Jump to content
FAS Goran
Guest danielv

Stilo & Opel Astra G

Recommended Posts

E stvarno ste me iznervirali sa pričom da VW TDi od 150KS ide bolje od Stila od 150KS, a da ne pričamo o onom od 115 ili 120KS.

Evo cifara da ne prepričavam:

http://www.carfolio....=2&sortOrder3=3

Radi interesa sam ubacio Stila 2.4 20V Abarth :D, da se vidi koja je to glupost od auta. Džaba mu 170KS kada ga šiju traktori sa 150KS.

Da se razumemo, ne bi VW i Opelo kupio nikada u ovoj koži u kojoj sam sada, iz objektivnih razloga, ali realno taj TDi iz 2000 šije novijeg JTD-a po snazi i eksplozivnosti. I Golf IV je bolje kvalitetnije urađen, ali bre ne može da košta više od 4-5 godina mlađeg Stilaćija. I još treba da se obradujem svako jutro kada ga vidim na parkingu. I još nešto, TDi motori od recimo 2000g imaju veću snagu nego što je fabrika deklarisala, mrzi me sada da tražim po netu, lepo su ljudi merili, i to ne na valjcima, nego na nekoj mašini gde se umesto točkova namontiraju merni uređaji, ima baza za more automobila, milim da su iz Švedske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dve godine sam vozio Astru G 1,6 16v. Od kvarova sam imao jedno krpljenje auspuha (mislim 1000 din). Auto je išao savršeno, nije trošio gram ulja, ima kvalitet enterijera koji je za Fiat misaona imenica i u vožnji se ne čuje, što je za Fiat takođe misaona imenica. A ovi što im crkavaju turbine na dizelu, pa vidim crkavaju i na Fiatu. Ali jbg, u Astri nisi šmeker :thumbsup:

ti bre da cutis opelovac. nikako da se skrasis. austin, vw, opel, bmw, opel, fiat, ford, opel, fiat... motor napred, motor nazad, prednji pogon, zadnji pogon... ni sam ne znas sta oces :harhar:

nego nabavio sam ti dve smrtonosno dobre letnje gume za iducu sezonu :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ja jos ne vide nigde JTD sa crknutom turbinom, pumpom, diznama osim kad je neki retard sipao D2..."-reci mog majstora :harhar: "Motor je tako dobro sklopljen da treba stvarno biti idiot da bi ga ubio.... Tri stvari: EGR ventil, zamajac, poneka remenica i MAF su stvari koje mozes ocekivati da crknu na xxxxxx kilometara. sto se tice Opela 1.7dti/cdti, 2.0 dti, Forda tdci, Renaulta 1.5dci od njih boschisti zive" :evil:

Opelu priznajem samo benzince i to one starije do ecoteca i sa istim iako neki vise-manje jedu ulje kao 1.6 16v, ali jako lepo rade. Imao Vectru A 2.0gt sa 300000 o clock nepoderivo, plin im sedne ko guza na noshu, sto nisam bas cuo za nove twinporte... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tri stvari: EGR ventil, zamajac, poneka remenica i MAF

"Ja želim samo jedno, a to su dve stvari - red, rad i disciplina" :)

Edited by Vule

Share this post


Link to post
Share on other sites

...realno taj TDi iz 2000 šije novijeg JTD-a po snazi i eksplozivnosti. I Golf IV je bolje kvalitetnije urađen...

Realno, ne znam da li si obratio pažnju da je stilo 100 kg teži? A gde je potrošnja tog TDI-a, gde ovog JTDm-a? Nije sve u nekoliko milisekundi ubrzanja. A opet neću da pričam koliko je jtd generalno naprednija mašina od TDI-a... Pitaj malo iskusne servisere koliko su u njiohovom stažu sreli diznu od JTD-a da je otišla, a koliko od TDI-a...

Ne znam šta može na Golfu biti kvalitetnije sem neke završne izrade i eventualno trapa... I kao što si sam rekao, smešno je da je toliko skuplji auto od konkurencije...

Znam da nije tema Stilo VS Golf...ali kad je bal nek' je maskembal. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaj malo iskusne servisere koliko su u njiohovom stažu sreli diznu od JTD-a da je otišla, a koliko od TDI-a...

A sto ista ta dizna (zajedno sa pumpom brizgaljkom :ouch: zato sto drukcije ne moze) kod "cuvenog" TDI-a kosta preko 500 evrica :wallbash:

Edited by AnDrA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koju je bre stranu ode ova tema, deder malo samokontrole, TDI je zalutao u ovoj temi. Sa druge strane, slušam samo šta pričate o TDI i ne mogu da verujem šta sve čovek može da pročita - ja u kući imam JTD već 4,5 godine i TDI već 2,5 (kupljen nov). Stičem utisak da su ovde vrlo glasni oni koji nisu vozili ni jedan ni drugi. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo mala napomena (brišem kasnije ovaj moj post).

Postoji model koji se zove Golf.

Nema modela koji se zove Gnojf, Gnoj ili sl. :thumbup:

To sam sada ispravio u vašim postovima gore, ništa drugo nije dirano....da ne pomislite sada da je editovano ne znam šta. :thumbup:

Neko to kaže onako usput, neko iz zezanja, neko da bi pljunuo po tom autu :p ...šta god da je razlog, mi baš ne bi smo da ovde tako zovemo poznati model VW-a. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bre Zvekoljube,pa sto predje sa konja na magarca? :harhar:

Zato što u životu ima važnijih stvari od kola, jbg.

Pretpostavljam da je slovo u mom imenu greška u kucanju :welcome:

nikako da se skrasis. austin, vw, opel, bmw, opel, fiat, ford, opel, fiat... motor napred, motor nazad, prednji pogon, zadnji pogon... ni sam ne znas sta oces :harhar:

Po tebi je to opredeljivanje, a po meni ograničavanje. Ako sutra za moj novac najbolji izbor bude Peugeot, Hyundai ili Dacia, kupujem bez problema. Kao da će mi Fiat/Opel/XYZ dati četvrti auto džabe, nakon što prethodna 3 kupim baš njihove marke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reko da se uključim malo u raspravu,vozio sam Vectru sa 2.0 DTi motorom,taj motor je Opelov izvorni,ima lanac a vešanje od Omege iako je lakši od nje. Danas vozim Multipraktik 1.9 JTd,a vozio sam i Lagunu sa 1.9 DCi,pa mogu da uporedim.

Vectra je kao tenk,čovek ima osećaj da je to vrlo jako i neuništivo vozilo,ali je problem motor koji nije CR nego je skoro pa isti kao TDi što dalje znači da nije agilan kao CR.

JTd motor je odličan i za razliku od Dti mnogo manje troši ulja ako uopšte i troši,a DTi fabrički troši malo više ulja. Dci je kao i Jtd,vrlo moćan ali mi je nekako JTd agilniji,nekako se čini da bolji,obaška što su delovi za Reno stvarno mnogo skuplji.

Kad je u pitanju dizajn to nije tek stvar ukusa,dizajn Astre G je hladan,sa njom su mislili da povrate Opel na staru stazu slave i da ga približe Golfu 4 ali mislim da u poređenju sa Golf 4 gubi bitku, i mada jeste Astra G solidan auto mislim da je Stilo bolji jer mu je dizajn bolji ali je i tehnologija bolja a pogotovo i to što Stilo za iste pare mnogo više daje.

Tačno je da će se možda pre prodati Astra G ali je i to diskutabilno i zavisi od mnogo faktora,očuvanosti,pismenosti kupca,od cene i dr.

Da zaključim,Stilo jeste bolji auto od Astre G jer je u istoj kategoriji ali je noviji produkt s tim da naravno ako se uporedi sa Astrom H onda gubi bitku iako Astra H nosi upravo JTd motor iz Fiata, prvenstveno jer je u pitanju novija tehnologija.

I naravno,svako za svoje pare bira ono što misli da će mu odgoovarati najviše,prema tome,ja znam šta bih vozio za 20 000 evra ali to već nije tema... :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo još jedne informacije o Opelovim dizelima. Kolega iz Austrije, inače naš čovek, koji živi u Beču od recimo 1992, ima Vektru 2.0DTi, 2000g, uzeo je tamo novu. I jednom se zeznuo u Srbiji i sipao je D2, i nedelju dana posle toga mu rikne pumpa za gorivo. Desilo mu se na oko 150.000km, a do sada je sašio ukupno nešto preko 300.000km. Zamenio je novom u Austriji, izašlo ga je 2000€. Njemu su naši majstori rekli da je riknula zato što je sipao D2, mada ja ne verujem. Kaže da mu se auto ugasio i da nije davao nikakve znake života, kao i kod mog kuma, bez bilo kakvih smetnji i anomalija pre toga. Lično mislim da su ga Austrijanci odrali.

Znači, još jedan u kolekciji Opelo-vaca kojima je riknula pumpa visokog pritiska za gorivo.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova tema još nije zaključana :rolleyes:

Besmisleno je na ovom forumu porediti bilo koji auto sa fiatom, zato što većina nas vozi uparvo fiat automobile. "A svaki cigo fali konja svoga"

Ovo pod znacima navodnika je stara izreka, nemoj da se nađe neko uvređen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja vozim Fiat, pa nisam pristrastan, niti hvalim samo svoga konja, pročitaj malo u nazad.

ne citiraj upis iznad

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se lepo ogradio nemoj da se nađe neko uvređen.

I ja vozim fita tipa i moj glas ide za astru g sa 20 dti motorom.

Ajde svi lepo glasajte da proglasimo stila za pobednika i da neraspravljamo više o ovome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde svi lepo glasajte da proglasimo stila za pobednika i da neraspravljamo više o ovome.

Ovaj forum nije sekta :D , ne priča se na njemu kako je Fiat najbolji auto na svetu uvek, bez premca, u svakoj kategoriji ili sl. :thumbup:

Dakle, još kako ima objektivne priče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i stilo i astra imaju svoje prednosti i mane tako da ova tema nema kraja.ja licno sam od opela imao i astru ,merivu,vektru i antaru.vektru su moji kupili novu i bila je dobra(osim potrosnje) do 150000 km ali me je posle kostala mesecno bar 50e za razne gluposti tako da sam je prodao.meriva je bila dobra dok mi drugar nije greskom sipao d2. :unsure: posle toga je radila malo kao traktor a malo kao auto.tako sam je i prodao.a o komforu i udobnosti je glupo i pricati.sto ljudi sto cudi :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha,ha,ha :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo smijesno poredjenje :/ fkt nisam ogranicen i zasljepljen samo jednim brendom ali Stilo je objektivno bolje auto od Astre,dizajn-udobnost-oprema-limarija pocincana-motori pogotovo JTD koji je bio ja mislim dva puta motor godine ako se ne varam zatim interijer,samo vozljivost auta milina ga je voziti :yes Astra nije lose auto ali jednostavno se ne moze nositi sa Stilom :no

Edited by StiloNo1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa Astrom G prešao preko pola miliona kilometara

 

212229-opel g 04.jpg

 

Kad je Henning Barth kupio svoju Astru verovatno nije mislio da će izdržati takvu kilometražu. Sada, kada je prešao u novi automobil, odlučio je da svoj stari automobil preda Opelovom muzeju.

 

212232-opel g 03.jpg

 

Opel Astra Karavan sa svojih impresivnih 602.998 kilometara na satu je sa proizvodne trake sišla davne 2003. godine. Reč je o kasnom modelu G generacije sa 1.7 dizel motorom koji pravi 80 KS. Henning Barth, radnik Opela, kupio je karavan kada je već imao 100.000 na satu za 5.000 evra.

 

212231-opel g 02.jpg

 

Automobil je svakodnevno prelazio oko 100 kilometara, a sam Berth je sa njim prešao preko pola miliona kilometara. ''Priznajem da sam se dobro brinuo za Astru, ali još uvek je teško poverovati da motor, menjač, turbo ili pumpa visokog pritiska nikada nisu zakazali. Čak je i kvačilo još uvek orginalno'', kaže Berth.

 

212230-opel g 01.jpg

 

Međutim, Berth je prešao na sledeću Astru. Ovoga puta je izabarao J generaciju, opet sa dizel motorom od 165 konjskih snaga, dok je ''stara'' otišla u Opel Classic kolekciju u Russelheimu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

polovniautomobili.jpg PolovniAutomobili: Opel Astra G 1.7 dizel

 

Opel Astra druge generacije sa 75KS/165Nm, odnosno Astra G - mogla bi da bude dobar izbor za vozača početnika.

Svojim skromnim numeričkim podacima uklapa se u zakonske okvire, a pouzdanošću u novčanik mladog vozača. Model koji je široko rasprostranjen i dugo prisutan ne predstavlja enigmu za majstore, pa se i troškovi održavanja mogu podvesti pod pristupačne. Kako se vozi i koliko je praktična, pogledajte u najnovijem videu:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...