Jump to content
FAS Goran
*mishko*

Novi logo/znak kluba

Recommended Posts

To je znak koji sam davno predlozio ja, ali se pojavilo misljenje da je "izbor" unapred namesten i poznat (ja sam admin foruma i neki clan uprave kluba), pa sam zato povukao svoj predlog. Sta cu kad volim mirnu savest ;)

A i ne svidja se svima. Mnogi vole munje, lavove, orlove, zlato, srebro... i slicno. Ja ne volim.

Sent from my Casio Scientific Calculator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da ne filozofiram mnogo, pošto je dizajn postao nauka definitivno, nego da navedem najbitnije crtice...

 

Osnovno na šta bi trebalo da se obati pažnja prilikom dizajna, je da se znak tj. logo uradi tako da bude prepoznatljiv i čitljiv bez obzira da li se aplicira na značku ili na bilbord. Mora biti odrađen u vektorskom formatu tj. u corelu ili ilustratoru, kako bi se njegova dimenzija u primeni mogla menjati bez uticaja na kvalitet. 

Bitno je da početna forma bude što prostija tj. da se krene od crno bele varijante logotipa. Cilj je da se dobije originalna, moderna i upečatljiva forma, a da obuhvata sve elemente potrebne za opis našeg fun kluba. To može biti neki znak ili znak sa natpisom ili samo natpis sa nekim finim i modernim fontom. Nakon toga idu boje, senke, treća dimenzija itd. ukoliko je to uopste potrebno... Nakon logotipa idu stikeri, reklame, animacije, majice i ostali materijal za štampu ili bilo koji vid advertajzinga i brendiranja. 

 

Mislim da ubacivanje elemenata logotipa fiata i lančie ili njihova kombinacija bila samo skrnavljenje istih. Logo FLCS bi trebao da bude originalan i poseban, tj ne bi trebao da se oslanja na gore pomenute. Čak i sama sktaćenica FLCS u nekom obliku (štitu, krugu...) bi bilo sasvim dovoljno.

 

To je moje skromno mišljenje. Voleo bih da admini daju svoje pa da znam u kom smeru da se krećem kada počnem da ga pravim. Trenutno sam u fazi razmišljanja šta kako i odakle početi.

 

Jedno pitanje... Ko je radio ovaj header? Mislim da su slova sasvim korektna... Skroz su u žabarskom fazonu. Koji font je u pitanju? Mogu li ga dobiti? Ako ne, probaću da ga nađem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih da admini daju svoje pa da znam u kom smeru da se krećem kada počnem da ga pravim. Trenutno sam u fazi razmišljanja šta kako i odakle početi.

 

Potpuna sloboda, nema nikakvih posebnih zahteva. :thumbup:

 

 

Koji font je u pitanju?

 

 Uppen Arms NF

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo prvog predloga... Recite sta kako pa da vidimo u kom smeru da nastavimo...

opcije na svetloj i tamnoj podlozi.

 

FLCS_white.jpg  FLCS_color_w.jpg

 
FLCS_black.jpg  FLCS_color_b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ovo potpuno ok, na starom Fiat znaku slova i ispod natpis.

Jedino će taj natpis da bude previše sitan i samim tim slabo čitljiv npr. na majici kad se stavi logo sa leve strane. Ali dobro...mogu da budu i varijante bez natpisa ispod kad je baš mala dimenzija za potrebe neke štampe ili sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je ... Ovo je varijanta npr za memorandum ili header sajta ... naravno da bi moglo da se koristi i odvojeno znak i logo.

Pokušao sam sve da objedinim. Fiat znak je crven (bordo), lancia plava i to sve ukomponovao u trobojku. To je jedini komprosin koji sam ja mogao da smislim, a da se svi elementi spoje u efektnu celinu.

 

Jedino sam sad u dilemi za BIH varijantu. Da li je to Rep Srp ili komplet BIH? Evo kombinacija pa neka oni odluče... najbolje tako... 

 

FLCBi_H.jpg

 

Jaooo muke s vama bosanci vazda bilo :thumbsup: ahhahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komplet BiH ali ovo njima ne odgovara. Previše slova ovako u jednom redu.  :D

Možda u jednom redu FLC, a ispod u drugom redu BH. Izbeći bojama za slova BH asocijaciju na boje zastave BiH jer pola BiH ne priznaje tu zastavu, tj. njene boje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok... sta bi za novi logo FLCS?

Jel usvojeno ovo rešenje ili da li ima nekih daljih smernica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu šta da se usvaja...radiš, postaviš, vidiš da li se ljudima svidi i to je to. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osnova znaka mora biti bez rastera, u jednoj boji, recimo za stampu na upaljacima, olovkama, sito ili tampon stampom.

Za ofset stampu vec moze da se igra sa sencenjem, rasterima, bojama... ali osnova mora biti fleka u jednoj boji.

Kada se to dobije, usvoji oblik, onda se tek ulepsava.

 

 

Meni licno se ovo jako dopada, vec ga vidim kao privezak za kljuceve :)

 

logo_2_5s.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sad video temu, radio punih par minuta, postavio...

 

FLCS_1.jpg Graphic1.jpg

 

 

Ovo nije lose, ali uz neke prepravke

- Tekst spustiti da se ne preklapa sa znakom posto na malim velicinama nece biti citljivo

- Tekst suziti da se sirina poklapa sa donjom ivicom znaka i zakositi ga pod istim uglom pod kojim je zakosen znak.

 

 

Generalna primedba na vecinu predlozenih resenja - svi se vrtite oko Fiata zato sto vozite Fiate, a Lanciu niko ne shisha. Znak mora ravnopravno da tretira oba brenda - ili treba imati veze i sa Lanciom koliko sa Fiatom, ili nece imati veze ni sa jednim brendom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, potpuno te razumem, u samom startu sam video problem kako integrisati Lancia logo, tj. spojiti dva logotipa u jedan novi ali da nisu samo iskopiranii previse ocigledni.

 

Nije bas lak zadatak :)

Neko razmisljanje

 

Logo.jpg

 

 

Logo_1.jpg

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam vican ovome ali imam predlog-otisli ste u stranu da znak izgleda kao reklama.

Logo je nesto drugo.

Bilo bi lepo da smislimo nesto tipa nalepnice beba u autu-moze najobicnija slova FL u nekoj drecavoj boji i da bude samo u jednoj boji radjeno, i tako svi to zalepimo na staklo pozadi-ne smeta, nije ruzno, dovoljno veliko da se vidi lepo iz auta iza.

Ovakav znak bi bio neka vrsta internog znaka radi prepoznavanja drugara kad se sretnemo negde na putu.

Sta kazete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...