Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Dušan Borković održao press konferenciju na kartodromu Ada Huja

Recommended Posts

ETCC: Borković pobedio na drugoj trci na Hungaroringu

 

borkovic%20seat.jpg

 
Srpski automobilista Dušan Borković napravio je odličan rezultat na čuvenoj stazi Hungaroring u okviru ETCC (Evropski šampionat turning automobila). Borković je u prvoj trci bio četvrti, dok je u drugoj osvojio prvo mesto, pa je na Hungaroringu zauzeo ukupno gledano, drugo mesto. Naš automobilista je u prvoj trci imao problema zbog kazne koju je zaradio zbog kontakta sa Piterom Fulinom. Srbin je imao pol poziciju ali ga je Fulin pretekao na startu trke. Borković je uspeo da povrati prvo mesto, ali je tom prilikom došlo do kontakta između vozila, pa je srpski vozač kažnjen prolaskom kroz boks. Borković je zbog toga pao čak na 11. mesto, ali je odličnom vožnjom uspeo da dođe čak na četvrto mesto na kraju. U drugoj trci dana Dušan Borković je prvi prošao kroz cilj, i tako kao ukupno drugi završio takmičenje na Hungaroringu.
''– P1 u drugoj trci. Drugo mesto u generalnom plasmanu ovog vikenda. Hvala mom timu, sponzorima i navijačima Nis Sport Pančevo'' – napisao je Borković na svom FB profilu nakon trke.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dušan Borković u TCR seriji

 

borkovic%20433.jpg

 
Dvostruki evropski šampion u automobilizmu Dušan Borković vraća se na svetsku scenu! Naredne sezone voziće u TCR seriji u automobilu Seat Leon uz podršku mađarskog B3 racing tima.
Odluka Borkovića je usledila nakon višemesečnog razmišljanja i vaganja mnogih ponuda timova iz WTCC-a i TCR-a, alii drugih trkačkih serija, kao i pregovora sa sponzorima. Konačnoj odluci srpskog asa najviše su doprineli pregovori sa B3 racing timom iz Mađarske sa kojim je Borković osvojio trofej šampiona Evrope i koji su mu tokom cele sezone bili velika podrška.
''TCR će za mene biti veliki izazov. Presrećan sam što ću posle evropskog i u svetskom šamponatu nastaviti sa sjanim B3 racing timom. TCR čelnici su mi veoma poznati i sa njima sam u sjajnom odnosu s obzirom da sam još 2013. godine vozio pod njihovim rukovodstvom u ETCC šampionatu. Dugo sam vagao i odlučio da je TCR, kao svetsko takmičenje privatnih vozača uz maksimalnu podršku fabrika, ipak bolji za mene za razliku od WTCC-a gde je veći fokus na fabričkim timovima'', objasnio je Borković svoju odluku.
 
Vlasnik TCR-a Marčelo Loti pre 11 godina osnovao je WTCC šampionat i iz njega izašao 2014. godine, a 2015 godine pokrenuo novi i sasvim inovativni TCR. I ovaj svetski šampionat ima 24 trke u 12 trkačkih vikenda. Takođe se voze dve kvalifikacije i dve trke. Za samo godinu dana TCR je ostvario sjajne rezultate, a u njemu su se oprobali: Rob Haf, Đani Morbideli, Pepe Oriola... Zanimljivo je da će se tri trkačka vikenda voziti uz F1, a Marčelo Loti i Berni Ekleston uveliko rade na tome da TCR postane najvažniji turing šampionat.
Sezona TCR šampionata počinje 3. aprila u Bahreinu, a završava se 20. novembra u Makau.
 
Raspored trka:
3. april - Bahrein
24. april - Estoril, Portugal
7. maj - Spa Frankoršan, Belgija
22. maj - Monca, Italija
5. jun - Salzburgring, Austrija
19. jun - Ošersleben, Nemačka
3. jul - Soči, Rusija
28. avgust - Kina (tek treba da se objavi)
18. septembar - Singapur
2. oktobar - Sepang, Malezija
30. oktobar - Buriram, Tajland
20. novembar - Makao
 
Borković je već bio deo svetskog krema ovog sporta, ali u WTCC kategoriji. Međutim, zbog problema sa timom i nerazumevanja, morao je da se povuče, pa je sezonu nastavio u evropskom šampionatu, koju je završio trijumfalno. Kada je saopštavao odluku o povlačenju iz WTCC-a, poručio je: ''Vratiću se!''. Ispunio je obećanje. Doduše, nećemo ga gledati u WTCC-u, ali TCR serija je podjednako veliki izazov.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dušan Borković testirao Seat Leon TCR u Valensiji

 

146369-borkovic%20seat.jpg

 

Aktuelni šampion Evrope na kružnim stazama Dušan Borković boravi u Valensiji, gde se na stazi Ricardo Tormo obavlja zvanični test za usklađivanje performansi svih automobila pred početak TCR serije u Bahreinu, 3. aprila. Srpski as je izuzetno zadovoljan unapređenom verzijom Seata, odlično oseća novi automobil i što je najvažnije mnogo je bolja pozicija sedenja, koja je visokom Pančevcu stvarala do sada mnogo problema. Dušan je dobio i novog inženjera, Španca Conrada Avilu, a dosadašnji David Bari postao je tim menadžer, s obzirom da za B3 racing tim, ove godine pored Dušana voze i Slovak Mato Homola i Mađar Atila Taši.

''Veoma sam zadovoljan prvim i jedinim testom koji ću imati pred početak sezone. Očekivao sam da će novi Seat biti unapređen u odnosu na prošlogodišnji i nisam se razočarao. Moraću dosta da  učim ove godine što se kola tiče, tu je i nova vrsta pneumatika-Michelin, kao i nekorišćenje grejača za gume što bitno menja taktiku za kvalifikacije i trke. Dobro sam se uklopio sa novim inženjerom. U toku jutra razrađivali smo motor, a kasnije testirali i pneumatike, kočnice. Vreme nam baš nije bilo naklonjeno, s obzirom da je bilo deset stepeni, a prosečna temperatura koja nas očekuje na trkama biće 20 stepeni. Svi automobili su skroz novi, dosta unapredjeni u odnosu na prošlu godinu, skup vozača je sjajan, biće to odlična konkurencija kojoj se radujem. Zaista mislim da će ova sezona biti jedan veliki izazov za mene''-rekao je Borković posle testa.

 

Automobili koji su bili prebrzi na prvom testu, već za trku u Bahreinu dobiće dodati teret, a dodati kilogrami se od trke do trke dodaju i oduzimaju u zavisnosti od rezultata i postignute brzine na prethodnim trkama. Na testu je bila većina timova koji će se  takmičiti ove sezone u TCR seriji, a veliko iznenađenje u Valensiji bio je dolazak tima Sebastien Loeb racing  sa Peugeot TCR autom koji do sada nije najavio takmičenje u ovom svetskom šampionatu. TCR serija startuje 3.aprila trkom u Bahreinu, a biće to i jedan od tri trkačka vikenda u kojima će se TCR voziti zajedno sa F1. Trke Dušana Borkovića i ove godine će direktno prenositi RTS.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Axaxaxaxaxaxa

A stvarno je kreten, ebao ga sns, nikad vise u zivotu necu pogledati nista sto ima veze sa njim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoćete onda vi da mu date kintu za trkanje po svetu gde promoviše našu državu i sebe? :D Kinta je i kada indirektno stigne sa vrha da neka velika firma treba da razmisli o reklami na njegovom autu...a, u tom sportu ništa bez keša. Ono, baaaaaš ništa. Verujem da svi znamo da mu je to jedini razlog za ulazak na izbornu listu, bez obzira šta se priča...

Quote

 

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković odlučio je da uđe u politiku, na iznenađenje mnogih.

Šampion Evrope na kružnim stazama, koji se priprema za start nove sezone, na listi je Srpske napredne stranke za predstojeće izbore.

 

 

Da je država uređenija, postojao bi neki fond pri Ministarstvu sporta, u kojem bi bilo više miliona evra, ili 10+ miliona evra svake godine. Pa, onda konkurišu za ta sredstva pojedinačni sportisti (ne i savezi), podnesu papire, obrazlože zašto smatraju da država treba da pomogne baš njihovu sportsku aktivnost...i onda neka Komisija sastavljena od bivših sportista i barem jednog ekonomiste sedne i odluči o raspodeli tih sredstava svake godine. Tako bi podršku dobijali za svoj dalji napredak ili razvoj mnogi pojedinačni sportisti koji ili nemaju jake, organizovane saveze koji bi im pomogli, ili sportovi koji nisu medijski atraktivni, ili sportovi koji su i dalje u amaterskim vodama, a mogli bi se razviti, itd.

 

Pošto takvog sistema nema, onda ostaje ili da stalno kukaš kako nemaš dovoljno sredstava i da zbog toga realno ne možeš imati ozbiljan rezultat u sportu koji zavisi od keša više od svih sportova, ili da uradiš ovako nešto što je Borković uradio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne vidim SNS na autu. samo NIS, AirSERBIA, Wis, city of Pancevo......mozda s druge strane auta

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshaoct said:

Kinta je i kada indirektno stigne sa vrha da neka velika firma treba da razmisli o reklami na njegovom autu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

TCR - Borković startuje iz prvog reda

 

borkovic%208.jpg

 

Naš šampion Dušan Borković sjajno je započeo takmičarski deo vikenda u Bahreinu, u seriji TCR. Na kvalifikacijama br. 1 imao je prvo vreme, a na kvalifikacijama br.2 drugo vreme, iza Rusa Afanasyeva, sa samo desetinkom sekunde zaostatka. Kakva je konkurencija u TCR trci najslikovitije govori podatak da je prvih 10 u jednoj sekundi. Večeras će naš najbolji automobilista startovati iz prvog reda, u prvoj trci TCR u Bahreinu (pogledajte kompletne rezultate):

 

borkovic%2088.jpg

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prvoj trci Borković osvojio 6. mesto i 4+8 bodova

 

borkovic%208.jpg

 

Počelo je dobro, drugo vreme u kvalifikacijama i prva 4 boda. Na startu kiks! Naš šampion je svojim Seatom loše krenuo i odmah su ga pretekla čak petorica vozača. U prvu krivinu je ušao kao šesti. Posle toga je izgubio i tu poziciju i pao na 9. mesto, međutim uspeo je da se probije na 6. mesto i da tako završi trku, uz osvajanje 8 bodova. U jednoj krivini je imao kontakt sa nekoliko rivala. Odmah po dolasku u boks posle razgovora sa svojim inžinjerima Borković jer rekao:

''Iznervirao sam se, auto mi se na startu ugasio jer nije imao potrebnu snagu, nastavio sam. Imao sam kontakt sa Kominijem. Auto je dosta oštećen svuda. Pokazao sam da imam dobar ritam, ali, šta mogu to su trke, mogao sam bolje''. Prva TCR trka je bila više nego uzbudljiva. Slavio je mladi Pepe Oriola, sa Seatom ispred veterana Morbidelija sa Hondom i iskusnog Neša sa Seatom. Četvrti je bio Afanasyev sa Seatom, peti Pelinene sa Hondom, a iza našeg Duce su kroz cilj prošli zvanični šampion Komini sa Volkswagenom i mladi Homola sa Seatom.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

=====================

 

Oriola ponovo dominantan, Borković četvrti

 

borkovic_bahrain%202016.jpg

 

Nakon prve trke TCR šampionata koja je održana u večernjim časovima, druga trka u Bahreinu donela je mnogo uzbuđenja tokom čitave trke. Iako su vozači startovali u obrnutom redosledu sa kvalifikacija, sa samog starta fenomenalno je krenuo Kevin Gleason sa svojom Hondom Civic. Tokom većeg dela trke Gleason je bio u zavidnoj prednosti. Već u trećem krugu došlo je do incidenta koji je sam prouzrokovao prošlogodišnji šampion Stefano Comini, koji je ostao van staze. Jean Verney u svom VW GTI automobilu veći broj krugova u trci vozio je sa oštećenim autom, što je dovelo da mu se par krugova pre kraja pokaže crna zastava.

Naš automobilista Dušan Borković startovao je sa 9. pozicije i već na prvoj krivini dobio je udarac od svojih rivala. Međutim iz kruga u krug, sa najbržim prvim sektorom, polako je stigao do šeste pozicije da bi par krugova pre kraja trke iskoristio odustajanje Verneya i Hondinih vozača Morbidellia i Gleasona i stigao do četvrte pozicije. Kako je izjavio po izlasku iz automobila, ostao je bez kočnica usled velike borbe koju je imao za petu poziciju. Pepe Orila uspeo je da prođe u zadnjim krugovima do tada vodećeg Gleasona, a tu borbu istoristio je još jedan vozač Lukoil Craft-Bamboo tima James Nash, pa smo tako dva kruga pre kraja imali poredak Oriola, Nash, Gleason. Morbidelli je usled pucanja prednjeg levog pneumatika izgubio borbu za podijum, dok je Gleason u jednom trenutku završio van staze. Na kraju poredak druge trke u Bahreinu je Pepe Orila, James Nash, a do trećeg mesta domogao se treći Hondin vozač Aku Pellinen. Dušan Borković završio je trku na četvrtoj poziciji i zaradio novih 12 bodova i sa 20 bodova nalazi se na četvrtom mestu u generalnom plasmanu.

Naredna trka TCR šampionata vozi se u Estorilu 24. aprila.

 

preuzeto sa - Auto Blog

DOPUNA: Borković zauzeo 3. poziciju na drugoj trci u Bahreinu

 

borkovic%202016%2011.jpg

 

Mato Homola i Aku Pelinen diskvalifikovani su zbog preuranjenog starta, čime je naš Dušan Borković zauzeo 3. poziciju na drugoj trci, a u ukupnom plasmanu sada ima 27 bodova i takođe se nalazi na 3. mestu.

Borković u Srbiju donosi prvi pehar TCR svetske serije. Srpski automobilista Dušan Borković zauzeo je 4. mesto fantastičnom vožnjom u uzbudljivoj drugoj trci prvog trkačkog TCR vikenda u Bahreinu, međutim zbog preuranjenog starta Aku Pelinena zbog kojeg je kažnjen sa dodatnih 30 sekundi, Dušan je osvojio treće mesto i novih 15 bodova. Srpski as posle jučerašnjih kvalifikacija i prve trke sada ukupno ima 27 bodova, a u generalnom plasmanu je zauzeo 3. mesto.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

sutra se vozi druga trka sampionata TCR u portugalu na stazi estoril

jedinu alfu djulijetu u sampionatu vozi jedna pickica mihaela ceruti,a tu su i Subaru i Golf i Honda i Opel Astra

Borkovic na prvoj trci startuje sa zadnjeg mesta

http://www.tcr-series.com

 

2016-2016 Valencia BoP Test---Alfa Romeo Michela Cerruti 1.jpg2016-2016 Valencia BoP Test---Peugeot 308 Gti Aurelien Comte_3.jpg

2016-2016 Valencia BoP Test---Subaru STi TCR_04.jpg2016-2016 Valencia BoP Test---Volkswagen Golf Gti TCR Stefano Comini.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

TCR - Loš vikend u Portugalu za Dušana Borkovića

 

borkovic%20tcr%20est.jpg

 

Najbolji automobilista Srbije, Dušan Borković, baš nije imao sreće na stazi Estoril u Portugalu, u drugom vikendu serije TCR, posle trka u Bahreinu. Iako su slobodni treninzi ukazivali na dobar ishod trka, jer je drugi okončan čak sa najboljim vremenom od svih, na kvalifikacijama je došlo du udesa i značajnog oštećenja njegovog Seata sa brojem 62. Naš šampion je morao da startuje sa začelja u obe trke. U prvoj je krenuo poslednji i završio na 12. mestu dok je u drugoj startovao kao 15. ali je pre kraja morao da skrene u boks zbog tehničkih problema i pravila serije. Da to nije učinio bio bi prinudjen da menja motor, a tako da na sledećoj rundi u Belgiji opet krene sa poslednjeg mesta. Ekipa B 3 RACING tima je donela ispravnu odluku. Borkovićev Seat će se potpuno pripremiti za 6. i 7. maj (petak i subota), za naredne runde TCR serije, pa će naš predstavnik imati priliku da se opet bori u kvalifikacijama za što bolji plasman na startu trke na pisti SPA.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prvoj trci startovao sa 12tog mesta i 2 kruga pre kraja stigao do 5tog mesta,i tu se desio ncident i izletanje koje je ostetilo auto pa nije mogao da startuje u drugoj trci,inace zanimljiva trka puna akcije... hqdefault.jpg?custom=true&w=120&h=90&jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pratio sam juče trku.

Vozio je odlično dok ga onaj francuz nije lupio u krivini i izbacio na šljunak.

Stvarno Dušan odlično vozi ali drugi mu kvate planove nesportskim potezima.

Uživo se uključio u prenos vidno iznerviran.

Isti vozač već ga je jednom izbacio u sezoni.

Naknadno je kažnjen ali slaba vajda za Borkovića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije hteo pred kamerama da mu .... sve po spisku,bas ga pita reporter i on mu kaze da nece pred kamerama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...