Jump to content
FAS Goran
Kuvalja

Kupovina novog / polovnog automobila...

Recommended Posts

Zar nije 100 puta rečeno na Forumu da kilometraža na satu nema veze sa stvarnom čim automobili pređu par godina starosti...a, naročito nema na dizelima starim oko 10 godina... :D:D

Čemu tolika priča oko kilometraže kada znamo da je nema prave na polovnjacima koji se prodaju kod nas, znamo da svi vraćaju (imamo i temu o tome na Forumu), koliko je pisao, i Dule ima uglavnom jednu kilometražu na satu i drugu koju kaže ljudima...sam je pričao da kada ostane prava kilometraža na satu ljudi i ne zovu oglas jer eto...auto ima 250k ili 300k na satu, pa ga zaobilaze jer vole da misle da onaj sa 120k na satu stvarno ima samo toliko. Šta ćeš, takvi su ljudi... :D

E sad, da li stvaaaarno Dule baš svakome kaže pravu kilometražu ili ne, kako to može bilo ko da zna...realno, i ako ne kaže nije to ništa lošije od svih ostalih trgovaca polovnim automobilima.

Lično, kada gledam neki auto od nepoznatog prodavca, onda uopšte ni ne slušam šta priča. On mi treba samo da preda ključ i da se dogovorimo može li probna vožnja. Sve ostalo što priča - džabe priča.  :)

Ne kontam o čemu je tačno diskusija...o tome što Dule hvali konkretan auto koji prodaje? :P:D  Pa, naravno da će da hvali, šta bi drugo radio...to je normalno.

Je l ima neki trgovac polovnjacima koji će reći za auto koji prodaje ma joook, nije to ništa posebno, ja ga ne bi nikad uzeo, ne valja ovo ili ono... :D:D Na trgovicima je da hvale svoju robu, a na nama je da saznamo što više (čemu služe i ovakvi Forumi), da proverimo što više možemo pre kupovine, i to je to. Nijedan trgovac nas neće motkom tući da kupimo auto baš pod njega. :thumbup: 

Pa sad, zavisi ko to kaže.

Evo ja Duletu i Vučiću sve verujem jer nekako slično pričaju, ljude redovno nazivaju bolesnicima, upinju se do krajnosti da dokažu da su oni baš najbolji (svako u svom poslu), ton obraćanja je redovno mitingaški, da se čuje do zadnjih redova ...

Ave Beli_Punto!

Nego, jel istina da si pogodio sa Putinom da one "Mig-ove'' središ, smanjiš časove naleta, radne časove pa i kilometražu, očistiš dizne i usisnike, dubinski očistiš sedišta (upala ti kašika - ona dvojica peru po 4/5 sedišta po automobilu a ti samo jedno po prevoznoj jedinici za veću lovu. Pa onako, sa mirisom novog aviona istovariš sa šlepera i zavaljaš na neki plac u okolini Batajnice. Sad vidim odakle animozitet, zavide ti na poslovnom portfoliu. Samo napred.

Sad ozbiljno. Kako živiš gore među braćom?  

Ja ne razumem tebe Nešo zašto braniš Duleta? On debelo naplaćuje svoje automobile, nekoliko puta sam gledao njegovu ponudu uvek je konkretan primerak bio među najskupljima. Pre neki dan sam se krstio kako je neko iskeširao 2900 evra za Stilo 1.6 sa plinom, pa da li je taj uopšte konsultovao oglase pre kupovine da vidi šta je mogao da kupi za te pare?

Dule nikome ne "čini uslugu" prodavajući dobre automobile, tako je i moja pokojna baba mogla da prodaje automobile.

Čoveka samo ne mrzi da napiše roman hvaleći konkretan primerak iako se u tekstu primećuje šablon. Za kilometražu nekad LAŽE nekad ne, zavisi šta kupac hoće da ČUJE i to je sasvim prihvatljivo, čak i za Nešu?

U šta smo se pretvorili kad je ovo postalo normalno i prihvatljivo?

Nešo, pročitaj duletove postove, njemu i milošu prodavci pričaju koji je farban, kom je radjena generalna, a nama neće da kažu, a dule piše kako njegova kola mirišu na novo, a stara su 15 godina.. Pa sad ti vidi ko priča bajke... 

@BaneJ

Živi se, nije loše, radi se i ide napred, malo je mučenje sa migovima, nemamo adekvatnu dijagnostiku, dubinsko je odradjeno, kao i poliranje, nema dodatnih troškova, napravićemo priču da se naši ne razočaraju u braću ;)

Ajde da de uozbiljimo.
To što "svi vraćaju kilometražu" me znači da je tako nešto prihvatljivo.
U pitanju je krivično delo.
Činjenica je da dosta prodavaca radi tako nešto ali pouzdano znam za dva dilera koji to ne rade a ima ih sigurno još.
Učešće se red za koju godinu pa će odgovarati ti što se bave takvim obmanama.

5 hours ago, beli_Punto said:

Još jedna zadovoljna duletova mušterija koja nije kupila auto od njega :D

Nesa 169 smanji malo brate :D

Stvarno ne znam kako si dosao do toga da sam ja bilo kakva Duletova musterija. Coveka nikad nisam ni video, a kamoli da sam nesto poslovao s njim, tako da ne mogu ni da ga hvalim niti kudim. Samo sam vam preneo jedno iskustvo koje govori da su i najhvaljeniji motori imali losih serija. Kupovina polovnjaka je uvek rizik. Dobrim pregledom ga mozete smanjiti, ali nikako eliminisati. 

2 hours ago, neshaoct said:

E sad, da li stvaaaarno Dule baš svakome kaže pravu kilometražu ili ne, kako to može bilo ko da zna...realno, i ako ne kaže nije to ništa lošije od svih ostalih trgovaca polovnim automobilima.

Nije lošije ali je podjednako loše......

Samo sam ovo tagovao i napomenuo jer me realno boli tuki šta Dule prodaje ali je toliko nesvarljiv način njegovog pisanja da verujem i onaj ko nema ama baš nikakvu zamerku na njega i njegov rad ne može da pročita hvalospeve i sopstveno dizanja u nebo a da ne pozeleni.

Usta moja hvalite me kada druga neće....e to je :sick:

A tek kukanje na polovniautomobili.com 

Zaboga, ne može besplatno da se oglašava, pa kuka kao da treba da izvadi bubreg. Pa kada je prodao više od 1000 automobila valjda nije problem da plati oglase.  Već je bilo reči o tome, neka pokrene svoj sajt, nije problem.

I ne znam zašto se toliko guzi po flcs, kada je sam rekao da je najviše kola prodao na cars.rs (to je za neupućene kumovsko krimi crnogorski forum, gde je poželjna nasilnička vožnja, fizički obračuni i slično).

Edited by marko.jovanovic

2 hours ago, joshibeast said:

Ajde da de uozbiljimo.
To što "svi vraćaju kilometražu" me znači da je tako nešto prihvatljivo.
U pitanju je krivično delo.
Činjenica je da dosta prodavaca radi tako nešto ali pouzdano znam za dva dilera koji to ne rade a ima ih sigurno još.
Učešće se red za koju godinu pa će odgovarati ti što se bave takvim obmanama.

Svako ko prodaje polovnjake starije od 3-4-5 godina vraća kilometražu. Svako. Čak i ne moraju naši u SRB da je vrate, dođu sa već vraćenom. Kada si pomenuo ta dva dilera, je l oni na svojim placevima imaju dizele stare po 10 i više godina? ;) Krivično je delo i kada se skine DPF, paaaa...pola istočne EU vozi takve automobile, a bogami i kod nas van EU se to masovno radi kada jednom DPF počne da zeza. Oni (po EU) to čak gledaju i kao još teže delo jer vraćanjem kilometraže se dovodi u zabludu potencijalni kupac (pojedinac), dok skidanjem DPF-a se izaziva opšta šteta jer svi udišemo vazduh za koji se eto toliko trude da bude manje zagađen, pa onda neko skine DPF sa svog auta. Utopija je da će se dovesti u red bilo gde, bilo kada priča oko kilometraže na matorim polovnjacima. To se dovodi u red sa opštim podizanjem standarda kada ljudi više ne budu najviše kupovali polovnjake do 2.000-3.000 evra. Tada će se više kupovati/tražitit mlađi i skuplji automobili, a na njima nema onda ni potrebe da se sa oko 200k skida. Jedino tako će polako nestajati priča oko vraćanja kilometraže jer će svi ili kupovati nove aute, ili polovnjake stare 3-4-5 godina. Dokle god se budu masovno kupovali polovni dizeli stari po 10 godina i stariji, ne postoji šansa da se dovede u red priča oko kilometraže.

Koliko sam razumeo, glavna priča je oko toga kako smeta što Dule piše hvalospeve o automobilima koje prodaje. :) Trgovac k'o trgovac, svi oni pišu hvalospeve o autima koje prodaju...i prećutkuju stvari koje im se ili lično ne sviđaju kod nekog modela, ili ako i znaju nešto negativno o samom konkretnom primerku onda i to prećute.

Jeste li nekada otišli na neki plac polovnjaka, ili u salon gde se prodaju novi automobili, i prodavac vam rekao nešto loše o autu koji vas je zainteresovao? ;) 

Naravno, prodavac koji vas ne poznaje, prvi put se međusobno vidite u životu...

Najbolje je ono što si već napisao - neka ne priča ništa, samo neka me pusti da gledam i vozim auto. I dodao bih - neka mi ne demonstrira kako je dobar stereo u kolima. Hoću u vožnji da slušam motor i trap, za muziku ćemo lako. ;)

3 hours ago, The Punisher said:

Čoveka samo ne mrzi da napiše roman hvaleći konkretan primerak iako se u tekstu primećuje šablon. Za kilometražu nekad LAŽE nekad ne, zavisi šta kupac hoće da ČUJE i to je sasvim prihvatljivo, čak i za Nešu?

Napisao sam da me ne zanima šta prodavac priča. Rekao sam da džabe priča. Onaj kupac polovnjaka koji sluša, i još gore veruje prodavcu (kojeg vidi prvi put u životu) polovnjaka je po mom mišljenju (koje ne mora da bude tačno), veoma, veoma, naivna osoba...nedopustivo naivna za odraslog čoveka. Npr., uzeo sam Stila dizela koji je tada bio star 9 godina i na satu 99k kilometara. Šta sam trebao...da se bijem sa prodavcem jer je eto ''imao obraza'' da spusti na 99k? :D Zabole me, tih 99k smo koristili on, Dovla i ja da se sprdamo dok smo dogovarali šlep za dan kasnije i proveru u servisu, kao da ih nije ni rekao. 

Pre par meseci, tražio sam auto za oca, neki običan Punto 1.2 8v. Na Polovnim Automobilima oglas, auto na slikama idealan, crn, lep, sve kako treba, lokacija Mladenovac. Nazovem telefonom, pitam sve što mi palo na pamet, čujem kako je sve ekstra...napomenem da sam iz Beograda i da mi se ne dolazi tamo i nazad skoro 200 kilometara ako auto nije kao na slikama...dobijem odgovor da je sve ok sa autom. I šta ću, morao sam da verujem jer auto nije tu. Odem. U Mladenovcu auto koji sam samo po tablicama prepoznao da je to onaj sa oglasa. Katastrofa. U razgovoru dođemo dotle da su slike na oglasu iz vremena kada su oni kupili auto (3 godine ranije), i da je ''agencija postavila oglas na polovnim automobilima, pa je eto greškom iskoristila slike od ranije jer nemaju novije'' bla-bla. Žena sa malom ćerkicom prodaje auto, nikakav plac, ništa...

Eto šta mi se desilo kada sam poverovao prodavcu preko telefona jer uživo nisam ni mogao da vidim auto, koji čak nije ni profi prodavac. :) Kada može da se vidi auto, kada je tu u Beogradu, nemaš šta da slušaš prodavca, sam gledaš i to nam je.  Dule, kao i najveći broj placeva su odlični za nju jer barem stave u oglas aktuelne slike auta koji prodaju. :D:D 

A, onda se u Duleti probudi Šekspir i krene sa hvalospevima. :P:P

Možda bi Dule mogao da ima dve vrste oglasa.

Jedan tekst na FLCS i drugim automobilskim forumima, jer se ovde ljudi uglavnom dosta razumeju oko automobila, pa ih opravdano iritira priča kako je nešto kao novo, a staro 10 i više godina i sl.

A, druga vrsta oglasa za ''opštu publiku'' gde Šekspir dolazi do izražaja. :D 

1 hour ago, neshaoct said:

Jeste li nekada otišli na neki plac polovnjaka, ili u salon gde se prodaju novi automobili, i prodavac vam rekao nešto loše o autu koji vas je zainteresovao? ;) 

Naravno, prodavac koji vas ne poznaje, prvi put se međusobno vidite u životu...

Jesam!!!

Plac u Poenkareovoj (dunav stanica) ne znam kako se zove ali sam išao sa Y da nju dam i uzmem mlađu Y novije generacije gde mi je prodavac sa kojim sam prvo gledao njihov a onda otišao da mu pokažem moj auto zbunjeno postavio pitanje citiram : 

"Zašto bi ti menjao ovaj svoj auto kada je u svakom pogledu bolji od ovog koji mi prodajemo"?

A sve to zato što sam našao milion ovih ili onih mana na na njihovom autu. Nekome zanemarljivih ali meni spram auta koji vozim nije dolazilo u obzir da išta bude u lošijem stanju od njega.

Kasnije se pojavio gazda placa i poveo me da mi pokaže onu Musu što sam kačio na forum uz reči "imam auto za tebe" i da sam bio spreman da dam te pare uzeo bih je pošto je bila gotovo savršena.

Naravno, da ne bude zabune. Ovo ne znači da je moja Y savršena već da je samo bila očigledno daleko bolja od njihove mlađe i da je prodavac sam to konstatovao.;)

On 3/29/2017 at 8:30 AM, beli_Punto said:

Da li stvarno verujete da je auto star 16 godina prešao 190 kkm? :D

Screenshot_20170329-092530.png

IMG_20170329_092859.jpg

Znas,bas mi je zao ljudi poput tebe jer pokusavate nesto a nemate nikakve argumente. Decko, ja za ovaj Focus imam ful ispunjenu originalnu servisnu knjizicu i ne znam na sta ti aludiras? Uzmes broj sasije pa odes u servis i proveris ili odvezes auto u servisa pa proveravaj koliko hoces. Ovako se glupiras jer pokusavas nesto za sta uopste nemas ni razloga a ni koristi. Tones samo tako jer nemas nikakve dokaze  i mozes samo da nagadjas ali ocigledno redovno promasujes.:P Ali ne bi neko u ovoj Srbiji pomislio da neko i posteno radi koliko god je to moguce jer u sustini ima mnogo kvarnog i zavidnog naroda koji jedva ceka da komsiji crkne krava. Zato smo i tu gde smo.:(

@Nesha 

Da li si ti igde i ikad video na bilo kom mom oglasu ili forumu da sam ja napisao  da je auto NOV? Da li sam igde ikad u opisu napisao da je auto NOV? Ajde da se kladimo  da tako nesto nigde i nikad neces naci jer zna se sta je NOVO i koliko kosta. Ja ako krenem sa hvalospevima onda je taj auto to zasluzio a neretko imam takva kola. Naravno nisu svi takvi ali su opet  odlicni i cena im je u skladu sa stanjem.

On 3/29/2017 at 0:41 PM, neshaoct said:

Jedan tekst na FLCS i drugim automobilskim forumima, jer se ovde ljudi uglavnom dosta razumeju oko automobila, pa ih opravdano iritira priča kako je nešto kao novo, a staro 10 i više godina i sl.

Khm,khm

On 1/5/2017 at 0:01 PM, Dule 021 said:

Kilometraza je 100% tacna i dozvoljene su sve provere a i sam auto izgleda fenomenalno kako spolja tako i iznutra i kad otvorite vrata verujte da se jos uvek oseca miris novog auta. Enterijer je ,slobodno to mogu da kazem,savrseno sacuvan i ako bih ga ocenjivao do 10 dobio bi 9,8 tek da ne bude nov.

Pa dobro, nije moj imenjak bez razloga pominjao Šekspira. :lol:

Ali to je njegov posao, a svako se u svom poslu trudi da prođe najbolje što može, zar ne?

23 hours ago, Dule 021 said:

Znas,bas mi je zao ljudi poput tebe jer pokusavate nesto a nemate nikakve argumente. Decko, ja za ovaj Focus imam ful ispunjenu originalnu servisnu knjizicu i ne znam na sta ti aludiras? Uzmes broj sasije pa odes u servis i proveris ili odvezes auto u servisa pa proveravaj koliko hoces. Ovako se glupiras jer pokusavas nesto za sta uopste nemas ni razloga a ni koristi. Tones samo tako jer nemas nikakve dokaze  i mozes samo da nagadjas ali ocigledno redovno promasujes.:P Ali ne bi neko u ovoj Srbiji pomislio da neko i posteno radi koliko god je to moguce jer u sustini ima mnogo kvarnog i zavidnog naroda koji jedva ceka da komsiji crkne krava. Zato smo i tu gde smo.:(

Dule, opet padaš na ispitu, da li si ti znao da Fordovi servisi kod nas nisu umreženi sa onima u inostranstvu i da je nemoguće proveriti to što si ti napisao.

I plati porez pi... :D