Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Punto mk.1 / mk.2 - gde stoji modul centralne / daljinskog?

Recommended Posts

Ja sam nesto nasao ispod zadnje klupe. Bela kutija na kojoj pise DO NOT REMOVE i koja povremeno blinka crveno. Ja mislim da je to to....ili mi devojka stavila neki GPS tragac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem da uslikam pa cu da postavim temu da malo razbijamo glavu o cemu se radi. mozda ce neko odma' da zna.

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to nikaki modul za centralno nego Crash Recorder postavljen u Schvici od strane AXA osiguranja. Snima nagle promene brzine po pravcu i bocno. Odlicna stvar kad treba da dokazes da si mirovao i da te neko spicio, npr na parkingu. Kod nas kad te neko odvali na parkingu mozes da se slikas kad ''udarac'' ode sa lica mesta. Sacuvacu ga tu gde je, 'leba ne trazi, a i uvek mogu da zadivljujem par ''pametnjkovica'' u komsiluku koji nemaju pojma sta je to sa pricom da se auto prati preko satelita/mobilnog!! :laughing:

Ko zna? Mozda moze biti koristan za neko dokazivanje u slucaju nekog sudarcica ili tako nesto....pu,pu,pu da kucnem u drvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I zna li neko gde stoji taj modul? Pošto mi radi centralna brava, ali mi ne radi daljinsko zakljucavanje pa bih da pogledam, ali ne znam gde se nalazi. Baterija na ključu je zamenjena, svetli lampica na ključu, ali kola ne reaguju ni iz blizine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako je meni bilo i sta sam ja uradio pa mozda i tebi pomogne:

PRE:centralna brava radi kad je zakljucas/otkljucas kljucem. daljinac radi sto zakljucujes po tome da svetli crvena LED dioda na njemu, ali nema efekta prilikom pritiska na dugmence daljinca.

Sta dalje? Pritisni i drzi dugme daljinca. ako crveni LED trapce NON STOP onda daljinac i taj modul ne komuniciraju. Po pritisku na dugme LED treba SAMO JEDNOM da trepne bez obzira koliko dugo drzis dugme!

Sta dalje? Skini MINUS kleme sa akumulatora i drzi ga tako vise od 30 sekundi. Potom vrati kleme na mesto ali pazi da to uradis, a da ne ostvarujes sitne kontakte izmedju kleme i akumulatora. Lepo zasrafi tu desetku maticu i nadaj se da ce daljinsko centralno zakljucavanje/otkljucavanje da radi. I javi da li je uspelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trepce mi lampica na kljucu kada drzim neprekidno, pokusacu to sutra posto mi kola sad nisu tu pa cu videti. Hvala unapred :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam danas, skinuo minus klemu sa akumulatora skoro 2 minuta i opet je bio isti slucaj opet ne reaguje i trepce vise puta kada drzim pritisnuto :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da ti kazem? makar si dijagnostikovao da je ''nesto trulo u drzavi Danskoj''. Tj, znao si ti i pre ovoga, ali ti sada to i daljinac potvrdjuje. Prosaracu po jos nekim forumima po Evropi, pa ako nadjem jos neki ''fazon'' (koji ne kosta nista) da se odbrljavi centralno daljinsko, postavicu post. Do tada, koristi ''blizinsko'' otkljuc/zakljuc.

Si proverio osigurac zaduzen za daljinsko centralno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam uzeo auto, majstor mi je rekao da nema osigurač za daljinsko, valjda ima samo za centralnu bravu. A kada sam uzeo auto, baterija na ključu je bila probala, nije uopšte svetlela lampica, moguće da je tada ključ izgubio vezu sa modulom u automobilu. Ako pronađeš nešto ti postavi ovde, hvala puno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je Fiat Punto mk1 1.2 8v, 1999. godište, 3 vrata.

Poseduje fabričko centralno zaključavanje - ključem,ne daljinskim.

Već duže vreme ne radi. Valjda je otišao deo koji se nalazi u kaseti ispred suvozača,a za koji ja ne mogu da se setim.

Kondenzator šta li je... Veliki,četvrtast,mislim da je bio žute boje. Stavlja se na višepinski konektor.

Ja sam ga izvadio odavno i sada ne mogu da ga pronadjem. :wallbash:

Da li znate kako se zove i koliko košta ovaj deo?

Unapred hvala.

 

Pozdrav!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako: 

Uz kupljen Punto mk2 2002 dobio sam kljuc sa tasterom raspadnut u kesici ( mac, stampanu plocu, obloge kljuca ) i obican kljuc sa kojim i otkljucavam ( centralna brava radi ) i palim auto.Znaci on je u kompletnoj funkciji.Kupio sam novi kljuc sa tasterom i prepakovao stampanu plocu i novu bateriju u njega ( a kasnije sam shvatio da uz kljuc nisam dobio i transponder cip tako da taj mac nema nikakvu funkciju osim otkljucavanja i zakljucavanja vrata) ali centralna brava na daljinsko otkljucavanje i dalje ne reaguje.

Gde se nalazi centralna brava mozda se nesto otkacilo ... Slabo se razumem u elektroniku ali mozda je pregoreo neki relej pa mozda se i vidi golim okom 

Bio sam kod bravara koji mi trazio 8500 dinara za mehanicki kljuc uparen sa bravom.

E sad da li je pametno ugraditi samo daljinsko otkljucavanje ili ugraditi i nov alarm sa kojim se dobija i daljinsko otkljucavanje ????  Da li se tada dobijaju narezani macevi upareni sa bravom ???? Da li postoji neko ko moze popraviti centralnu bravu da radi na daljinsko otkljucavanje .......

Treba mi savet posto vidim da je dosta clanova iskusno u ovom.

Sta bi ste Vi uraditi da ste na mom mestu. Racunajte da je cena bitna stavka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5.7.2012. at 2:06 PM, Punto16v said:

I zna li neko gde stoji taj modul? Pošto mi radi centralna brava, ali mi ne radi daljinsko zakljucavanje pa bih da pogledam, ali ne znam gde se nalazi. Baterija na ključu je zamenjena, svetli lampica na ključu, ali kola ne reaguju ni iz blizine.


I mene interesuje gde stoji taj modul, a do sada niko nije odgovorio - pune 4 godine :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zakljucao rucno ili daljinski kada povucem kvaku zakljuca se...ne uvek ali povremeno. Onda gurnem kljuc drzim 2 sekunde i mogu da otvorim vrata. Jako nezgodno jer sam juce zalupio vrata a ostao mi kljuc u kolima. Morao sam kroz gepek na foru da ulazim. Da li neko zna u cemu je stos? Hvala :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/24/2016 at 9:13 PM, zekiveteran said:

I mene interesuje gde stoji taj modul, a do sada niko nije odgovorio - pune 4 godine

 

Ja sam 99% siguran da se modul centralne brave nalazi u sastavu body kompjutera koji se nalazi iza table sa osiguracima.

 aa6b9f89248e8105eb144ad2ace75a08_orig.jpg   fbeda031e30b26812600b981447bf32c_orig.jpg  5683910300_1405104418.jpg

af0ba18a4f63765c77c44462209362e7_orig.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok ljudi dali je netko od vas ugrađivu daljinsko na punto mk1?

Just now, Cavalli said:

Bok ljudi dali je netko od vas ugrađivao daljinsko na punto mk1?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo ljudi imam punto klasik 1.2. Imam centralnu bravu a treba da mi stigne daljinski modul. Da li neko ima semu ili sl. za ugradnju po principu uradi sam. Da budem precizniji treba mi gde na kolima prikopcati modul daljinskog. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...