Jump to content
FAS Goran
DusanLe

Stilo 1.2 / 1.6 / 1.8 - high coolant temperature / diže temperaturu / opada temperatura

Recommended Posts

Postovanje svim clanovima foruma, imao bh jedno pitanje za vas a bio bih i presrecan ako bih mi pomogli.

Danas odjednom mi stilo dize temperaturu u crveno i to u mestu posle desetak minuta, i nema grejanje u kabini a temperatura visoka.

Ulje u karteru je normalno, ide dobro ne trese ne stuca i nijedna lampica ne setli, crevo koje ide u motor iz hladnjaka je vruce a ovo drugo hladno.

Da li neko zna u cemu je problem Havala unapred !!!

 

Stilo 1.2

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ventilator mozda ne radi, ili imas vazduh u sistemu. Trebalo bi na hladnjaku kada skines gornju plastiku da imas 2 'leptir' srafa odvrni ih polako i ispusti vazduh :thumbup:

Ako nije to onda je ventilator verovatno tj neki relej je mozda otisao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, kad moram da se ubacim u ovu temu ... :(

Još nisam ni slikao Stila, da ga prikažem auditorijumu, sređujem polako sve što mislim da treba zameniti, ali mi juče iskoči totalno nenadana stvar.

Naime, otišao ja kod električara da menjam akumulator (proveren, loš, računao sam da ga menjam) i dok sam čekao počnem da čačkam nešto oko farova koji magle :realmad: (motor ostao upaljen), kad u jednom trenutku počnem da "šljapkam" nogama po nečemu, onako nagnut odnapred. Znam da nije bilo ništa mokro minut ranije, kad ja pogledam i imam šta i da vidim - moj divni, roze, ParafluUp pravi baricu ispod kola. Ma ne samo ispod, nego curi toliko da je isteklo i napred ... Počnem mahnito da gledam po motoru, kad ono - hladnjak! Eno ga ... ne kaplje, nego curi ... Pogledam bocu, skoro prazna. Mašalaaa ... :(

Ugasim, razmislim, dolijem vode, pozdravim električara i obećam mu da ću doći čim rešim hladnjak :)

Okrenem par telefona ... bez mnogo proveravanja, nov hladnjak je oko 7000 (ako smo uboli, ima par varijanti), "varenje" aluminijuma je pola od toga, a ja odem do prve prodavnice i kupim ... kupim ... zaboravih sada kako se zove, boca mi je ostala u kolima, svakako neki ga zovu "tečni metal" a ustvari je supstanca koja se sipa u sistem za hladjenje i uz malo sreće, pokrpi šta treba.

Sipao ja, vozao sam se malo, na kraju ... deluje da je odradilo posao. Videću .. nisam se vozio više, jer još uvek preživljavam objektivne teškoće zbog nekadašnje brze vožnje ...

Nadam se da je sve ok ...

Kakva su vaša iskustva sa ovakvim "krpljenjem" hladnjaka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na žalost, ovo izgleda nije uspelo :(

Sanirano jeste, ali kaplje i dalje, znatno manje, ali kaplje ...

 

Da slučajno neko nema neku ideju kao rešenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj braticu, ne smem vise ...

Kada sam kupio bočicu, kaže dečko što prodaje - sipaj sve i vozaj 10 minuta.

Ja sipao sve - 300ml. Posle sednem i pročitam šta piše sitnim slovima na bočici - 150ml je dovoljno sipati u 20L tečnosti za hlađenje!! Spominju i neke kamione i autobuse ... :)

Ne bih da se zapušim gde ne treba, ako me razumeš ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pali auto ujutro normalno i nakon voznje od 5 ili 10 minuta upai se lampica od motora i ispise gresku visoka temp rashladne tecnosti i trza auto nepima gas i moram stat,al se auto neugasi.stanem radi u leru normalno.i opet krenem i opet isto.ostavim auto da ohladi jedno sat vremena normalno pali i vozi opet isto 5 min i opet isto ispocetka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Imam sledeći problem sa Stilom 1.6.

Danas nakon vožnje od 10 min primetim da je kazaljka pokazivača temp pomerena do drugog stepena iza normalne temp. i nakon 1-2 sek brzo se vrati na normalu. Stanem i sačekam da vidim šta se dešava. Ostavim auto upaljen, da bi primetio kako se nakon paljenja hladnjka u drugu brzinu kazaljka temp. odmah digne na drugi stepen od normale. Čim se hladnjak ugasio kazaljka se brzo vrati na normalu. 

Zatim ugasim auto i sačekam 5 min. Posle ponovo upalim i gledam da li će se ponoviti isto. Ovog puta kada se hladnjak upalio u drugu brzinu, kazaljka ostane na normali ali mi komp.prijavi grešu "high temperature". Odmah ugasim auto. 

 

Napominjem da sam primetio da su vrata od auta ostala otvorena (nisu bila dobro zatvorena) tokom cele noći i ovo je bilo prvo paljenje od juče. 

 

Posle 5 min ponovo upalim i sačekam, ali se ništa nije dešavalo i ako je hladnjak radio u drugoj brzini. Posle toga sam se provozao, ali ništa nije prijavio niti dizao temp. 

 

Da li je problem da se akumulator ispraznio ili nešto drugo?

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo

Ponovo isti problem nisam vozio ni 2 km a kazaljka skoci sa normale na skoro do crvenog i vrati odmah na normalno.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da ECU brljavi ako ti kazaljka skoči skroz do kraja i vrati se uz poruku high coolant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi nije javio high coolant. Posle toga sam dosao do kuce bez problema, cak sam cekao da upali hladnjak i tada je sve bilo ok. Primetio sam da se danas kazaljka na prvom paljenju odmah posle 30 sek podigla do sredine izmedju 0 i normale sto mi je bilo odmah nemoguce jer se ni po najvećim tem nije dešavalo. Jedan majstor mi kaze da je termodavac pobrljavio. Zašto misliš da je komp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što zna tako da se manifestuje - meni se dešavalo da pri davanju kontakta tako skoči, upali lampicu, vrati se i ispiše high coolant. Naravno, ne mora da znači da je do kompa kod tebe. :)

Dijagnostikom moze da se vidi temperatura i da li je kazaljka dobra.

Edited by sale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada sam upalio auto , prvo paljenje danas. Ostavim ga na leru , posle nekog vremena dostigne radnu temp i upali hladnjak na 2 sek i odmah ugasi. Tada nije pomerao kazaljku temp. Zatim sam cekao da se ponovo upali hladnjak, i nakon jedno 5 min na leru upali se prva brzina hladnjaka da bi posle 10 sec upalila se i druga brzina na hladnjaku. Kazaljka se nije pomerala dok je radio u prvoj brzini, ali kada je bio u drugoj brzini kazaljka je počela da se pomera ka napred i da se vraca na normalu. Razmišljam da li je problem u vodenoj pumpi (proklizava) ili u termodavacu koji kasno daje signal. Pored toga razmišljam da li je problem sa strujom odnosno sa masom. Molim za komentar.

Da li ima veze ili nema radio je počeo da hvata radio stanice od kada imam problem sa temp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio kod majstora, nije u pitanju termodavac. Sumnja se da je hladan lem na kazaljki u instrument tabli. Sada moram kod drugog majstora da vidim da li je to u pitanju posto ovaj majstor to ne popravlja.

Sumnja je na to posto se iz instrument table cuo zvuk kada da nešto cvakce (preskace).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam i drugog majstora i isto mi je rekao da je moguce da je hladan lem kazaljke na satu. Idem sledeće nedelje da skidam sat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da si na pravom putu ...

Ja mogu da ti ispričam deo mojih muka dok sam vozio Tipa ... imao sam digitalnu tablu i u sred vožnje temperatura skoči i zakuca se u crveno. Ona u crveno, a mene obli `ladan znoj. Zvoni mi u glavi da je to nemoguće, da temperatura od 90 skoči na 130 u sekundi, ali ... mnoooogo nezgodan osećaj.

Posle lutanja od jednih pretpostavki do drugih, našli smo jednu tačku na Tipu gde se skupljaju mase i kače na šasiju, između ostalih i od instrument table. Bilo je korozije. Poskidano, očišćeno, vraćeno ... Temperatura se ponašala normalno od tad. Bilo je još par istih iskakanja, ali sam znao za jadac i šta se dešava. Dobro, Tipo je ipak bio punoletan tada, pa su takve stvari relativno za očekivati.

E sad, da li kod Stila ima takvih mogućnosti, da li će ti moja priča pomoći ili nekome ... ne znam, ali nadam se da hoće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam senzor temperature i sada je ok. Izgleda da je to bio uzrok.

Testirao sam po gradu i sve je bilo ok. 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponovo ista stvar, dize temperaturu do prve crte iza normale ,odmah kada kazaljka dodje do normale , pa se vrati. Posle toga bilo je ok. Da li je problem relej ili struja nakon prvog paljenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam sledeće, kada stojim na leru 5 - 10 sek pre nego što će upaliti prvu brzinu ventilatora obrtaji počinju da variraju od 800-1000, i čuje se jako čvakanje iz haube. Kada ugasim svetla to čvakanje prestane i prestane variranje obrtaja. 

Danas sam imao samo jedan slučaj veće temperature i to samo nakon prvog paljena, kazaljka posle 5 min dođe na normalu i posle 1-2 pomeri se unapred do prve kazaljke i tu bude 5 sek i odmah se vrati na normalu.

Nakon toga sam palio i vozio nekoliko puta po gradu ali sve  je bilo ok.

Da li je auto vukao struju negde ili je neki relej problematičan, ili je na kraju komp koji brljavi nakon prvog paljenja.

Napomena: pre nego što će se desiti ovaj problem sa temperaturom, imao sam problem sa ABS i ASR , pa je majstor našao grešku na zadnjem desnom točku gde je bio otkinut kabal za senzor. On je to prelemio i sredio 2 žičice, i od tada mi se ABS ne pali , ali se pali ASR (auto se ne gasi). Da li može biti problem temperature ili da vuče struju ,ako su 2 žičice od ABS i ASR pogrešno zalemljene kod zadenjge desnog točka? 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...