Jump to content
FAS Goran
swifty_kg

Bravo 1.2 16v - zamena filtera vazduha

Recommended Posts

Malopre sam zamenio filter vazduha, napravio slike pa rekoh da napisem kratko upustvo. Ja sam zamenio po knjizi ali ovo ce sigurno nekome dobro doci. :)

-----------------------------------------------------------------------

1. Na samom pocetku, potrebno je odsrafiti kuciste filtera (srafovi obelezeni crvenom strelicom), ima ukupno 4 srafa.

2. Potrebno je popustiti selnu na crevu koje je spojeno sa kucistem (obelezeno zelenom strelicom). Naravno, mozete prvo skinuti crevo pa odsrafiti kuciste filtera, kako god zelite.

IMG_5229.jpg

3. Nakon sto ste odvojili crevo i odsrafili kuciste, lagano izvadite kuciste i pazite da ne polomite plastiku.

IMG_5231.jpg

4. Nakon vadjenja kucista, mozete izvaditi i sam filter vaduha. Obraite paznju kako je postavljen da bi ste novi filter postavili u isti polozaj.

IMG_5231.jpg IMG_5233.jpg

5. Pre nego sto stavite novi filter, ocistite kuciste gde stoji filter. Kod mene je bilo uglavnom prasine ali i dosta sitnih cestica, nalik pesku.

IMG_5235.jpg

6. Nakon ciscenja, mozete staviti novi filter vaduha.

IMG_5236.jpg

7. Pre vracanja poklopca filtera, ocistite sam poklopac, a mozete i crevo malo ocistiti, prstima.

8. Proces vracanja je isti kao proces skidanja - samo obrnuto. :) Dobro uctvrstite poklopac filtera i proverite da li je dobro postavljen.

-----------------------------------------------------------------------

To bi bilo to. Procedura jednostavna, traje 15-ak minuta, a mozda i manje. Nema potrebe da placate drugima kada mozete i sami.

Pozdrav!

Edited by sale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast za trud, odlicno uputstvo.

Sad lagano na filter za ulje. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja taj filter nisam menjao vishe od 2 god mogu da zamislim kakv mi je...u narednih par dana moracu te razne filtere da promenim... mozda pokusham sam a mozda prepustim majstoru ( mada si sve lepo obkasnio)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, evo recimo, ja nisam znao i prvi put sam radio radio zamenu. Naravno da je bolje kad imas upustvo ispred sebe da to uradis, pa makar bilo i nesto trivijalnije od ovoga. Uostalom, cela procedura je objasnjena i u Haynes upustvu, kao recimo i provera ulja. Jel treba i njih da ismevamo? Ja sam samo malo detaljnije docarao slikama pa ako koristi nekome - super. Meni bi koristilo...

Recimo, tvoje upustvo mi je pomoglo da ozracim sistem, zamenim antifriz i resim se zuborenja vode u malom hladnjaku. Iako je proces veoma jednostavan, lakse je kad znas korake.

Kao sto vidis, kolega INFUZIJaSD se dvoumi da li da sam proba da zameni filter ili da plati nekome posao od 10 minuta.

Glupo je ismevati neciju dobru nameru. Meni je ovaj forum dosta pomogao i najmanje sto mogu je da vratim na neki nacin.

Niko se nije naucen rodio, a ko zeli da uci pocinje od jednostavnih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ubacio pecurku (K&N), dok sam skinuo tu korpu sto drzi taj filter otekla su mi mu*a, ovaj K&N nije mogao tu da stane pa sam morao da skinem tu korpu...

Inace vredelo je! KIDA KAKO SE CUJE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dvoumio sam se da sam to radim, ali kada sam video koliko je prosto bacio sam se na posao :D

Ma koliko drugima bilo trivijalno, ja ti se zahvaljujem na uputstvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Sale da nije tvoje i oktopodove price ovde ja nikad ne bi (i nisam se nesto interesovao) saznao sta to svako jutro zubori iz mog auta.nekad zna i u toku voznje odnosno kada se zagreje sistem.Sada znam sta mi je ciniti pa idem u deo gde je to oktopod lepo objasnio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz kako da tj zamenim ono crevo sto ide filter na njega imam pecurku filter i dodatak za zvuk, ali mi je crevo krpljeno pa moze li se nesto drugo modifikovati kao npr cevi za vodu one ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram zamenu ali bih ujedno detaljnije ocistio kuciste filter ali nikako da donji deo izvucem napolje. Jel mora i krilo da se skine kako bi kuciste filtea islo napolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...