Jump to content
FAS Goran
igorjan

Grejanje motora u mestu? / Hladan start motora

Recommended Posts

meni auto stoji u garazi tako da prvo paljenje ima malo vremena dok otvorim garazu, isteram auto, zatvorim garazu...

a tokom dana kao sto sam rekao, sacekam malo da razbaca ulje gde treba i onda lagano odlazim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe i ja imam garažu, pa radi u mestu jedno 30 sekundi dok zatvorim vrata. To je sve okej, nije dobro da radi u mestu 10-15 minuta kao što je nekad bila praksa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sacekam tih 30 sekundi ili dok ne spusti obrtaje sa 1200 do 800 i onda krecem ali lagano, prvih par km ne prelazim 2500 rpm.... Dosta krstenih majstora mi je reklo da je tako najbolje za masinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mog ujuutru kad kresnem il kad dugo stoji zimi pustim 2 min da odradi u mestu pa krenem, ne znam da li je to neophodno al sta znam, ne moze da skodi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zimi upalim, (ocistim auto po potrebi) otvorim kapiju i vozim, leti otvorim kapiju, upalim i vozim. Kakvo zagrevanje u mestu i voznja na leru... Nije to kamion pa da treba da nagura pritisak u sistemu... Citajuci tu necije poruke, sticem utisak ko da treba duze zagrevati motor u mestu nego sto ce voznja da traje... :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko god da ce voznja trajati, motor treba da radi na radnoj temperaturi uvek, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda je taj auto napravljen da moze i da se vozi dok ne dostigne radnu temperaturu, ja ne grejem niti ladim auto, kad udjem u kola, dam kontakt, vezem pojas, palim auto, palim svetla, podesim muziku, i brm brm brm :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako uspem da upalim kad je minus sauh do kraja i pravac pumpa ako se ugasi s'ebo sam se nece da zavergla ponovo slab akumulator... Jos ako mi nestane goriva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sa prethodnim auticem (jugic) znaci mislim da alnaser jos nije bio ni zavrsio sa verglanjem ja sam vec bio u pokretu eto toliko o nekom grejanju :). mada evo sada sa multyjet-om je vec druga prica njega pustam malo da odradi a sad zasto nemam pojma nekako mi se cini kao da je to za dizele prava stvar..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto hladnije to bolje...u paljenju drzis stisnutu pedalu pa kad upali odma ga oteras u 5 hiljada i to drzis...na brzinu ubacis u prvu i teraj ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, potrosnja je tada minimalna...jos ako ga ugasis posle 2 km...to je jos bolje :rolleyes: Tada motor traje najduze, prelazi po milion km bez problema...
Joj Jankovicu, bas prija kada palim auto i to bez gasa, a ranije dok sam vozio benzince, tamo gde nije bilo automatskog sauha, nije moglo da prodje paljenje bez gasa...a sad milina :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da cudo su ti ovi novi motori sto ga vise unistavas on se bolji i obrnuto. vidis ti gde ode ova tehika..

Share this post


Link to post
Share on other sites

5min u mestu rada zimi a leti dovojan minut pa da se krene ali ovo sto sam ovde procitao pali i gas do daske nesto nije normalno koliko ce te turbine izdrzati na tim dizelima pitanje je  :question:  :police:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okacis na fb isecak iz uputstva i javi ti se odmah 4, 5 prosecnih srpskih "karton na hladnjak" majstora :D
 

12552810_10208605008993682_4021370538150

 

 

Kao npr:

 

Screenshot_103.jpg

 

JTD-u na -10 treba, pa bar jedno 20 minuta rada u mestu da bi odlepio kazaljku temperature sa prve crte, licno sam probao i takav "nacin". Jedino sto sam dobio to je prosecna potrosnja veca za 2l :D

 

Od prosle zime, udjem u kola (ako mogu, ako nije zaledio), upalim, odem odlepim brisace, sednem, vezem se, upalim svetla i lagano krenem....

Slazem se da treba da poradi malo, al nemoj da preterujemo :D

 

Pa sta rade onda oni na -30? Greje kola 3x duze nego sto mu traje voznja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...