Jump to content
FAS Goran
*mishko*

Novi logo/znak kluba

Recommended Posts

Ok, nije to toliko hitno da se moraš iscimati odmah za večeras.

Vektorski format nam treba pre svega za izradu, a ovako da ljudi pogledaju dovoljan je i ovaj JPEG. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo lepo ... a i mishkove varijante su super :thumbsup:

Elem, sad se setih, Neso uskoro ce decembar pa da te podsetim za one ramove za tablice da ne okasne ;):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj stvarno, u decembru mi istice registracija pa bi bilo lepo da imam FLCS ramove :)

OK su predlozi, vise mi se svidja Mishko varijanta :thumbup: Aj ovu plavu pozadinu odradite u belo, a slova da budu plava :rolleyes:

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOGO_1.jpg LOGO_2.jpg LOGO_3.jpg

Od ovako necega sam i ja krenuo - stavio sam fiatov znak unutar lancinog :)

Nije uopste losa ova prva varijanta, ali ovaj natpis se tesko cita ovako, probaj da okrenes slova normalno na kruznicu.

Druga stvar, za ovakav privezak mora da se pravi kalup i izliva posebno ovaj metalni deo. Nek nesa vidi sa covekom da li hoce to da radi.

Lepo izgleda kao privezak, ali ako hoces ozbiljno da se pozabavis znakom, daj da vidimo samo znak, kao i ostale vrste primene.

Lepo ti rece nesha - vektori. Bez vektora, necemo nista da uzimamo u razmatranje, posto smo se opekli sa starim znakom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bi samo da se nadovezem na natpis,mislim da nije u redu da pise SERBIA,vec SRBIJA,ne znam zasto se trudimo da ubacujemo strane reci u nas jezik,ni hrvati nisu ubacili croatia ili slicno.PS Ovo je moje misljenje,bez ljutnje.Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam postavio slike, pre svega sam mislio na grb kluba.

Nemam dizajnerskog iskustva, čak mi je ovo bilo i prvo crtanje vektorima.

Nisam hteo ništa da namećem, samo sam dao svoj predlog.

Nisam trebao da se mešam tamo gde mi nije mesto.

@chikavili: s obzirom da imaš dugogodišnje iskustvo u dizajnu, najbolje znaš šta može a šta ne.

Naravno da ne može svima da se svidi bilo čiji predlog, a ni konačni izgled grba ili stikera.

Prema tome, mislim da je ovo pa i bilo šta drugo, najbolje da rešite vi, administratori (vrh kluba).

Niste tek onako na tim pozicijama u klubu. Pošto ste administratori, imate znanje a i iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovoj temi predlozite idejno resenje novog logo-a i znaka kluba.

Posto mnogi mesaju ova dva pojma, da razjasnim:

- logotip ili logo je originalno tipografsko resenje naziva kluba koje obavezno mora sadrzati pun naziv kluba, moze da sadrzi i znak kluba, ali ne mora.

Pozeljno bi bilo da sadrzi znak kluba (ponavljam - nije obavezno).

- znak kluba je originalno graficko resenje obelezja, amblema kluba koje moze da sadrzi pun naziv kluba ili skracenicu, a i ne mora.

Pozeljno je da bude integrisan sa logotipom, odnosno da sa logotipom cini kompaktnu celinu (opet - nije obavezno).

Napomena (vazno!): Predlozeno resenje MORA biti uradjeno vektorski (AI, CDR, EPS, SVG...), ili da sam autor moze da ga uradi u vektorima, kako bi izbegli probleme pri razlicitim vrstama apliciranja istog (stampa, veliki formati, mali formati...). Mora da izgleda podjednako dobro u bilo kojoj velicini, kao i da je moguce izvesti ga u dve boje (crno-belo) bez gubitka smisla. Izbegavati specijalne efekte, "metalik" izgled, refleksije, senke i slicno! Poenta je na jednostavnosti i prepoznatljivosti.

Pozeljna je vizuelna povezanost sa brendovima Fiat i Lancia, ali ne treba biti ogranicavajuci faktor.

Konkurs nema odredjen krajnji rok i ostaje otvoren do pronalazenja najboljeg resenja.

Najbolje resenje ce biti adekvatno nagradjeno (jos nije konkretno odluceno kako), ali ne ocekujte novcane honorare, sve u ovom klubu se zasniva na dobrovoljnoj bazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako @misho rece Mozda se mesam gde mi nije mesto, ali ne mogu, a da ne primetim da su predlozi dobri jedino sto mi upada u oci da predlozi vise izgledaju fiatovski nego objedinjeni. Neko ce reci da logo Fiata stoji u logou Lancie. Tacno ali da bi bilo 100% tako, onda bi trebalo da fiatov logo stoji bas u logou lancie.

lancia logo nije okrugao ali ima krug u sebi gde bi se lepo uklopio logo fiata, i onda bi po mom misljenju bilo to ono sto cini FCLS

lancia.jpg

images.jpg

Edited by lancia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozeljna je vizuelna povezanost sa brendovima Fiat i Lancia, ali ne treba biti ogranicavajuci faktor.

Inace smatram da bi stavljanje bilo kog logo-a unutar bilo kog drugog logo-a bilo u svakom slucaju ruzno (jednostavno, logo-i se prave da budu razliciti). Druga stvar je kombinovanje elemenata iz oba logo-a - e tako bi nesto mozda i moglo da ispadne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije lose.

Trebalo bi malo poraditi na natpisu "Fiat Lancia Club Serbia". Mozda neki drugi font (nizi ili manji) i probaj da ovaj prsten sa trobojkom bude maaalko deblji.

Mozda mi malo previse lici na grb nekog FK iz beogradske zone, ali je OK kao polazna osnova za nesto bolje.

Koji font si koristio? zanimljiv je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast svima na idejama, inspiraciji i trudu. Ja bih zaista hteo da pomognem, ali dizajn mi je slaba tačka! :)

Logo_1.jpg Logo_2.jpg

Samo da kažem da su mi ove varijante sasvim OK!

FLCS_1.jpg FLCS_1bw.jpg

FLCS_2.jpg FLCS_2bw.jpg

FLCS_3.jpg FLCS_3bw.jpg

Ni ovo nije loša zamisao, ali bilo bi dobro kada bi se malo obogatilo nekim detaljima. Ovako je bar meni pomalo siromašno...

Ova poslednja varijanta @JLZ, je po meni malo previše crvena. U svakom slučaju svaka čast na trudu, i ako možeš nastavi sa predlozima, tj. sa nekim izmenama gore potojećeg jer je ok osnova. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...