Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Alfa Romeo Giulietta

Recommended Posts

http://www.autoedizione.nl/alfa-romeo-giulietta-volgens-fransen-erg-betrouwbaar/

Eto po Francuzima ta Giulietta vrh kvalitete klase ako maknemo hibridnog Priusa. Moram li reći da je kod Nijemaca na dnu? Doduše sada kada su njemačka varanja i laži polako izašla na vidjelo sve je malo jasnije. Da ne govorim kako je kod njemačkiih auto magazina na testu Nijemac uvijek prvi dok kod talijanskih ili francuskih je sve moguće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno nemci su pohvalili Fiat Bravo 1.9 MJ kao i Grande Punto 1.3 MJ na Autobild testu od 100 000 km. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da su mogli naći nešto našli bi, a tu daju i određene dokaze. No mislio sam tu više na Dekru i slične.

Što se Auto Bilda tiče nema mogućnosti da na usporednom testu pobjedi ne-njemačko vozilo. Bar se ja toga ne sjećam ili je iznimno rijetko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na samjmu 2013 godine sam ulaziu u Giuliettu i taj materijal od kojeg su napravljene obloge vrata je stvarno pogodan za Grande Punta, ali ne i za jednu Alfu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Italijani su uvek bili maštoviti što se tiče izbora materijala. Za tako ružne materijale i oblike treba imati stvarno jaku maštu. Toliko jaku da ko zna kako to njima izgleda u glavi a kako to nama ispadne to svi mi znamo.

Giulietta stvarno promašaj iznutra, pogotovo ovi digitrončići sa 500L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontrole su čak OK, nisu loše. Sada kako tko voli, to je više subjektivno. Problem je što na krivim mjestima koriste krive materijale. Evo u subotu sam bio malo duže u 147 GTA. Auto je za ono doba perverzija i to mislim i za unutrašnjost. Recimo obloge vrata su koža.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da 147 je u svoje doba sigurno bio na nivou A3 po enterijeru. Vozna dinamika je bila bolja od A3. Generalno, to se i vidjelo po prodaji prvih godina. Kasnije ipak nije mogla da se nosi sa BMW1 i FL Audi A3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na samjmu 2013 godine sam ulaziu u Giuliettu i taj materijal od kojeg su napravljene obloge vrata je stvarno pogodan za Grande Punta, ali ne i za jednu Alfu.

Apsolutno.

Koliko god da je čovek pristrasan, ovo mora videti.

Šteta što je tako, ali je tako.

Delta je svemirsku godinu ispred nje po tom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se i sto se tice izbora materijala i dizajna enterijera, bas smo i mi sa foruma komentarisali na Sajmu dok smo razgledali.

Jeste stvar ukusa ali licno od Alfe ocekujem mnoooogo ozbiljniji enterijer u odnosu na ono polupreslikano sa novijih modela 500 serije.

Nadam se da sa Giuliom polako izlaze na pravi put...

 

Giulietta stvarno promašaj iznutra, pogotovo ovi digitrončići sa 500L.

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E je*i ga sad, ja sam mislio da pricamo argumentovano :D .

Evo ja cu postaviti paralelno sliku konzola, pa neka ljudi sami prosude koja je cija i uporede:

 

comp.jpg

 

Sad samo ne znam da li je onda Alfa Miki... Ili je 500L Cuore Sportivo :p .

Bez zezanja sad - i sam vozim narodni Fiat, a zna se sta treba da bude Alfa... Da za koplje odskace performansama, dizajnom, kvalitetom, materijalima... Ne moze forma,kvalitet kokpita ili konzole biti isti na Cuore Sportivo i narodnom porodicnom autu. Ja enterijer Alfe zamisljam kao ususkan, sportski, okrenut ka vozacu (kao sto je bila forma na 156 FL ili 159 od nama dostupnih Stradale vozila).

Zato kazem da mi se svidja u kom pravcu ide Giulia (za sada je tu samo QV varijanta, pretpostavljam da ce bar slicnog smeka biti i obicna verzija) i nadam se da ce na tu stranu krenuti i ceo brand. To je poenta, a ne da nesto pljujemo, pa jos iz "nase" grupacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da taj zakljucak se bas moze izvesti na osnovu 3 dugmeta i jednog ekrancica u autu :D

 

Od toliko bitnih stvari koje se gledaju na autu i u autu vi se uhvatili 3. dugmeta levo sa donje strane...

Kao da je Ana.rs forum a ne forum ozbiljnih poznavaoca auto industrije ;):p:D

 

 

Auto je ziska u svojoj klasi.Ubedljivo najlepsi,sa odlicnom motorizacijom i sirokom paletom motora sto dizel sto turbo benzinskih.

 

BMW 1 116d 1496/115 23.490 eur  vs Giulietta 1.6 jtdm 105 17 440 eur

BMW 1 120i  1598/177 27 990 eur  vs Giulietta 1.4 MultiAir 170 18 990 eur

 

bmw_1.jpg

 

ar_cena.jpg

http://www.polovniau...tta-distinctive

 

1_6_jtd.jpg

http://www.polovniau...iulietta-16-jtd

 

Kome se ne svidjaju dugmici i bocni tapaciri nek pljune od 6-10 000 eur vise u zavisnosti od modela pa nek uziva u pipkanju dugmica :harhar:

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dante, jesi li provalio da su na oba linka/oglasa (razliciti dileri u pitanju) eskivirali slike enterijera :laughing: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Auto je ziska u svojoj klasi.Ubedljivo najlepsi,sa odlicnom motorizacijom i sirokom paletom motora sto dizel sto turbo benzinskih.

Potpuno se slazem za spoljni izgled(mozda malo prednji deo skripi, ali to je vec stvar ukusa) i motorizaciju, ali mi je unutra.  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni prednji deo malo škripi (farovi me malo podsećaju na kera kad mu staneš na rep), ali je generalno eksterijer jako lep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dante, jesi li provalio da su na oba linka/oglasa (razliciti dileri u pitanju) eskivirali slike enterijera :laughing: ?

 

Za slucaj da ti neko i poveruje ;) :

 

fjftyjty.png kukyu.png

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6740108/alfa-romeo-giulietta-16-jtd

 

(farovi me malo podsećaju na kera kad mu staneš na rep)

 

:help:

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dante vas sve vreba, sad će kolektivni ukor. :laughing: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da joj nisu mali ti prednji farovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...