Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Zoran SM

Gotovo za sada

Recommended Posts

Prodao sam Lybru posle 5 godina druženja. Svaki dan je bio prijatan, udoban i lep sa autom koji sam posedovao. Prodao sam ga čoveku koji je srećan sa kolima koliko sam i ja bio. Što mi je bilo veoma važno kome ću prodati, a ne za koliko para. Hteo sam Deltu ali za sada je to van moga domašaja, sada sam u Fordu Mondeu koji nije toliko interesantan koliko noviji i skoro slično opremljen kao stara i dobra Lybra.

My link

Za sada toliko do Delte koju planiram za dve-tri godine. Sve najbolje i čujemo se.

Edited by Zoran SM

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve mi je jasno zasto i kako.

Ne mogu da poverujem da od 2005 do danas nisu uspeli da naprave limuzinu i karavana da zameni Lybru

vec samo imaju Deltu u ponudi.

Zasto je to tako stvarno ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju su velike pare koje Fiat nema nameru da uloži u brend Lancia. Zbog pomenutog razloga Lybra i Thesis su poslednji izdanci nekada slavne marke. Na žalost, nova Delta je samo ulickani Fiat Bravo po mnogo većoj ceni, koja počinje od 25 000 eura. Što je mnogo mnogo je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije da neću da se družim, svaki problem i svako zapažanje vezano za ovu veliku marku ja ću gledati da vam prenesem. Ali pošto je više ne posedujem, sve manje ću biti to u mogućnosti. I da jednostavno ako neko danas želi Lancia vozilo staro 5-6 godina, on ne može jedno da kupi (osim ako ne računam mali Y). Delta je po mom mišljenju lepo, ekstravagantno, praktično i veoma kvalitetno vozilo ali je preskupo, dok naslednik Thesisa se čeka već godinama i ništa. Polovni Thesis nisam uzeo zbog veoma nezgodne palete motora, moje mišljenje je da je u njega moga da stane od 2004 neki 2.0 mJTD dizel kao što ima i benzinski motor. Jednostavno troškovi registracije i osiguranja posle par godina debelo preskaču uživanje u vožnji sa postojećim 2.4 ili 3.0 motorima. Kao što Audi i Mercedes imaju varijante ispod 2.0 mogla je i Lancia. I još što je veoma retko vozilo što povlači sa sobom veliku cenu održavanja i kupovine delova. Verujem da kao i većina ovde vlasnika Lancia imaju utisak da se Fiat ne trudi dovoljno, da to slavno ime dostigne pun potencijal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije uslov za članstvo i aktivnost na forumu posedovanje Lancia ili Fiat automobila.

Iskustva koja imate i dalje možete da podelite sa ostalima, niste kupovinom drugog automobila zaboravili sve ono što znate o Lybri.

Pišem se ovo jer videh već nekoliko puta da ljudi pomisle da im nema mesta više na ovom forumu ukoliko nemaju Fiat ili Lancia automobil. To ne može biti dalje od istine. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa 159 SW dizel, sa nekom prosečnom opremom godište 2006 pa naviše od 8000-11000€, ford sa solidnom opremom 2005 6000€. Hteo sam 159 tku ali jednostavno u buđžet od 6000€ se nije uklapala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene si malo sbunio sa ove zadnje dve recenice ! :question:

"Dijametralno su suprotne" -cini mi se ! :whistle:

Ljudi imali Fiat ili Lancia automobil. Kada ga prodaju pomisle da im više nema mesta na ovom forumu, iako prodajom nisu odjednom zaboravili sve što su znali o tim automobilima... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ću uporediti ta dva vozila kada budem imao kompletno i izgrađeno mišljenje o Mondeu, recimo za jedno 2-3 meseca. FIAT Croma je bio u razmatranju ali kada smo ga pogledali porodično i kada me je Supruga pitala jel to: Karavan, Mini Van ili Limuzima, nisam znao odgovor :) . Liči na Mini Van i jeste mini van ali je manji u odnosu na Zafiru ili Scenika, a i sama koncepcija kabine sa onim čudnim položajem menjača i sedišta su me odvratile od Crome. Jednostavno nisam Mini Van tip. Naravno nemam ništa protiv AR 159 SW ali i to je probijalo buđžet(pa nisam ja neozbiljan ko Grčka ili Srbija, vezano za buđžet), tako da za sada upoznajem i zagledam sa Mondeom pa ću vam javiti moje utiske, Mondeo Mk3 2.0 tdci vs. Lybra LX 2.4 Jtd.

Edited by Zoran SM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...