Jump to content
FAS Goran
FantomX

Fiat Bravo / Multipla JTD / Marea JTD - remenica PK kaiša ili alternatora?

Recommended Posts

Nešto se tu pomerilo i verovatno ima pretenziju da nastavi u tom smeru...Ako je stajalo 15kkm kako treba sigurno se pojavio neki luft koji ti možda ne vidiš ali ga ima.

Nikakve podloške, teraj-šlepaj kod majstora i skidajte altrnatro da utvrdite šta je problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poranio jutros,pogledao a bogami i povukao.Uvatio se za remenicu,okretao obrtao i povlacio.......zakljucak je da ima aksijalno pomeranje (2-3mm) cele osovine zajedno sa remenicom koja je na svom mestu i stoji dobro tj ne baca. Po meni to je uzrokovalo da kais strada.Ostaje mi da se nadam da nije velika investicija......

valjda biksna stradala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj i spaner i onaj roler za pk kajis. Skoro je drug imao problem na jtd marei da cepa kajseve kao luda, nakon par dana od zamene pocne da cepka nit po nit. Problem je bio u spaneru, pojela se biksna na spaneru na koju naleze roler i onda kroz sve to ide sraf. I onda je stalno kosio kajis. Kad gledas odozgo, gornji deo rolera je isao ka napolje a donji deo rolera na unutra. Ako me kapiras sta sam napisao, malo je zbunjujuce. :D

Edited by SkyBlu

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako da proverim spanere i kais da l su dobbri posto nemam poima kad ih je prethodni vlasnik menjao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ih zamenis pa ces da vidis :D

Pa nikako pouzdano, sve po "osecaju". Kais vizuelno a spanere kada odlobodis kaisa gledas dal nemaju luft i kako se okrecu, da li bruje i sl. Sve u svemu, glupost. Zameni set.

Share this post


Link to post
Share on other sites

menjam 100% samo cekam toplije vreme. ono kais izgleda kao nov mekan, vide se jos one recke na rebrima, od zvukova ne cuje se nista, nekad kao ono guma o gumu kad klizi pa pisti ali skroz slabo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Multipla JTD, lupka sa desne strane motora. Počelo je od juče da se desava. Na leru se čuje a kada dodam gas prestaje. Ono što sam primettio je da mi spaner PK kaisa poskakuje i verovatno on stvara vibracije. Remenica radilice je menjana pre 7000 km. Pretpostavljam da je remenica na alternatoru. E sad interesuje me da li neko ima iskustva sa ovim?

Kolika je otprilike cena dela? I ruke majstorove,ako neko možda ima nekakvu preporuku.

Ili je mozda bolje da uzmem polovan alternator pa celog da ga zamenim.

 

Unapred hvala na odgovorima.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji motor je u pitanju?

Ja sam na JTD-u 59KW menjao remenicu alternatora i kostalo me je okruglo 5000 din sa rukama. Deo je cini mi se bio oko 3500 din, ali ima i dosta skupljih, zavisi od proizvodjaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cojan

 

Ista stvar i kod mene. U subotu baš počelo da ''čangrlja'' na leru :) , kako liznem gas sve ok. Do servisa na pregled i rečeno mi da je ta remenica. Nije moglo odmah da se odradi jer je bilo već kasno u subotu, ali biće sutra/prekosutra. Cena zavisi od toga koji deo staviš, tj. čiju remenicu, ali računaj kao što je rekao i @milan-jtd od nekih 40-tak evra pa naviše sve zajedno (sa rukama).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remenica alternatora zamenjena pre 7000km veliki servis uradjen pre 2000 km.posto mi je blokirala Valeo pumpa posle 37000 od zamene,pa sam iz predostoznosti obavio kompletan veliki servis. 

Kako je dosao sa velikog servisa sa vremena na vreme je se javljao zvuk klaparanja. Koji se umiri kada se ugreje auto Od kako je hladnije vreme sve vise i vise se cuje.

Remenica radilice je menjana pre oko 20000 ali ja opet tipujem na nju.

Uzeo sam neku italijansku.

 

Molim za vase misljenje.

 

Rvo ga i video zapis:

 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa meni deluje da ova remenica baca, probaj kad je ugasen auto da je od pozad sa necim natezes, poluga od motor, bukvalno kao da hoces da je svuces sa radilice, da vidis da li radi i koliko...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno je remenica na radilici riknula. Uzeo ja drugu sa JTD motora od punta.

Jer kad sam kupovao ovu sto je otkazala posle 20000 rodjak me je terao da uzmem polovnu i ja nisam hteo. 

Ali nazalost i ova polovna baca,tako  da kad covek treba biti je... gace sam spadaju.

Moram nesto da popijem da iskuliram... Potraga sa remenicom se nastavlja.....

Evo ga i video zapis sa novom polovnom remenicom:

 

 

Edited by cojan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sto ne kupis originalnu u ovlascenom servisu i budes miran?

Ili kupi u propdavnici u Novom Sadu  gde ce ti tacno reci jel neki deo valja ili ne valja?

Radi se o prodavnici Auto Italija a oni su neke delove prestali da prodaju jer su se lose pokazali i nece vise da ih drze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što ti živiš u Novome Sadu a ne u Londonu?

Misliš li da si miran kada nešto kupiš i ugrade ti u ovlašćenom servisu?

 

U Austrougarskoj je na primer bila klasifikacija robe "Samo za Balkan".

Od tog modela do današnjeg dana se nije odstupalo....

Tako da je najlakše se praviti pametan..

On 12/7/2016 at 2:58 PM, Dule 021 said:

Pa sto ne kupis originalnu u ovlascenom servisu i budes miran?

Ili kupi u propdavnici u Novom Sadu  gde ce ti tacno reci jel neki deo valja ili ne valja?

Radi se o prodavnici Auto Italija a oni su neke delove prestali da prodaju jer su se lose pokazali i nece vise da ih drze.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povremena skripa na leru, nikako da uspem da stanem i dignem haubu da vidim odakle dolazi al cenim oko pk kaisa npr 

Fiat multipla 1.9 multijet 2006 88kw 120hp 

Pre par dana uradjen komplet mali i veliki servis plus zamenje remenice radilice i bregaste, prosle godine alternator i remenica. Jedino ako treba da se zategne nešto. Evo klipa, od 5.6s krece

https://streamable.com/swciz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao narode..u kom slucaj je zamijenjena remilica altenatora cak i lezajevi,, sada upravo menjam remilixu na radilicu..posle zamjene remilice na altenator osecam neke vibre..oce li ro prestati ako se zameni remilica od radilice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...