Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ako je dobar pali i u Sibiru, potrosnja zavisi od 100 faktora, za servis pogledaj na sajtu AP sporta i videces u dinar i dodaj na to jos 50e za ruke, a za registraciju ako te tacno zanima okreni bilo koji tehnicki pregled, ja ti otprilike mogu reci da je izmedju 15 i 20000din :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon sto sam prodao potrosacku azdaju Fiat Bravo, merkam neki Punto I , 1100cm3 sa ugradjenim i atestiranim sekvent plinom...zamolio bih malo iskusnije korisnike Fiat vozila da daju dobronameran savet na sta da obratim paznju prilikom gledanja ovog autica i kakvi su uospte ti motori itd..?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je motor u pitanju, isti su nastavili da pakuju u Siecento i u Pandu, startan je, po performansama je najsličniji Fiatovom 1.2 8v motoru.. Potrošnja plina će biti između 6 i 7L..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradnja sekventa je duplo skuplja nego ugradnja običnog karburatorskog plina, ali zato gotovo da ne postoji razlika u povlačenju, a i ako postoji, to može jedino štoperica da izmeri, vozač to teško može da oseti... Zato ti je moja preporuka da gledaš auto koji već ima ugrađen sekvent, da se ne zezaš ti sa tim, jer će skuplje da ti izađe.. Naravno, uz to da uređaj nema mane, naravno obavezno kada ga uzmeš daj 1.000 din i promeni filtere plina..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je motor u pitanju, isti su nastavili da pakuju u Siecento i u Pandu, startan je, po performansama je najsličniji Fiatovom 1.2 8v motoru.. Potrošnja plina će biti između 6 i 7L..

Meni je potrosnja plina na Punto mk1 1.1 iznosila 8-8,5 l/100km mesovite voznje... Mozda je nesto do plina, a mozda i to (ne)kvaliteta ugradnje. Uredjaj je bio obican a ne sekvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao punta mk1 60ks, i uvek je trošio 8-8,5l/100km, vožnja je bila više gradska, manje otvoren put.

Auto je za te pare best buy.

Iz mog iskustva, proveri da li mali hladnjak pušta antifriz (pustiš da duva u šoferku i vidi da li ostaje neki kao masni sloj) jer je zamena zeznuta, vidi da li se motor normalno ponaša što se tiče održavanja radne temperature, proveri zadnji trap, cimaj točkove levo desno, proveri da li ima i koliko korozije (najkritičnija su prednja krila), da li curi ulje negde između motora i menjača.. Mislim, auto teško da može da ima nekih skrivenih mana, otvoren je kao dlan kad ga poleda bilo kakav majstor :)

Edited by VladaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam za jadac sa malim hladnjakom, pukao mi je na bivsem Bravo-u, pa je bilo muke zameniti...hvala puno na savetima, idem da nas da pogledam tog Punta, pa ako malo spusti covek cenu trgovacemo, hvala ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec razmisljas o 1.6 motoru onda uzmi bravo. Puntici sa tim motorom su retki.

1.1 sa 55Ks ili 1.2 sa 60 su prava mera za laganu karoseriju a i malo trose.

Ima ih dosta sa ugradjenim plinom i to onim obicnim (karburatorskum) i na tima nista zivo ne valja! Lambda sonda je otisla sigurno a kosta 100e (bar je tako bilo pre) Katalizator takodjer (ako vec nije skinut)

Bolje uzmi bez plina pa ga sam ugradi ali obavezno sekvent jer litar manje trosi od jeftinog obicnog!

Pregledaj zadnju osovinu i amortizere ali to je sve toliko jeftino za popravak da nije bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Mk1 1.2 8v ne može sekvent jer je SPI sistem ubrizgavanja, jedna dizna ;) Lambda kontrol može, kao i venturi...

sent from Kenda digitron using Tapatalk 2 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.1 je single point ubrizgavanje a za 1.2 nisam siguran ali mislim da je multi!

obican venturi sistem NE MOZE ni na jedan od ova dva modela!

To sto ih majstori stavljaju to je odraz njihovog majstorstva!

Ako stavis usisni sistem cemu onda sluzi ECU i citava bolumenta skupih senzora? ???

Sve se moze...ali kako i sa kojim posledicama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U SPI ne može sekvent,da se razumemo ;) Imao 1.2 8V 3 godine, navozao se slatko sa njim... jeste SPI ,kao i 1.1 , ali sekvent NE MOŽE da se ugradi :)

Sekvent zahveva brizgaljku po cilindru a kod SPIja imaš samo jednu diznu za sva 4 cilindra...

Edited by TheWickerMan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo se sasvim razumeli. :cheers:

Rekao sam da obican venturi bez kontrole lambda sonde ne moze, odnosno moze ali sa kakvim posledicama!

Razlika u ceni obicnog i onog sa lambda kontrolom je bila 200e a pri tome je obicni trosio litar vise i za kratko vreme unistio lambda sondu i katalizator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U SPI ne može sekvent,da se razumemo ;) Imao 1.2 8V 3 godine, navozao se slatko sa njim... jeste SPI ,kao i 1.1 , ali sekvent NE MOŽE da se ugradi :)

Sekvent zahveva brizgaljku po cilindru a kod SPIja imaš samo jednu diznu za sva 4 cilindra...

ko ti kaze da ne moze?

sta mene briga sto ima jednu diznu za benzin... plin ne prolazi kroz isu nego kroz svoje dizne

tako da MOZE!!!!!!!!

nemoj da siris ovde dezinformacije.... ccc

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.1 je single point ubrizgavanje a za 1.2 nisam siguran ali mislim da je multi!

obican venturi sistem NE MOZE ni na jedan od ova dva modela!

To sto ih majstori stavljaju to je odraz njihovog majstorstva!

Ako stavis usisni sistem cemu onda sluzi ECU i citava bolumenta skupih senzora? ???

Sve se moze...ali kako i sa kojim posledicama?

1,1 je SPI i 55ks, 1,2 SPI je 60ks. Postoji i 1,2 MPI sa 75ks. Na sva tri MOZE klasican venturi bez ikakvih posledica po motor, a odraze majstorstva pogledaj u uputstvima za ugradnju gasa koje je npr. Landi izdao i gde za taj auto ne pominje lambda kontrolu. Moj 1,2 radi na klasican Zavoli venturi vec 6 godina i za to vreme je zgazio preko 100000 bez kvara na komponentama koje si pomenuo, a potrosnja je u proseku 8 litara. Radi i radice bez greske.

A neko nesto o 1.6 motoru u puntu?

To je stari provereni motor generacijski iz Tipa i Tempre a konstrukcijski kao u Zastavi 101. Osim drugacijeg ubrizgavanja i euro2 norme nema razlike u odnosu na Tipo i Tempru starije generacije. Ubrizgavanje je Marelli, solidno sluzi i daje jako lepe performanse u Puntu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U SPI ne može sekvent,da se razumemo ;) Imao 1.2 8V 3 godine, navozao se slatko sa njim... jeste SPI ,kao i 1.1 , ali sekvent NE MOŽE da se ugradi :)

Sekvent zahveva brizgaljku po cilindru a kod SPIja imaš samo jednu diznu za sva 4 cilindra...

ko ti kaze da ne moze?

sta mene briga sto ima jednu diznu za benzin... plin ne prolazi kroz isu nego kroz svoje dizne

tako da MOZE!!!!!!!!

nemoj da siris ovde dezinformacije.... ccc

meni je rečeno da ne može... i ne širim dezinformacije ;)

sent from Kenda digitron using Tapatalk 2 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam na puntu ugradio obican plinski uredjaj koji i dan danas sljaka bez ikakvih problema. Na puntu mk1 sve moze, zato je najbolji autic na svetu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelji moji, Punta 1.1 sa 55Ks sam imao i vozio punih 10 godina! Znam tacno gde mu koja zica ide a to sto kvazi majstori za gas pricaju price to nema veze sa realnoscu.

Naravno da sve moze. Pogotovo i obican venturi! Radi i radit ce bez greske jer je lampica iskljucena na ovaj ili onaj nacin a to sto trosi 8 litara umesto 6-7 je najbolji pokazatelj kako radi.

Zaista nemam nameru da nikoga osporavam i dobrim delom ste u pravu jer je u 90% puntica sa 1.1 motorom ugradjen obican venuri od 200-250e. Imam jako dobrog prijatelja koji nije zalio pare na ugradnju pa je ugradio najbolje sto se nudi za takav motor ali to zadovoljstvo ga je kostalo 650e ali na otvorenom mu potrosnja nikada ne prelazi 6 litara a sve ostale komponente mu rade.

Koja je svrha obicnog venuri sistema na autu sa dosta elektronike?

Venturi je namenjen za karburatorske motore i tu je kraj price.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...