Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Alfa Romeo Giulietta

Recommended Posts

Valeo Alfa Romeo Giulietta QV sa el. kompresorom i 350KS

 

valeo%20giulietta.jpg

 

Francuski Valeo je u Alfa Romeo Giuliettu QV ugradio električni kompresor pa ovaj test primerak sada raspolaže sa 110KS i 70 Nm više nego standardni model, dok je takozvana turbo rupa eliminisana. Valeo je ovakvu Giuliettu predstavio tokom Valeo Media Daya, održanog na nemačkoj stazi Hokenhajm. Automobil sa turbo 1750 četvorocilindrašem umesto sa serijskih 240KS pri 5750 o/min. i 340 Nm pri 2000-4000 o/min. sada ima 350KS pri 6500 o/min. i 410 Nm pri 3500 o/min., a pominje se i da je potrošnja smanjena za oko 10%. U ovom trenutku nije poznato da li bi ovakva Giuletta mogla da se pojavi i u serijskoj verziji.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa Romeo Giulietta Ken Okuyama Speciale Bianca & Rossa edition


 

alfa%20g%2011111.jpg

 

Japanski dizajner Ken Okuyama (bio je na čelu dizajnerskog tima prve Honde NSX i učestvovao u brojim Pininfarininim projektima) je u saradnji sa japanskim uvoznikom Alfa Romea pripremio posebne verzije modela Giulietta.

 

alfa%20g%201111.jpg

 

U pitanju su Giulietta Ken Okuyama Speciale Bianca edition & Rossa edition (Bianca u beloj, a Rossa u crvenoj boji).

 

alfa%20g%20111111.jpg

 

Najveće izmene u odnosu na standardne verzije se svode na trkačke trake, Ken Okuyama Deisign alu točkove i posebne oznake od nerđajućeg čelika. Takođe, Bianca verzija ima crvene, a Rossa crne retrovizore.

 

alfa%20g%2001.jpg

 

124449-alfa%20g%20111.jpg

 

Pod haubom obe verzije je 1.4 litarski turbo benzinac sa 170 konja, dok njihova cena u Japanu iznosi (preračunato) 28.200 evra.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde QV 240 hp

 

 

Video je na engleskom, da ne pomislite da nije na osnovu promo slike... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Quadrifoglio Verde verzije Alfe MiTo i Giuliette menjaju naziv u Veloce

 

Alfa%20Quadrifoglio%207.jpg

 
Najsnažnije verzije Alfinih modela MiTo i Giulietta nose oznaku QV (Quadrifoglio Verde – detelina sa četiri lista), ali će to uskoro biti promenjeno u Veloce (''brzina''). Detelina sa četiri lista je jedan od simbola ovog brenda, čije rukovodstvo želi da se u budućnosti upotebljava samo na pravim performance modelima, a ne na manjim hot hatch vozilima kao do sada. Zato se očekuje da QV oznaku dobiju buduće sportske verzije modela 4C, kao i novi sedan sa više od 400KS. Dakle, Alfa Romeo će nazive Giulietta QV i MiTo QV promeniti u Giulietta Veloce i MiTo Veloce, i to još od ovog meseca. Osim promena imena sve ostalo kod ovih modela ostaje po starom. To znači da će Giuliettu Veloce pokretati 1750 TBI turbo motor koji razvija 240KS, dok će MiTo Veloce pod haubom imati 1.4 MultiAir motor sa 170 konja.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa Romeo Giulietta na britanskom tržištu sa osveženom paletom motora

 

alfa%20g%204.jpg

 
Alfa Romeo Giulietta je na britanskom tržištu dobio osveženu paletu motora, uključujući tu i dizelaš koji emituje manje od 100 grama CO2 po km. Svi motori u gami Giuliette su sada Euro 6 i svi, sa izuzetkom nedavno predstavljenog 2.0 JTDM-2 dizelaša sa 150KS, sada ima manju potrošnju goriva i emisiju CO2.
 

alfa%20g%2044.jpg

 
Tako je 1.6 JTDM-2 turbo dizelašu smanjena CO2 emisija sa 104 na 99 grama po km, zahvaljujući novom turbo punjaču i gumama sa smanjenim otproom kotrljanja. Takođe, i snaga motor je povećana, sa 105KS na 120KS, najveća brzina sada iznosi 195 km/h, dok je ubrzanje do 100 km/h smanjeno za 1.3 sekunde (sada tačno 10 sekundi).
 

alfa%20g%204444.jpg

 
Takođe, 1.4 MultiAir turbo benzinac sada emituje 4 grama CO2 manje, a i 1.75 Quadrifoglio Verde model (sa 240KS) emituje 5 grama CO2 manje nego ranije (sada 157 g/km). Cene za celokupnu gamu Giuliette na britanskom tržištu su ostale iste kao i do sada, pa tako entry-level verzija 1.4 TB Progression sa 120KS košta 18.450 funti (26.500 evra).
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je vreme.Nadam se da ce malo izmeniti prednju svetlosnu grupu...Zamisljam je malo ostrije i agresivnije.Zadnji deo je savrsen :yes

Mozda tako osvezena dobije dodatni vetar u ledja i malo profitira na racun nedavno predstavljene Giulie :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpisujem ovo što je Dante rekao. Za nju sam rekao svojevremeno da je ona fora: Zgodna riba, dobro dupe ali je malo ružna u faci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo je da zadrže fazon sa Brere i 159ke što se tiče frontalnog izgleda. Malo redizajnirati, promeniti, ali da to bude ta priča. Ono im je baš uspeh bilo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, meni je eksterijer Giuliette uvek bio OK. Za nove Fiate je pojam lepote.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubijedjen sam da ce jedina promjena izvana biti novi logo i mozda novi dizajn prednjih otvora za vaduh. 

Nekamo mi je Giulietta prerano ostarila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, meni je eksterijer Giuliette uvek bio OK. Za nove Fiate je pojam lepote.

 

A za ostale kao nije pojam lepote :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Mazdu 3, Merca A klase i Kiu Pro_Cee'd za moj ukus ni blizu :) (u toj klasi).

Ovo sam pricao za "nase", Fiat je Miki :D, a Lanciu su nazalost zatrli.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za novu A klasu se slažem, baš su je lepo uradili. Meni se sviđa i BMW serije 1, a Pro ceed mi je favorit u klasi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije lose, ali ovakva nece biti. Daleko je 2018-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako  ovako urade njušku i farove....  :unworthy:  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...