Jump to content
FAS Goran
Dunav1

Marea 1.9 TD - plovak

Recommended Posts

Pocela je da me zeza kazaljka od goriva pa sam resio da malo kontrolisem plovak. E tu nastaje problem, ne mogu da nadjem kako se dolazi do njega. Mislio sam da je ispod zadnjeg sedista ali nije. Rec je o Marei veekend 1.9 TD 75 KS.Pomagajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam rukom kroz neku rupu na tapaciru al mi se cini da tamo nema nicega. Mozda ga treba celog skinut pa da se vidi?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada digneš tapacir da izvadiš rezervni točak, trebalo bi da plovak bude malo ispred (ka sedištu) rezervnog točka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav forumasi. problem sa pokazivacem goriva, tj plovkom. kad upalim auto obicno ujutru pokazuje tacnu kolicinu a voznji pada na zuto tj pali se lampica. gde se nalazi plovak na marei karavan, 1.9 TD? i kako doci do istog. hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

isti poblem imam i ja, u voznji samo padne i upali rezervu pa se vrati u normalu posle nekog vremena ili ako ugasim auto odmah se vrati... trebalo bi u rezervoaru jbm li ga...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ hehe, da da bas to se i meni desava pa sam pretpostavjao da nesto plovak zeza. koji imas motor u Marei?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plovak se nalazi ispod tapacira u gepeku! mora da se skine ceo tapacir, na desnoj strani ka sedistu postoji plastican poklopac sa cetri srafa kad skinete njega ispod je plovak koji drzi plastican poklopac (sraf), izvuku se creva odvrne sraf i plovak povuce nagore! ostalo zavisi koji je kvar :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala aco 1213 :) moracu da uradim to kako si opisao da vidim koji je kvar.

Edited by zexoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemas pumpu u rezervoaru, samo plovak. mislim kod dizela

ovo apsolutno nije tacno, i na 1.9 td i na 1.9jtd sam vadio plovak da ocistim kontakte i u kompletu je sa pumpom, i ne moze da se kupi odvojeno nego u kompletu, ne secam se cene tacno ali nije jeftino novo, a polovno oko 40 evra.

@markosmarea da li ti ne pokazuje tacno ili uopste ne radi? ako uopste ne radi onda moguce da je plovak otpao i stoji u rezervoaru pukne neka mala plastikica bela, ja sam drugaru to zalepio smrt lepkom wurth i radi sada normalno, a ako ne pokazuje tacno, onda ocistis kontakte mozes ih blago i vodenom smirglom preci i ocistiti pa onda probati, u svakom slucaju nemas sta da izgubis, ja sam zvao ap sport i rekli su mi da sve ide u kompletu ne moze odvojeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno nafte ili ti tacnije pumpa niskog pritiska, sikni samo onaj crni poklopac u gepeku pa vidi koliko zica ima na dzeku ili mozda cak i dva dzeka sad ne mogu tacno da se setim, za plovak idu 2 zice, cemu onda ostatak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

TD verzije nemaju pumpu u rezervoaru vec samo plovak i sito goriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je td100 i ima i kad se vratim sa terena slikacu da vam potvrdim, ne bi pisao napamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko možda gde se nalazi plovak i pumpa goriva na marei 2.0 20v? Hvala u napred

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...