Jump to content
FAS Goran
chikavili

Kamera za automobile

Recommended Posts

Ja sam pred novu godinu zamenio staru kameru i kupio novu, ovu što sam kupio koji je proizvodjač (zaboravio sam) ali je najbolje ocenjena na testu auto revije u Rusiji 2014 negde u maju mesecu. Staviću slike dok odem do kamiona pa ću je slikati. Korisna je stvar a ima više varijanti tih kamera sa jednom, dve tri kamere noćnim modom pa sa noćnim osvetljenjem sa gps-om koji beleži kordinate i brzinu u tom trenutku neki G senzor itd

Ovu sam platio 80€ sa karticom mislim 16gb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam konačno ubacio kod mene najobičniju kinesku što ima po oglasima... ~20€ sa dostavom i garancijom + ~15€ za memorisjku od 32Gb na koju može da stane ~4h snimka u najvećoj rezoluciji.

 

Najveća rezolucija je FULL HD tj. 1920x1080, a evo i kako izgleda snimak noću, na neosvetljenom delu puta... 

 

 

Mislim da je poptuno ok odnos cene i kvaliteta. 

 

Fazon je što se snimak u obradi mnogo bolje ponaša tj. kada kreneš da ga obrađuješ mnogo je kvalitetniji nego kad se samo pusti na kompu ili ovako na youtube...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje dve trake. Da je normalan sve bi bilo ok, ja desno on levo i sve u redu. Ali to nije tema, biće kompilacija uskoro :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je to ova kamera

Ja sam moju platio oko 15USD na Ebay-u.
Vidi se situacija. Nije baš kvalitet da kačiš prelepe snimke vožnje ali služi svrsi.
Ja moju samo nikako da namestim da mi lepo hvata ugao.

Gde sti ti Dovla tvoju postavio?
 

A šalio sam se za ovo za most.
Znaš ti kolko ljudi buni ta žuta linija...

Edited by joshibeast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste to je ta. Za te novce se ne bih cimao ni sa kinezima ni sa našim hohštaplerima na carini ;)

 

Sa snimka može da se izvuče i broj tablice u obradi, mada se vidi da postoje situacije kada ne bi moglo (konkretno na snimku kada farovi idu direktno u tablicu. 

 

Realno, vidi se situacija, vidi se boja auta, vidi se marka i model tako da ono... skroz ok... 

 

Ja sam moju stavio tako da dođe baš ispod retrovizora i vozim je sklopljenu, ne treba mi da gledam ekran :) Malo me drnda kabl koji visi, ali i to bi trebalo uskoro da izvučem na plafonjerku da ne smeta i to je to ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja isto tako sniima nocui, kada je jako svetlo ne vidi se tablica...ali to ti jedino treba ako pobegne, ovako kad bude ne daj boze onda su svi akteri tu....


i savet ako kupujete preko neta, ebay, ali......procitajte celu specifikaciju, evo npr ova u naslovu pise  

GPS vehicle Car DVR Camera Video Recorder 2" LCD Dash Cam G-sensor HDMI Wifi

42$

 

a u sustini je obicna kamera sa G-senzorom(ne znam cemu sluzi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem :D Moja svetla su dovoljno dobra da nikako da se nakanim da stavim xenone koje bih stavio radi estetike, a ne radi potrebe ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam sad preko AMAZONA razne modele . Mislim da skoro sve koje su od 10 $ - 20 $ sa istim uglom snimanja a to je oko 90° do 120 ° . Ma da ima i nekih koje su i do 140° . E sad je pitanje koliko je to u stvari stvarno što piše ?

Što se tiče noćnog snimanja znam da je to lošeg kvaliteta i da nije za to ni predvidjena nešto specijalno , pa i ne ocekujem nesto . Više me zanima ima li neke stvarne razlike među njima po pitanju ovog ugla snimanja.

Ali i vredi li dati možda neku kintu više i šta se za te pare dobije ( Koliko para toliko muzike ili Ako ne znaš šta je dobro pitaj šta je skupo ) ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima razlike po uglu sigurno, za 10$ neces dobiti  ugao 120. i ova Dovlina i moja....pise 120 ali tu nema vise od 90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa GoPro Hero2 prezadovoljan. Jeste skuplji od auto kamera, ali mu je upotrebljivost daleko veca. Kada budem okacio neki video klip na YT, postavicu i ovde, a ovo je samo primer timelapse-a (ko ne zna, to je niz slika na odredjenom vremenskom intervalu):

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pred novu godinu zamenio staru kameru i kupio novu, ovu što sam kupio koji je proizvodjač (zaboravio sam) ali je najbolje ocenjena na testu auto revije u Rusiji 2014 negde u maju mesecu. Staviću slike dok odem do kamiona pa ću je slikati. Korisna je stvar a ima više varijanti tih kamera sa jednom, dve tri kamere noćnim modom pa sa noćnim osvetljenjem sa gps-om koji beleži kordinate i brzinu u tom trenutku neki G senzor itd

Ovu sam platio 80€ sa karticom mislim 16gb

 

Evo ih slike od moje kamere, nisam bio u prilici ništa da prebacim od nekog snimljenog materijala ali ću to staviti prvom prilikom

 

IMG_1052.jpg

 

IMG_1053.jpg

 

IMG_1055.jpg

 

IMG_1056.jpg

 

IMG_1057.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidis ovde pise 140stepeni, a ako uporedis sa prvom slikom vidis da ima isti ugao koliko i taj aparat/mobilni s cim si slikao...

 

@cikavili nema te covece!!! nismo se mi naljutili sto nemas fiat  :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slikao sam sa foto aparatom, inače, prethodna kamera je imala dve kamere i imala je ugao 170° medjutim u tolikom širokom polju se pojavljuje problem prilikom reprodukcije jel dolazi do jakog sužavanja snimka

Edited by siera

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cikavili nema te covece!!! nismo se mi naljutili sto nemas fiat  :whistle:

 

Ma tu sam ja, pratim iz prikrajka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@siera

 

ovaj tvoj iBox z-707 je isti kao GS8000L 

 

http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-Car-Dvr-GS8000L-2-7-Full-HD-1080P-Car-Camera-recorder-140-degree-Wide/32248347072.html

 

Pogledah par klipova na YT, sasvim fino funkcionišu obe, s tim što iBox ima nešto kvalitetniji snimak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...