Jump to content
FAS Goran
DusanLe

Stilo 1.2 / 1.6 / 1.8 - high coolant temperature / diže temperaturu / opada temperatura

Recommended Posts

Imam isti prob, samo meni je hladnjak prljav do zla Boga.. Inace kad su manje temperature mozes ga voziti 200 nece dici temp, ali cim su vrucine preko 130 krene da dize i do 105c, znaci i preko kljucanja... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda postoji jos neki problem, ali taj motor ne moze da radi sa iscupanim termostatom. Njegov termostat je dvokruzni i kada ga iscupate vrti vodu iz bloka u glavu i malu kolicinu šalje u hladnjak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

izmerili smo izduvne gasove u rezervaru za vodu i nema nista znaci glava nije 100 posto B)

 

ali ovo sto kaze goran ima logike pokusacu da raskacim mali hladnjak za grijanje kabine pa cu videti sta ce se desiti ako je to menjam termostat

 

danas cu odraditi to pa javljam sta sam uradio ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ko ti je rekao da razdvojiš mali hladnjak?:huh:

 

Rečeno ti je da staviš termostat nov na mesto na kom je predviđen i da bude pa da onda gledaš kako se ponaša i šta dalje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upali grejanje na max i klapnu za recirkulaciju da uvlaci spolja. Ako ti tada drzi i pada temp kad se pocne pregrevati ili je ovo sto goran kaze ili imas ispred motora cep negde.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi resio sam problem ali na drugi nacin poslusao sam vas i kupio termostat ali mi to nije resilo uopste problem ;):lol: hladnjak je bio najveci problem sobzirom da sam ga prao sa masnom sodom i sa tecnoscu za ciscenje hladnjaka

po instrukcijama sto su napisane na papiru od kutije :rtfm:  nista se nije ocistilo al bas nista :angry:. Skupio sam hrabrosti i skinijo levu plastiku sa hladnjaka i sa tvrdom zicom za argonsko varenje sve progurao na drugu stranu necete verovat sta je sve izaslo :sick::blink:

dvanajst celija je bilo zacepljeno. Sve lepo ocistio i sastavijo montirao i sada fala bogu mogu i 200 iz mesta a 300 kad je pista cista :lol::lol:B)

 

zahvalio bi se svima koi su pomogli oko predloga ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/30/2017 at 11:02 PM, lav 528 said:

ljudi resio sam problem ali na drugi nacin poslusao sam vas i kupio termostat ali mi to nije resilo uopste problem ;):lol: hladnjak je bio najveci problem sobzirom da sam ga prao sa masnom sodom i sa tecnoscu za ciscenje hladnjaka

po instrukcijama sto su napisane na papiru od kutije :rtfm:  nista se nije ocistilo al bas nista :angry:. Skupio sam hrabrosti i skinijo levu plastiku sa hladnjaka i sa tvrdom zicom za argonsko varenje sve progurao na drugu stranu necete verovat sta je sve izaslo :sick::blink:

dvanajst celija je bilo zacepljeno. Sve lepo ocistio i sastavijo montirao i sada fala bogu mogu i 200 iz mesta a 300 kad je pista cista :lol::lol:B)

 

zahvalio bi se svima koi su pomogli oko predloga ;)

Jel mi mozes poslati sliku tog sa cime si cistio hladnjak, jer je i moj hladnjak u katastrofalnom stanju? :D

 

@lav 528

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može. Može i vožnja sa odvrnutim čepom pa dosipanje nakon par kilometara.

Samo, rizik postoji.

Tamo gde je zarobljen vazduh može doći do pregrevanja i sl.

Najsigurnije i najbolje je kako je proizvođač preporučio ili tražiti najviši spoj creva i otpustiti kako bi se oslobodio zarobljen vazduh.

Po meni, ovo samo izgleta ovako atraktivno i zanimljivo.

Korist - nula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...