Jump to content
FAS Goran
chikavili

Kamera za automobile

Recommended Posts

Evo još jedne akcijice za forumaše. Upravo pristiglo kod dobavljača, super cena.

110927102254238119_1_1111.jpg 110927123656062968_111.jpg 110928051333126667_1_111.jpg

http://www.prestigio.com/products/Car-Electronics/Car_Video_Recorder/Roadrunner_GH1

Specijalna cena za forumaše!!! :thumbsup:

Ako nekog interesuje neka se javne.

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

I propratni test :)

RoadRunner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa što ne okači sirov snimak sa kamere da se uverimo u kvalitet snimka?

Čini mi se da se po paljenju farova više ne može pročitati registracija juge.

Može li snimati CB? Tada bi kvalitet slike mogao biti veći.

Kakva je kad je socivo u hladu, a snima suncanu stranu? Uopšte da li je dobro određuje osvetljenost scene?

Vidi li se išta na onom displeju kada sunce udara u njega ili telo kamere pravi senku?

Detektuje pokrete gde (ispred, iza, sa strane, kombinacija...)?

Videli smo kako kamkoder snima, može malo ta kamera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako snima kamera...

Cena je bila nepoznata u trenutku kada sam je testirao...

Edited by FantomX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče testa kamere, FantomX je okačio link odmah ispod mog prethodnog posta. Ja kameru još uvek nemam na stanju, tek sam je danas dobio od dobavljača kao opciju nabavke i reko da podelim lepu vest sa vama.

Uz dozvolu moderatora ja ću napisati cenu koju mogu dati članovima foruma. Ono što ja imam trenutno od informacija u vezi cene je da kod mog dobavljača ta kamera košta 7290din + PDV a u ASBIS-u je 7490din + PDV. Moja cena za forumaše je niža od ove obe cifre i to uključujući i PDV.

Možda sam ja i pogrešno protumačio MP cene dobavljača možda su ove cene sa PDVom ali u svakom slučaju moja cena je i dalje niža.

Pozz

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u "testu" piše:

Kvalitet same Prestigio RoadRunner kamere nije u samom vrhu kada su uređaji ovakvog tipa u pitanju, ali je sve kompenzovano cenom od oko 70 eura. Iz te perspektive, ovaj uređaj je savršen!

Share this post


Link to post
Share on other sites

"test" aaa? :D

oko i cena od xx eura nikako nije isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo još jedne akcijice za forumaše. Upravo pristiglo kod dobavljača, super cena.

110927102254238119_1_1111.jpg 110927123656062968_111.jpg 110928051333126667_1_111.jpg

http://www.prestigio.com/products/Car-Electronics/Car_Video_Recorder/Roadrunner_GH1

Specijalna cena za forumaše!!! :thumbsup:

Ako nekog interesuje neka se javne.

Još niža spec. novogodišnja cena za FLCS članove. SAMO 56€ :thumbsup:

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec neko vreme planiram da u svoj auto ubacim jednu kamericu. Nasao sam ovako nesto:

h10.jpg

Karakteristike

• Kamera za kola Prestigio Roadrunner Prestigio kamera za auto PCDVR720P

• Veličina ekrana: 2,5inch

• Rezolucija videa: VGA (640x480), HD 720p (1280x720)@30fps

• Rezolucija fotografija: 2560x1920

• Fromat snimanja: AVI, JPEG

• Sekcije snimanja: 2-5-15 minuta

• Mogućnost noćnog snimanja

• Mogućnost snimanja po uključivanju motora

• Detekcija pokreta

• Mogućnost istovremenog punjenja i snimanja

• Proširiva memorija: SD/MMC kartica do 32GB

• Mikrofon: istovremeno snimanje glasa i videa

• Interfejs: AV out, USB

• Izvor napajanja: Ugrađena punjiva baterija, ili DV 5V punjač za auto

• Boja: crna

dozvoljeno ili ne?

Edited by neshaoct
spojeno - by Xepoj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snimak bez saglasnosti

Sud je utvrdio da video snimak nije dokaz jer nije napravljen uz prećutnu ili izričitu saglasnost okrivljenog i nije nastao kao vid opštih bezbednosnih mera u radnji, nego isključivo zbog sumnje u okrivljenog. "U ovom trenutku ne mogu da komentarišem predmet. Obzirom da je još uvek postupak po redovnom pravnom leku. Predmet je u Apelacionom sudu. Presuđen je, što se tiče nas, a dalji postupak će zavisiti od njihove odluke", kaže Ljiljana Karać, vršilac dužnosti predsednice Osnovnog suda u Valjevu.

Postoje, međutim, situacija kada snimak može biti dokaz na sudu. Takav je snimak načinjen na pešačkoj zoni.

"Ukoliko video nadzor ne prati pojedince bez njihove saglasnosti, odnosno veći broj neodređenih lica, tada bi takav snimak bio upotrebljiv i sa stanovišta ljudskih prava i sa stanovišta domaćeg zakonodavstva, kao dozvoljen", kaže Saša Aleksić, predsednik Odbora za ljudska prava Valjevo.

Izvor: RTS

??!!??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, jer lik nije imao označeno na prodavnici "Objekat je pod video nadtorom". Ne znam kako bi to funkcionisalo u automobilu, ali nije teško poslati mail ABS-u povodom toga. Ja ću im svakako poslati mail u narednih nekoliko dana povodom toga, pa ako niko ne sazna u međuvremenu postaviću njihov odgovor ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja mislim da se snimanjem iz kola ne snima pojedinac, kako kaze teskt, nego veci broj neodredjenih lica (ucesnici u saobracaju), tako da ne vidim zasto ne bi bio validan snimak.

E sad ce ako se neka budala zakuca u mene i kamerica snimi to, neko da mi kaze da snimak nije dokaz da se zakucao ili sta?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dokaz da se zakucao u tebe ti ne treba jer ćeš kao dokaz za to priložiti auto, ali recimo ako se ti zakucaš u njega otpozadi jer ti je on istrčao na put, teško ćeš dokazati da on nije bio već na tom putu i da ga ti nisi stigao usled neprilagođene brzine... u tom slučaju može da ti obori snimak kao dokaz na sudu, a ti drugačiji način za dokazivanje nemaš i ostaješ kriv za zakucavanje otpozadi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, vi pravnici sve zakomplikujete do te mere, da više ni normalan čovek ne može da živi bez vas... :D

Ne znam da li kod nas postoji opcija u pravosuđu, da ako se kroz praksu neko rešenje pokaže kao dobro, da bude opšteprihvaćeno kod donošenja presuda? Znam da kod Amera ta priča stoji, da se kao argument iznose presude u uporedivim okolnostima kao sa slučajem koji je u tom trenutku na sudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da1.jpg da2.jpg

Ja danas kupio ovu kameru pa kad stigne postavicu kako snima

Neeee verujem!! Kupio si je od mene na Limundu (finest) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, a ako ti istrci pesak ne daj boze mnogo je lakse prati se uz snimak nego na rec :wallbash:

Pred familijom možda, a pred sudom ćemo saznati uskoro ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...