Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Bki

Beograd - Bijeljina - Brčko - Modriča - Brčko - Beograd

Recommended Posts

Ajde da stavim i na ovaj forum moj mini vikend putopis :)

Copy paste sa drugog foruma...

Beograd - Bijeljina - Brcko - Modrica - Brcko - Beograd

Putovanje i nije neko inostranstvo u pitanju, vise poseta, i verujem da je vecina bila na toj strani, ali za one koji nisu, a isli bi, taman mogu da pokupe neke informacije.

Pa da pocnemo.

Resimo ti mi da skoknemo za vikend do Bosne. Na put krenemo moja devojka, drugar i ja.

Taj drugar i ja tamo imamo zajednickog drugara, jos iz osnovne skole, pa resimo da odemo da ga posetimo (nisam ga video od '99) i ujedno provedemo vikend u Bosni. Modrica je kasnije dosla kao opcija, posto drugar ima tetku i tecu tamo.

DAN 1: Beograd - Bijeljina - Brcko

Krenemo iz BG-a oko 11h. Morali smo da svratimo na OMV kod Rume, posto nam VIVA na OMV-u dodje kao ritual kad god se negde putuje, a i imaju super sendvice. Popijemo tu lepo kafu, sipamo gorivo i doruckujemo.

Nastavljamo dalje, i s' obzirom da je stvarno bio lep dan, iako hladan - prilicno suncan, i da je drugar sa kojim smo isli da se nadjemo, imao zakazanu utakmicu, i ne bi se nasli sa njim pre 17-18h, resimo da idemo preko Kuzmina, a ne autoputem preko Hrvatske, i ujedno svratimo do etno sela Stanisici kod Bijeljine. Putarina BG - Kuzmin je 250din.

Naravno, posto sam vozio sa maglenkama kroz Srbiju (ne znam ni ja zasto), a kad sam usao u BiH/RS nisam primetio da su upaljene, bili smo odmah zaustavljeni za dobrodoslicu. Kazna za vozenje sa maglenkama u BiH je 50 maraka (25e). Pandur je bio gotivac skroz, tako da smo na pristojan nacin resili taj nas mali problem, raspitali se jos malo oko nekih stvari kod njega (razmena kesa) i nastavili dalje.

Inace, kazu da su poostrili dosta zakon panduri u BiH i da su strogi. Pogotovo za Brcko, kuda smo se i uputili.

Savet: Nikako ne voziti sa maglenkama kroz BiH, ukoliko nema magle :)

Stizemo do etno sela, koje je stvarno odradjeno za pohvalu. Vec duze vreme sam imao zelju da odem tamo, i nismo se pokajali sto smo svratili. Resili smo da rezervisemo jedan vikend za rucak u konobi. Dok smo ga obisli, ubili smo izmedju 1.5 i 2h vremena, i dokumentovali mesto na oko 160 slika.

Ko nije bio, obavezno da ode.

Mozda bi mogli nekad da se organizujemo iz kluba, pa odemo svi na rucak, mada lepog vremena je sve manje.

DSCN0404.jpgDSCN0405.jpgDSCN0409.jpgDSCN0418.jpg

DSCN0442.jpgDSCN0446.jpgDSCN0452.jpgDSCN0465.jpg

DSCN0466.jpgDSCN0468.jpgDSCN0479.jpgDSCN0495.jpg

DSCN0503.jpgDSCN0507.jpgDSCN0508.jpgDSCN0512.jpg

DSCN0529.jpgDSCN0531.jpgDSCN0539.jpgDSCN0553.jpg

image.jpgimage.jpgimage.jpg

image.jpgimage.jpgimage.jpg

Nakon pica, nastavismo odatle za Brcko. Moram da napomenem, da su putevi veoma veoma dobri. I to toliko, da su ovi kroz Srbiju cista sramota. Bolji su bili putevi kroz Bosnu, nego autoput kroz Srbiju.

Elem, stigli smo u Brcko, izmedju 16 i 17h, ne secam se tacno, a nije ni bitno toliko.

Vecina radnji vec zatvorena, radili ugostiteljski objekti samo.

Seli popili pice, ubacili karticu koju smo uzeli za telefon (8 maraka kartica m:tel sa 5 maraka kredita).

Sto se kesa tice, eure je moguce zameniti u marke skoro svuda. Nemaju menjacnice kao mi po Srbiji, tako da primaju eure svi. U Bijeljini, u etno selu primaju cak i dinare, nije problem.

Cujemo se sa drugarom, nadjemo se i odemo direkt na veceru (mi ipak gladni).

Bili smo u nekom restoranu, ne bih znao ime istog, kada se iz Brckog krene prema mesu Loncari, pa sa desne strane uz put. Vazi za jedan od boljih restorana, i mogu reci da smo uboli vreme super, posto se 20-ak minuta nakon naseg dolaska naglo napunio. Kontam, mora da valja kada je krcat :)

Obilna vecera za 4 osobe 80km (40eur). Bas smo komentarisali, u BG-u bi to bilo bar 60eu, ali pisacu jos o cenama.

Vratili se za Brcko, izblejali malo na picu, i uputili se da uzmemo smestaj.

Posto je drugar odande da kazemo domaci, odvede nas do motela kod pumpe jedne, skoro pa u samom centru Brckog. Pumpa se zove Gas-Petrol i koliko sam skapirao, skoro su napravili taj motel sa sobama. Sve je bukvalno novo novcijato, nema u sobama jos ni radijatora. Cena nocenja je 30 maraka/soba sa bracnim lezajem. Po recima drugara, za te pare bolje nema nikako, plus sto je lokacija stvarno dobra.

Sredili se u sobama, izasli kasnije nedaleko odatle i kvalitetno se ponapijali.

DSCN0593.jpgDSCN0594.jpgDSCN0613.jpg

DAN 2: Brcko - Modrica - Brcko

Sutradan, nakon dobrod i dugog sna, poustajali, odjavili se iz motela, potrpali stvari u kola i devojka i ja se nasli sa drugarom sa kojim smo inace i krenuli na put, posto smo noc ranije iz kluba nas dvoje otisli ranije na spavanje, a on je sa ostatkom ostao da pije :)

Otisli na kafu,kafic "Padrino" preko puta trznog centra u centru grada.

DSCN0617.jpgDSCN0618.jpgDSCN0620.jpg

E sad tu se nastavlja ona prica sa cenama. Nas 3 smo popiji, 4 espressa, od toga su 3 sa mlekom, 1 toplu cokoladu i 1 kiselu vodu. Nas je to izaslo, verovali ili ne, 8 maraka, iliti 400 dinara :)))

Pritom, u kaficu u centru, koji super sredjen, da ne kazem napucan. Tu smo uz kafu resili da ipak ostajemo jos jedan dan, i posto je ceo dan padala kisa, a i resili smo da ne idemo nazad, zapucamo za Modricu kod tetke od drugara. Put do tamo nov, vrhunski odradjen, za pohvalu. Ostatak dana smo proveli tamo, vrativsi se uvece u Brcko. Bleja na jednoj gajbi, uz malo pica i povratak u isti onaj motel.

DSCN0621.jpg

DAN 3: Brcko - Beograd

Ustali, popili kaficu na istom mestu kao i pre, kupili dorucak i zapucali nazad za BG.

Resili da idemo preko Hrvatske, na autoput kod Zupanje.

Ko nije nikada bio, u Brckom je granicni prelazak u centru grada, na mostu. Granica je na reci Savi, a punkt je bukvalno na pocetku mosta sa strane BiH, i isto tako cim se predje most je strana Hrvatske.

Prosli sve bez problema, niko nas nije zamarao niti pregledao kola ni na jednoj granici.

Putevi u HR vrhunski i na tom delu takvi pravci, da moze da se pici samo tako, ali ogranicenje ne dozvoljava. Odavde vise nema sta. Ukljucenje na autoput odmah posle Zupanje, i pravac za BG. Auto put kroz HR super, kroz SRB uzas i sramota. Nije da pljujem po nasima, ali nazalost je tako.

Putarina od Zupanje do granice nepunih 2eur. Putarina od granice do BG je bial 350din.

Ukupno predjeno nesto jedva preko 500km.

Prosecna potrosnja na putu je bila izmedju 6.5 i 7lit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...