Jump to content
FAS Goran
Marko90

Grande Punto - naknadna ugradnja mp3 na fabričkoj muzici / AUX izlaz

Recommended Posts

Ljudi , treba mi pomoc! Ja imam fabricku muziku i ona nema mp3 opciju...Da li je moguce nekako ugraditi mp3 opciju, a da se ne menja fabricka muzika za drugu?

Hvala , Zivi bili..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narucio bi Aux kabal preko sajta http://www.kanibal.co.rs ali ne znam koji pasuje za Grande Punta.

Mejlom su mi rekli da se raspitam na forumu posto oni ne znaju pa ako neko zna od ovih ovde ponudjenih

 

cxcb15091.jpg

http://www.kanibal.co.rs/products.php?q=3021002

 

(prva cetri) koji pasuje ako zna koji pasuje nek odgovori ili ako ima da se kupi negde za koji se zna da provereno radi.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno / prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta hoces da povezes sa ovim auxom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se poveze CD od pozadi i ta bananica ide u mp3, telefon ili tablet itd i slusa se muzika.

mislim da ovaj radi sta vi mislite?

 

cxcb15093.jpg

http://www.kanibal.co.rs/products.php?q=3021002&pid=30210025

 

slika nije moja nasao sam na nemackom forumu ali mislim da je isto.

 

cxcb15092.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha ok,jer ja sam uvek uzimao sa dve bananice,sa scake strane po jedna..jedna mi je isla u mp3 druga irektno u plejer,zato pitam...ovo nisam video do sada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Vec 6 meseci se patim sa aux kablom za Grande Punto 2013. godiste. Isao u ovlasceni servis, oni kazu ne mozemo nista da uradimo. Uzimao aux kablove one sa 6 pinova (na radiu pise da aux ide desno i to zuti konektor sa 6 pinova) i ubacim i nista. Isao kod nekog majstora za elektroniku, on kaze nisam do sada imao nikog sa Grande Puntom da to pokusava. Je l moguce da niko nije imao slican problem? Na kraju cu morati da prodam fabricki radio i ubacim neki aftermarket sa obicnim ulazom za aux i usb. Je l moguce da niko ne moze da resi problem aux kabla? 

 

Da li je neko imao slicnih problema? Ako jeste da li je pronasao nekakvo resenje?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio preko Ali ekspresa aux,žuti konektor,za 1.6e.Imam 2010 Grande Evo.Ubacio sam ga u krajnji desni priključak,skroz gore,kad se gleda sa prednje strane.Kao mp3 plejer koristim stari android i sve radi ok.Nebih kvario izgled bilo kakvim after market prozvodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam odmah kada sam kupio auto, odmah sam izbacio fabrički i ubacio Pioneer, ne da se uporediti kvalitet zvuka!

Ne kvari mu izgled, ali je primamljivo lopovima...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini sto tek sada odgovaram. Vidi, ja imam aux kabl sa zutim konektorom. Ubacio sam ga u slot za AUX taj skroz gore desno, cak i na radiu pise da je to slot za AUX konektor, ali kada ukljucim radio i stisnem MEDIA meni izbaci na ekranu NO SOURCE AVAILABLE. Probao sa 2-3 razlicita AUX kabla i opet nista. Cak i kad ubacim 3.5mm konektor u telefon (sve vreme je zuti konektor utaknut u radio) meni i dalje pise no source available. Radio ne prepoznaje AUX konektor. Rekli mi da je mozda zakljucan fabricki i da moram to da otkljucam. Ali dalje sam guglao o tome i zaista nista nisam nasao.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sa Alija,  priključio, pritisnuo AUX na radiju i to je to... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/17/2019 at 5:27 PM, MarkoZR91 said:

Izvini sto tek sada odgovaram. Vidi, ja imam aux kabl sa zutim konektorom. Ubacio sam ga u slot za AUX taj skroz gore desno, cak i na radiu pise da je to slot za AUX konektor, ali kada ukljucim radio i stisnem MEDIA meni izbaci na ekranu NO SOURCE AVAILABLE. Probao sa 2-3 razlicita AUX kabla i opet nista. Cak i kad ubacim 3.5mm konektor u telefon (sve vreme je zuti konektor utaknut u radio) meni i dalje pise no source available. Radio ne prepoznaje AUX konektor. Rekli mi da je mozda zakljucan fabricki i da moram to da otkljucam. Ali dalje sam guglao o tome i zaista nista nisam nasao.

Verovatno isti problem kao i kod Brava, treba Aux aktivirati preko dijagnostike 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da probam da pomognem...

Auto je Punto Evo 2011 godište.

Slika pozadine radia je u prilogu.

Ja sam kupio u firmi Valteh, konektor, mislim da je žuti. Imao sam dosta problema dok ga nisam osposobio za rad,

Prvo je na dijagnostici uključen AUX a onda je bio problem jer nije hteo da proradi. Jurio sam po netu i onda sam na YT video na nekim snimcima da postoji i neki kratkospojnik. Kada sam napravio tu kratku vezu , sve je proradilo. Nažalost nisam slikao kako to na kraju izgleda ali šaljem YT linkove koje su mi dale ideju-rešenje.

Ako je nekome ovo od pomoći, drago mi je.

 

 

 

 

 

IMG_8970.JPG

 

Mislim da treba spojiti pinove D-OUT i D-IN a signal je na ova tri AF pina.

 

 

Edited by neshaoct
popravio YouTube linkove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, hvala ti puno na odgovoru. I ja sam nesto ovako nasao na YT ali nigde nema nikakvo objasnjenje. Kako si spojio te pinove? Treba da narucim neke delove/zice za to ili? Aux si ostavio na predvidjenom mestu za isti? Ja sam porucio sa ali expressa aux bluetooth konektor. Ide u slot za aux ali ima bluetooth konekciju sa telefonom, nema kabla, cekam da mi stigne za 30ak dana pa cu ga isprobati. Svakako prvo treba da aktiviram aux na dijagnostici i spojim ove pinove kao sto si naveo. I da, je l to svaki majstor za dijagnostikom zna da otkljuca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad vidim kako da ih spojim. Je l to mogu da mi naprave (tu zicu) u prodavnicama audio opreme? Vidim da ima na ali expresu da se naruci ceo set toga. Svakako ga teram na redovni servis sledece nedelje pa cu reci majstoru da mi aktivira aux, a do tada cu probati da nabavim tu zicu. Ako to uspem + se taj bluetooth konektor dobro pokaze kad stigne, napokon cu moci da slusam muziku a da nije cd ili radio :D

P.S. @danko ako mi ova varijanta koju si ti preporucio proradi - eto trajnog resenja za sve nas sa DELPHI radiom :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam taj kratkospojnik napravio od dve male buksne i parceta zice (buksne izvadio uz nekog starog konektora). Sa druge strane sam povezao mali BT adapter (kosta na KP par stotina dinara). Medjutim njega starno treba da dopunjavam pa me nervira tako da cu sa Aliexpresa poruciti BT adapter koji radi na 12V.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam poručio neki koji ide u slot za Aux, eh sad da l je to taj što radi na 12V nemam pojma. Ovaj se utakne gde i aux kabl ali ostaje iza, ne mora da se izbaci napred. Videću već kad stigne. 
 

Koju žicu si koristio da spojiš te dve buksne? Videću da nađem neki stari konektor pa da i sam to uradim. Jedino što nemam dijagnostiku pa će to morati majstor (nadam se da će znati). 
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo trajno rešenje jednom za svagda za sve nas sa DELPHI radiom. Nema potrebe otključavati ga na dijagnostici.

 

1. kupite konktor od 8 pinova (dobijete uz njega 6x po 1 žicu sa buxnon)

2. ispratite na MAPI konektora na radiu gde su data IN i data OUT pinovi

3. u konektor od 8 pinova ubacite 2 žice tako da kad ubacite konektor u slot (LEVO) te dve buksne siđu na DATA IN i DATA OUT pinove)

4. Žice spojite zajedno i izolujete izolir trakom.

5. AUX kabl ubacite normalno u desni slot za aux (6 pinova) i to je to.

 

Čim uključite radio i stisnete MEDIA imaćete opciju cd i aux.


To je sve. Nadam se da će svima pomoći koji imaju isti problem. 

57DB665F-CFFF-4D03-ABF8-CFD0D405C389.jpeg

Evo i slika kada uradite to i uključite radio.


Ja sam desno pored centralnog stuba sproveo kabl jer tu ima dovoljno mesta, a kada ga ne koristim mogu ga ubaciti kod držača za šolju.

 

B06D080B-E790-4625-BE0E-912115E0C943.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno ste pisali vec na ovu temy,kupio sam aux kabl za grande punto.

Uspeo sam da istrazim koji treba i da se prikljucuje od pozadi.

Video sam da se u punta ugradjivalo vise vrsta fabrickih radija tj marki,da li na svakoj od njih moze da se ugradi aux kabl???

Posto moj majstor kaze da nema uticnica za taj dzek,od auxa a ja sam u meniju nasao aux kao opciju?????

Molim administratore da spoje sa odgovarajucom temom.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi ti itko  mogao pomoći  potrebno je da postaviš sliku kabela  (ako ne znaš kako se zove)  i radija kojeg imaš u autu.  Inače aux kabel se ukopča  u gornji port na radiju imaš šemu sa gornje strane  radija... 

Pretpostavljam da znaš kako se radio vadi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...