Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Posto vec odavno trazim Punta mk1 naisao sam slucajno na jednog, medjutim taj punto je nekada bio sluzbeni "VAN" i sada su ugradjeni zadnji sicevi i uradjen je atest,znaci sve oko papira je u redu. Taj punto je 1998. godina i presao je oko 200.000km. Prodaje ga vlasnik koji odlazi u inostranstvo za cijenu nesto vecu od 1000 evra , ali ja se bojim da je to veoma razdrndano iz razloga sto svi znamo kako se voze sluzbena vozila. Sta mi vi preporucujete . Unaprijed hvala na odgovorima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam na odrzavanju puno sluzbenih automobila koji su u boljem stanju od privatnih. To sto je bio sluzb. nista ne mora znaci.Treba ga dobro pregledati i to je to. Koji je motor unutra??

Share this post


Link to post
Share on other sites

to što je službeni ne mora da znači da je krš, a 200.000km za 1.2 motor nije puno..ali pošto kažeš da je bio van, pretpostavljam da je motor 1.7d..taj motor sa tom kilometražom ja nikad ne bih uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, ustvari sam i ja mislio na 1,1 motor..imao sam 1,1 Fire u Fiat unu, prešao je 300.000 i tek onda počeo da pokazuje znake umora :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri ti njega limarijski, tj. da li je imao veca ostecenja i sl. Mislim da 200.000km nije puno za taj motor, samo ako je prava kilometraza!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam do sada imao par komada 1.1,lickao,sredjivao,malo vozio,mislim da sam negde vec to pisao,ali nije bitno.

Svi su bili 98 god i svi su bili u proseku sa oko 200000km predjenih.

Gledaj im pod sajtne,zna da pusta,ali ako je hiljadu eura,to se isplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema plin, nije registrovan, stanje enterijera se ne vidi. Mislim da ne vredi te pare. Ja sam kupio ne registrovan mk2 1,2 16v HLX za 2100 pa uporedi. Motor je odlican, startniji je i trosi od 5,5-7 litara normalne voznje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari nov sam na forumu pa se nadam da cemo se druziti.Planiram da kupim punta mk1 1.1 ili 1.2 sa ugradjenim plinom pa me interesuje kakav je po pitanju odrzavanja koje su mu mane i kako se ponasa na auto putu posto mi ne bi sluzio samo za grad...hvala unapred :rolleyes:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

održavanje najjeftinije u klasi, izraženih mana nema mada su svi već dosta godina nakupili.. Nije baš za autoput, ali može da posluži, mesta za dvoje putnika ima više nego dovoljno, sedišta imaju dobar naslon a položaj sedenja i volana meni odgovaraju bez ikakvog podešavanja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda gledaj da kupis 1.2/16v ili sa multipoint ubrizgavanjem 1.2/8v.Dosta mu znaci od obicne varijante 1.1/8v.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nećeš tog 16v ni naći, retki su, ali nije baš tolika razlika u održavanju da treba da bežiš od njega.. Lepo je imati te ventile i konjiće u puntu, pogotovo na autoputu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista,posto ti je rekqao majstor,ti kupi 1.2/8v sa 4 dizne i to je to,samo nemoj mnogo da ocekujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i svako u ovoj zemlji jos jedan prijatelj prvo postao vlasnik pa se sad raspituje da li valja, u pitanju je punto mk1 iz 1999 godine, 1.7 dizel, sa navodnih 140000 na satu, generalno u ok stanju, ali ako ima neko neku rec da kaze o motoru, o odrzavanju i o mogucim problemima neka kaze, inace auto je uzeo uz fantasticne uslove, dao svoj koji je isao bukvalno na 3 tocka i doplatio i ima jos neke rate da plati ... pa sad ga zanima jel se zakucao do daske ili ima sanse da je auto ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa valjda ga je gledao pre kupovine, odkud mi znamo da li je ok ili se zakopao do daske. Svaki auto kada je u dobrom stanju je dobar auto, znas to i sam. Kada uzmes i dobrog jugica slatko se navozas sa njim, a kada je nesto lose, onda ne valja pa ni da je Maybah.

Ja jedino mogu da kazem da je taj 1,7d i td najgori motor koji je Fiat napravio, i sto mozes da vidis i sam da puntici sa tim motorom nemaju nikakvu cenu, skoro kao jugo. Ostalo sto se tice limarije i mehanike je ok., Fiat ko Fiat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini, nisam lepo napisao sta me zanima, naravno da ne moze niko ovde da zna u kakvom je stanju taj auto, ali mislio sam generalno na probleme koje ima taj model sa tim motorom ... lepo si mi ti napisao, al ce da se obraduje kad cuje ovo oko motora ... on vozi normalno i jugo mi je bio ok jer ne juri neki luksuz, samo sto su ga stigle godine pa je morao da ode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...