Jump to content
FAS Goran
JTDPoweR

Fiat Bravo/a 1.9 JTD - motor duva na čepu / na šipci (meraču) za ulje

Recommended Posts

ovako,uzeo sam pre par dana Fiat Bravo 1.9jtd gt ...

buni me par stvari...

motor duva na cepu,i pomalo bacaka ulje,koliko sam se raspitao,to je zbog bregaste,i da je to normalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice ulja, to se gleda kad kupis auto, a ne nakon toga. Gde tacno bacaka ulje i kako bacaka na meracu, koje boje je dim, u kojoj kolicini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bio u mogucnosti da pogledam pre,jer nisam ja isao po auto,duga prica....

na meracu ne baca ulje ni grama,a dim se bukvalno ne vidi,jedino kada ga palim ,mozda bas kad se zagledas izbaci malo,ali neprimetno crn dim,tesko vidljivo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

...kako to malopre bacaka ulje, sad ne bacaka, nista mi nije jasno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ne meracu i ne treba da baca, mislio sam da li duva na meracu i to?

To sto duva na cepu nije bas zdravo, sve mi se cini da ces morati neku polusintetiku da sipas, 15w40 i slicno... Idi sto pre kod majstora, svakako ne sme da duva nigde, mozda malo, ali da bac ulje bilo gde, nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na meracu nit' duva,nit' baca ulje...

bio sam kod majstora koji radi iskljucivo italjijane,i njegov zakljucak je da duva zbog bregaste na cepu,i da je manje vise normalno...vazno je da ne baca crni dim kada se potopi,i da ne duva i ne baca ulje na meracu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako kaze majstor da je zbog bregaste, onda ok :thumbup:

Sa uzivnanjem da ga vozis, lep ti je autic, moj je isto sa GT opremom, fabrika je keva.

Pozdrav :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretraga foruma je objašnjena ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43963

Tema o grejačima je ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=45365

Nije dobro trpati sve što te zanima u jednu temu. Tako se dobija ''kupusara'' od teme koja nije pregledna, a od foruma čiji sadržaj nije pregledan niko nema koristi. Takođe, naslov teme treba da opisuje ukratko o čemu se priča u temi. Zbog toga sam ostavio samo jedno pitanje u temi na kojoj smo. :thumbup:

Nov si na forumu i normalno je da ti treba neko vreme da vidiš kako sve ovde funkcioniše, tako da je sve ok. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije retkost da jtd malo baca ulje na čepu, bregasta mu je visoko postavljena! ;)

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

@banjo1990:

Kako misliš nije retkost da baca na čepu. Ne znam da li nekj JTD motori imaju lim ispod otvora, ovaj na mom Bravu nema. Ne sme da vraća kompresiju. Normalno je da poneka kapljica ulja izleti gore, jer je bregasta odmah ispod čepa, lepo se vide bregovi na 1 cm od otvora. Kada stavim ruku na otvor osetim blago pulsiranje (pritisak), ali samo vazduh, nikakavih uljnih isparenja nema. Na šipku za ulje ne sme da duva ni malo

Imao sam Škodu Feliciju 1.9D koja je kuljala i prskala kao lokomotiva ne čepu za ulje, a imala je lim ispod njega, a iz šipke je prskala kao Rocco Siffredi :p , i srkala je 1l ulja na 1000km.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, manite se corava posla. Ja jos nisam video 1,9JTD da je produvao a radim ih od kako se JTD pojavio. Ne verujem ni da je neko od kolega to doziveo a i ako jeste to su pojedinacni slucajevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne izbaksuziram, ti JTD motori su ko magarci, idu dobro, ne trose puno,izdrzljivi, nemam rijeci za njih, kod mene u Puntu je davno presao preko 200 000 km i nit dimi nit nista,pali bez grijaca ko mina, kida svakog benzinjaru,osim HGT-a kojem je vazda za petama :)

za svaki slucaj provjeri ti to malo bolje dok si na vrijeme,ali nemoj da se cimas bezveze,i meni je sav motor odozdo bio masan,pa sam ga isprao i nije vise nikad takav bio,a ne trosi ni kapi ulja nit je ikad trosio :) uzivaj u svim blagodetima JTD motora,redovno mijenjaj ulje,zupcasti,filtere i zapamti "Only SELENIA TURBO DIESEL" ulje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Only SELENIA TURBO DIESEL" ulje ;)

Pa nije baš ''only'', šta ćemo sa WR-om? ;)

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno JTD ne sme kad rukom zatvoris otvor za dolivanje ulja da stvara bilo kakav pritisak. To sto duva moze da bude da su riknule karike ili da ventili ne zatvaraju... pre ce biti da ventili ne zatvaraju cim se na meracu ulja ne desava nista, jer je to znak da su riknule karike. Konkretno kod mene trenutno duva na sve strane, skoro i na cep od rezervoara :D tako da je skidanje glave i provera je najbolja opcija a ne cekanje i odlaganje neizbeznog. Najlakse je proveriti kompresiju i utvrditi da li je ona dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, manite se corava posla. Ja jos nisam video 1,9JTD da je produvao a radim ih od kako se JTD pojavio. Ne verujem ni da je neko od kolega to doziveo a i ako jeste to su pojedinacni slucajevi.

Taj rad ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno JTD ne sme kad rukom zatvoris otvor za dolivanje ulja da stvara bilo kakav pritisak. To sto duva moze da bude da su riknule karike ili da ventili ne zatvaraju... pre ce biti da ventili ne zatvaraju cim se na meracu ulja ne desava nista, jer je to znak da su riknule karike. Konkretno kod mene trenutno duva na sve strane, skoro i na cep od rezervoara :D tako da je skidanje glave i provera je najbolja opcija a ne cekanje i odlaganje neizbeznog. Najlakse je proveriti kompresiju i utvrditi da li je ona dobra.

Eto, ti se ziv primer da motor crkava od tuninga :thumbup: Inace kad motor duva to nema veze sa ventilima jer pritisak koji se stvara u samom motoru i u glavi preko iberlaufa potice od pohabanih karka, hilzni ili bilo cega vezanog za to. Kada ventil ne dihtuje pritisak moze da ode u usisnu ili izduvnu granu i nigde vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ako si mu rekao :D

Kada se sredjuju karike, sta generalno ide u kompletu sa tim, drugar vozi JTD majstor mu je rekao da su zrele da se rade i jos nesto, ali nema pojma sta je to jos nesto?

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karike se ne preporucuju same bez klipova na dizelu. Moze, naravno ali kratkog je to daha. Sve zavisi od stanja hilzni. Glava se sredi, prekontrolisu lezaji... I jos mnogo toga. Nego sta se desava drugaru kad hoce da menja karike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar misli da mu auto trosi ulje, ako se 3mm (po meracu) za 2500km od malog servisa moze nazvati potrosnjom... Auto vozi njih troje, i znam da ga on ne stedi bas.

Gledao sam kod njega, recimo na cepu ne duva nista, a na meracu se vidi malo dima (skoro pa providno), ja bih rekao da je to normalno. Njemu je majstor preporucio da sipa na sledecem servisu 15w40 ulje, znaci gusce, nakon cega je usledilo pitanje, a sto, pa je dobio odgovor da ga mozda karike malo piip, te treba pregledati kako rade ventili i otvoriti glavu motora da se vidi sta je konkretno u pitanju?!?

Automobil mu je presao 220.000km pravih, e sad, ja ne znam, nisam majstor, ali ako majstor kaze da jos to nije za rad i da moze da sipa gusce ulje, ja ne znam zasto bi onda dirao bilo sta...

Ne znam kako da ga posavetujem, majstoru je izgleda svejedno... I radio bi i ne bi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Martini: šta kaže tvoje iskustvo, konkretno sa 1.9JTD u bravu, da li stvara neki pritisak kada staviš ruku na otvor za sipanje ulja? Meni motor ne potroši ništa ulja za recimo 7000-8000km na koliko menjam ulje (sipam selniju koja je preporučena za 1.9JTD, zaboravio sam koja je tačno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da će neko moći da mi pomogne. Bio sam kod svog majstora kod koga održavamo porodično kola već 20 godina da pogleda Stila. Malo je bilo nezgodono jer čovek ne podnosi ni Fiat ni jtd pa mi je složio priču da ništa ne valja.. Elem, otvorio je čep za dosipanje ulja i posle 20ak sekundi držanja ruke na čepu, izađe na pola sekunde malo crnog dima, posle toga nema nikakvog pritiska na čepu. Da li to treba da me brine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala druže :laughing: Sad mi je lakše dosta :unworthy: Rekao sam ja majstoru da 2 godine čitam o Stilu i Alfi za koju sam takođe bio zainteresovan i da još nisam pročitao da je nekom produvao motor, ali čovek ima loše iskustvo sa ovim vozilima i složio mi je priču da će Stilo finansijski da me zakopa, da če motor da mu produva, da turbina slini, ne veruje da je za 15 000 potrošio manje od 3l ulja... i da mnogo manje daje nego što pruža :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toj je verovatno neki zakleti golfas... Verovatno vozi golfa2...

Inace jtd. je skracenica od 'jednostavno traje duuugooo'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...