soul:

Da maksimalno pojednostavim (i samim tim donekle pogrešim), južnokorejska verzija Fiat Pande.

Ahahaha, tek sam sad video ovo :D

Au bre nesho... gde poredis Soul i Pandu?! Pa Soul je duplo veci auto od Pande :D

Izvinjavam se na offtopicu :)

Soul je ono što smo gledali na Sajmu? Meni se tada onda učinilo da je to tek malkice veće od Pande... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne bix menjao za corsu...ako se ne varam to je motor sa 3 cilindra i 12v za koji kazu da nije bas sjajan...tj. majstore kad pitas kazu"samo taj ne uzimaj" i mislim da i corsa ima isto elektricni servo i da im je to mana isto kao i punto...sve ovo proveri prvo jer je to ono sto sam cuo...

:nuke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam pristrasan, ali ja nikada ne bih menjao Punta za Corsu, a svakako ne stariju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Npr. Kia, model Soul:

kia.jpg

Da maksimalno pojednostavim (i samim tim donekle pogrešim), južnokorejska verzija Fiat Pande.

7 godina garancije ili 150.000 kilometara (bez ograničenja kilometraže u prve tri godine). Koliko košta mali servis za Kiu Soul benzinca?

A, koliko košta za Pandu benzinca, ili Punto Classic sa benzinskim motorom? :whistle: Naravno, u ovlašćenim servisima za obe marke. :thumbup:

7 godina garancije, ali ako kupujes po njihovim uslovima, neki njihov lizing ili kredit, koji ti oni preporuce, a izadje te na kraju previse, ako kupujes za kes onda su tu neki drugi uslovii ne vazi garancija od 7 godina, komsija je jurio da kupi kiu ceed ali kad je video po kojim uslovima je nude pobego je iz salona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon vaših komentara mislim da ću odustat od zamjene...i uživat u ovom što imam. Trenutno sve radi ko sat a to neko drugo koje bih eventualno nabavio je mačak u vreći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 godina garancije, ali ako kupujes po njihovim uslovima, neki njihov lizing ili kredit, koji ti oni preporuce, a izadje te na kraju previse, ako kupujes za kes onda su tu neki drugi uslovii ne vazi garancija od 7 godina, komsija je jurio da kupi kiu ceed ali kad je video po kojim uslovima je nude pobego je iz salona

Garancija nema nikakve veze sa nacinom kupovine/placanja. Postoje neki uslovi, ali nacin placanja nije jedan od njih. I definitivno su isti garantni uslovi bez obzira da li kupujes na kredit, lizing ili u keshu.

Ne ulazim u to koliko su dobri ili losi ti uslovi garancije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam u poslednje vreme da uzmem zeni neki automatik (zenski problem sa tom cudnom palicom na sred automobila koji se zove menjac), Pandu ili Punta do neke 2004 god. odnosno do nekih 2.000 eur.

 

Moze li neko da mi kaze kakvi su ti menjaci i na sta bi trebao da obratim paznju.

 

Hvala na svakom savetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...