Jump to content
FAS Goran
miloradranitovic

Lancia Y 1.2 8v/16v - tvrdo kvačilo, hvata na vrhu / čudan zvuk kvačila

Recommended Posts

Pozdrav ljubiteljima lancie!

Imam problem sa kvacilom na mojoj lanciji Y 1.2 16v iz 2002 god, koje je prilično tvrdo i hvata skroz na vrhu. Inace osim ovoga auto se ponasa dobro, ne trese na kretanju, ne proklizava lamela u toku voznje, mada oće da zasmrdi kad ga poteram do 5-6000 rpm.

Moje pitanje je da li moram da menjam ceo set kvacila ili mogu samo lamelu? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da ce da nasteluje tako hidro kvacilo.

Tu menjaj ceo set,tri puta isplativije i ne mislis da li ce da pukne korpa polse 5 dana ili postane tvrda ili da li ce da pocne druk da se cuje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvrdo kvacilo moze da bude znak lose korpe, tako da nakon demontaze ces videti na cemu si. U svakom slucaju savetujem ceo set jer izadje jeftinije u duzoj eksploataciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam lanciu y 1.2 8v 2001g i od skoro je pocelo nesto da se cuje kad pustim kvacilo na leru kao neki lezaj, proveravao sam ulje u menjacu stalo svega 150grama dok nije pocelo da curi a pre 8000 km sam menjao set kvacila. Normalno ide nema tog zvuka u voznji mozda malo kad pustim gas u vecim obrtajima i pustim da sam usporava

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjan ceo set kvacila letos pre 8000 km a ja mislim da se on cuje kad stisnes kvacilo a ne kad pustis ako ne gresim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da kad pustis treba da se cuje, jer kad stisnes pedalu ti ga opustis i on nema opterecenje...

Mozda ja gresim, ne pada mi nista na pamet drugo po tome sto kazes...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce da tako brzo crkne druk lezaj? Ceo set je marke valeo i da da li smeta sto se cuje ili moze tako da se vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije se cuje lezaj spojnicke osovine. Ako si menjao kvacilo a nisi zamenio i semering spojnicke, ulje tuda iscuri, ne podmazuje lezaj, a hoce i kvacilo da prokliza kad se lamela natopi..

Edited by majstormica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lezaj spojnicke? Moze malo detaljnije opis menjao sam semering na radilici zto sam skidao menjac i usput sam menjao set kvacila jer je druk lezaj krenuo da sece korpu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam i ja jednon muku na moj kombi, menjao set i uzeo i lager, cak mi je majstor reko da je dobar, ali kad je vec skinut menjac, menjaj sve! I tako sam vozio 8meseci ~14000km predjenih i otiso ni lager. Covek da poludi samo, i posle sam menjao taj i da kucnem u drvo za sada je sve ok... Strada korpa i ume da pukne oprugica na lameli, to mi se bilo desilo na prethodnom autu, ali tad se ni malo nisam zalio, jer je ta lamela presla pitaj Boga oca koliko... Vidi odi do nekog majstora, da cuje i on to pa da ustanovis sta je.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cassper

 

Semering spojnicke (osovine koja ulazi u lamelu) se vremenom potrosi pa ulje iz menjaca curi u zvono (deo gde su korpa, lamela, druk lezaj, zamajac, zadnji semering radilice) i onda nema sta da podmazuje lezaj spojnicke osovine (koji se nalazi iza semeringa), pa strada i lezaj. Ja sam imao takav slucaj kod mene na Puntu.

 

A mozda ti se cuje i neki snop, to ce ti bolje objasniti neki automehanicar.

 

Ovde ti je tema o menjacu, procitaj... http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/47782-punto-mk2-12-mk1-11-%C4%8Duje-se-menja%C4%8D-menjati-ili-opraviti/

Edited by majstormica

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako se ne cuje kad stisnes kvacilo nije druk lezaj jer je on tek tad opterecen,tako su meni pricali kad sam menjao na predhodnom autu set kvacila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok,druk lezaj se cuje kada je pustena papucica,tada ima taj iritirajuci zvuk,kada se stisne, sve nestaje. Bar su mene tako ucili,mozda je pogresno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana cu da skinem menjac i da vidim sta stvara taj zvuk iritira me, raspitivao sam se po radnjama. Sapcu za taj lezaj spojnicke nio nema i traze da im ga donesem pa onda da vide dal mogu da ga naruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam lanciju Y  1,2  8v   2003god. od pre par dana pri startovanju se zacuje cudan zvuk u predelu sa leve strane motora gledajuci iz kabine ali cim pusti kvacilo zvuk prestaje i sve radi u najboljem redu, nema vibracija, proklizavanja, auto odlicno vuce,  sta bi moglo biti?? ponavljam cim pustim kvacilo sve je normalno. Hvala za odgovore ko zna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Juče sam dao bratancu da proba malo da vozi i kako je nov u ovome, tokom kretanja nije otpustio kvačilo i dao je gas do kraja. Tu se nešto zeznulo i sada kvačilo uopšte ne daje znake života,ne mogu da krenem, a jedva da može i u brzinu da se ubaci. Međutim, kvačilo je i dalje jednako tvrdo pod nogom kao što je i bilo.

 

Imate li predstavu šta sve može da bude i koliko je to lako zamenjivo?

 

Hvala!

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nnikola

 

Ne treba da bude tvrdo. Jel' smrdelo nakon vožnje bratanca? :D 

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, i sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste lamela. Nadao sam se da nije, ali ipak je otišla. Bilo mi je čudno da tako lagano otkaže, nije to trajalo više od par sekundi. Moguće da je već bila dotrajala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...