Jump to content
FAS Goran
boki

Track Day @ NAVAK - 23.10.2011

Recommended Posts

Upravo izmereno moje najbolje vreme po krugu 1:45:32min.

po time code-u.

EDIT: greska u kucanju... 1:54:328

Edited by chelic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nešto bio odsutan celo veče, pustio sam snimak da se uploaduje od kuće direktno sa kartice a tek kasnije sam ga odgledao.

Analziram situaciju:

Staza mokra u potpunosti, ja imam grip kao da sam na trajalovim gumama, niti škripe niti prianjaju. Ali sve u svemu dobro sam se držao. Chelic je bio još bolji, moram da priznam sjano je vozi, putanje su mu bile daleko bolje od mojih, dozirao je onaj svoj čarobni gas baš kad treba, kočio na vreme... Sve u svemu jako, jako taktično što za sebe ne mogu da kažem. Ali analizom snimka vidim da smo se ovoj alfi u nekom tećem krugu primakli taman toliko da rastojanje između mene i alfe bude kao između alfe i chelica na prvom krugu. I tu chelic pravi pravi potez u pravo vreme (pogledajte kraj trećek kruga na mom snimku), dodaje vatru i obilazi alfistu koji u drugoj polovini krivine gubi kontrolu i meni preseca put.

Svakako moje najbolje vreme je dosta lošije i uz sve trikove ne bi napravio bolje, jednostavno sa ovim ogibljenjem i sa ovim gumama na ovoj vodi nema šanse da bi išao ispod 2 minuta. U prvom krugu sam se jedva popeglao da se ne okrenem a u obe one istrajne krivine sam sa pola guza sedeo na vratima i dozirao skretanje da me zadnji kraj ne pretekne. Ne vredi mi ni dodavanje gasa ni kočenje kad gripa nema.

Ne pišem ovo da se pravdam, generalno sam jako loše vozio, moglo je to dosta bolje al šta da se radi. Biće bolje drugi put.

P.S.

ko je gledao moj snimak, sad je editovan, skraćen i sa vremenima pokrugovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pravdaš se :harhar:

šalim se..prvi put na stazi (?), mokra staza, loše gume, malo nedostatka hrabrosti..nije uopšte bilo loše, pogotovo posle drugog kruga, al' onda je ona alfa je zeznula stvar.. :wallbash:

sve u svemu, gledajući snimak pojačala mi se želja da učestvujem neki naredni put :thumbup: (ali nadam se ne puntom)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam pogledao 2 snimka iz 2 razlicita auta i ciste voznje je bilo 6 krugova ni jedan snimak nije presao 15min

Evo snimci iz mog auta na ovom prvom se vidi tacno 15min voznje i 6 krugova sto je sramota

A evo i druge voznje pa procenite sami koliko vreme na navaku brzo tece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gripa skoro i da nije bilo. Svaki pokusaj malo jaceg volanisanja bi se zavrsio izletanjem sa staze. Ja sam imao i 2. problema, kada mi je menjac u ostrim skretanjima izletao iz brzine, to se desilo 5x i na snimku se dobro cuje. 2. problem je bio los izbor guma. Gume su odlicne za suvu stazu, za mokru nisu bas toliko lose, ali zadnji slikovi su na unutrasnjoj strani izjedeni zbog minusa, tako da je par puta doslo do gubitka gripa dok su prednji bolje drzali. Kocenje na ovakvoj stazi je MORALO da bude umereno, nikako kasno kocenje nije dolazilo u obzir iako sam ocekivao da ce staza biti dosta suvlja jer su pre nas momci dosta osusili stazu(prva grupa je vozila po skroz mokroj stazi sa dosta bara).

Sve u svemu, osim kraduckanja vremena, malo slabijeg gripa i nenormalnog tresenja tockova meni je ovaj 1. track day prosao sasvim ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I cuveni BMW 318... :rofl:

Covek vozi za sve pare... :thumbup: Malo glupa stvar sa njegove strane je sto je oterao celu grupu na hladjenje bez potrebe, ali dobro, Boze moj, pravila su tu da bi se krsila... Bojim se da ce biti sve manje ljudi koji ce zeleti da voze sa njim u grupi zbog tih ispada... :hope:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neso, porazgovaraj s' Alvirovicima kako bi bilo da oni samo iznajme stazu za ceo dan a sve ostalo sto se tice organizacije da odradi klub koji je zakupio stazu. Siguran sam da ce dosta klubova pomoci organizaciju takve manifestacije i omoguciti svojim clanovima da zaista osete cari voznje pistom. Ja sam zainteresovan za tako nesto pa se mozemo dogovarati sa jos mnogim klubovima koji bi imali interesa da se tako nesto napravi.

Bilo je pominjanja ove opcije sa njihove strane, ali onako...''stidljivo''. Pomenuću to u nekom budućem razgovoru, pa ćemo videti ima li raspoloženja za tu varijantu od strane vlasnika centra. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo izmereno moje najbolje vreme po krugu 1:45:32min.

po time code-u.

EDIT: greska u kucanju... 1:54:328

Chelicu ili si opet pogresio u kucanju ili djidas ozbiljno :harhar: ,najbolje vreme po krugu ti je 2:04:... ,nije me mrzelo da ti merim svaki krug jer sam ja sa HGT-om vozio 2:03:... najbolji krug,pa mi je bilo neverovatno da si skoro 10 sec brzi po krugu... ,reper za merenje mi je bio isti za obojicu :whistle: .S tim sto je za tvoju voznju staza bila 12x suvlja jer si vozio u 14-14.30h ,kad bese,a ja u 10.40h,a izmedju nasih termina je bilo bar 5 "klasa" koje su ozbiljno prosusile stazu, + tovaris nitro i imas slikove...meni se bukvalno u svakom krugu otkacinjalo dupe jer pozadi imam bacene gume a za nas termin je staza bila ooooozbiljnoo mokra,okacicu snimak pa ces videti kako jurim veverice po volanu,kontriram i odkacinjem se u svakom krugu,brze jednostavno nije moglo sa onim uslovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

joxy, nece me mrzeti da okacim original klip po kom sam merio i koji ima 4gb, ili da ponesem u neku nedelju da se uveris da je to sto pricam tacno. Klip sam morao da secem i preradjujem kako bi ga okacio na youtube a opcija konvertovanja frejmova malo cudno radi i prikazuje sve malo sporije. Sve u svemu taj klip sa youtubeta je malko usporen

iz meni nepoznatog razloga!!!

Edited by chelic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj pogresno da me shvatis,ne mislim da lazes taman posla,kazem ti samo da iz kruga u krug vozis izmedju 2:04 i 2:06 ,opet ti kazem merio sam zbog poredjenja sa svojim autom,a i malo je nelogicno da si samo 3 sec sporiji od Tose po krugu,a 4 sec od GTR-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

EDIT: greska u kucanju... 1:54:328

Chelicu ili si opet pogresio u kucanju ili djidas ozbiljno :harhar: ,najbolje vreme po krugu ti je 2:04:... ,nije me mrzelo da ti merim svaki krug jer sam ja sa HGT-om vozio 2:03:... najbolji krug,pa mi je bilo neverovatno da si skoro 10 sec brzi po krugu...

1:54 je bas opasno vreme, Markoni i Milos sa 200+ ks automobilima su vozili 1:55.x

Tosa je vozio BMWa nesto 1:5x, ne znam ostala vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, i meni beše malo nelogično, bio sam manje više svo vreme na istom odstojanju od tebe sve dok mi se onaj sa alfom nije isprečio i baš u toj krivini sam bio najbliži i tebi i njemu i napravio sam 2:06. Baš sam se pitao kako si ti napravio tih 8s manje od mene, nije to baš malo vreme. Evo pogledaj moj snima isekao sam onaj suvišni deo na početku i nalepio vremena po krugovima. A video sam u sirovom stanju direktno sa kartice bacio na yt i tek noćas isekao tako da nema nikakve muvaže sa konvertovanjem.

Definitivno si negde zahebao računicu.

http://www.youtube.com/watch?v=wv3Q01g9yjE&hd=1

Edited by Bravo JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još gore, na mom snimku se može izmeriti skoro svaki njegov krug, samo za reper uzmite neko mesto gde mi je uvek u kadru.

A i tebi sam zaboravio da odgovorim vezano za vodu. Ja ne znam kako je vama u 10h bilo ali to da su nama ovi pre prosušili stazu nema pojma, pogledaj nimak u 720 rezoluciji sve se bare vide, nigde prosušenog kolotraga da znam kuda da vozim (a nadao sam se tome :rolleyes: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehehe,ne kazem da je vama staza bila skroz suva,ali daleko je bila suvlja nego nama svakako :rolleyes: .ja sam vozio u 10.40 u drugoj grupi,pre nas je znaci bila samo jedna grupa i to sa samo 4 auta,staza mokra za sve pare :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

joxy, nece me mrzeti da okacim original klip po kom sam merio i koji ima 4gb, ili da ponesem u neku nedelju da se uveris da je to sto pricam tacno. Klip sam morao da secem i preradjujem kako bi ga okacio na youtube a opcija konvertovanja frejmova malo cudno radi i prikazuje sve malo sporije. Sve u svemu taj klip sa youtubeta je malko usporen

iz meni nepoznatog razloga!!!

Nisam ni sumnjao da ti je snimak usporen samo reper uzmi na istom mestu nemoj na jednom da pocinjes merenje a na drugom da zavrsavas :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ste vi prosli sa tim merenjem 30 minuta voznje, mogli su ovi iz NAVAK-a da pocnu da racunaju vreme polaska od kuce. A 6-7 krugova za 30 minuta pa to vam dodje da staza ima bar duplo vecu duzinu od postojece. Zato je ovo zemlja cuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I što se mene tiče, vožnja je mogla biti bolja. Analizirajući snimak, uočavam greške, ali šta je tu je...

S obzirom da sam pod haubom imao to što sam imao, da su mi gume nikakve, da sam pri svakoj promeni brzine bio maksimalno nežan prema kvačilu(jer ipak taj isti auto mora da mi služi i van staze),i da u leve krivine nisam mogao da ulazim onoliko koliko sam hteo zbog struganja gume u nešto, ja sam zadovoljan. :)

U svakom slučaju lepo iskustvo i ponovo bih išao! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mog snimka,isekao sam prva 3 kruga tj. prvih 6 i nesto min da bih mogao da okacim klip,jer mi iz nekog smrdljivog razloga youtube ne da da okacim vise od 15 min...videcete vec koliko je klizavo i koliko su lose gume,a tih 6min cu uploadovati kao klip sam za sebe,tu je tek show :)

Sve u svemu ja sam zadovoljan,da je bilo suvo sigurno bi pao drugi izbor brzina za neke krivine,a od nekih sledecih track day varijanti ocekujem da 30min stvarno traje 30min efektivne voznje,jer moj snimak od kad pocinjemo da vozimo bez onog dzipa do gasenja kamere na parkingu traje 21min + naravno malo bolje uslove za gledanje ostalih jer ne ide da ceo dan stojimo iza one ograde kao dzukele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...