Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Dusan

Yugo - problem sa alarmom

Recommended Posts

Kao sto naslov kaze, imam problem sa alarmom na zeninom Jugu. Kada se auto otkljucava i zakljucava na alarm, cuje se zvuk alarma koji prati otkljucavanje i zakljucavanje, ali se vrata ne zakljucavaju, i iako je aktivan, kada se otvore vrata, alarm se uopste ne oglasava. Nasao sam dugme za reset, i resetovao sam ga, ali se desava isto. Zna li neko u cemu bi mozda bio problem? Inace alarm je neko kinesko biiip, kome nisam mogao da nadjem oznaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel su u pitanju samo jedna vrata ili oba? Da li ste vi ugradjivali alarm? Da li je pre radilo kako treba pa je prestalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Centralna je na oba vrata, s tim sto se aktivira samo na alarm, dok na kljuc nikada nije radila, vec se vrata zakljucavaju svaka posebno. Auto je kupljen sa alarmom, ugradila ga je prethodna vlasnica, i radio je super do pre par meseci kada je samo poceo da se pali sam od sebe posle par sati od kada je aktiviran i to se resavalo tako sto se auto otkljuca i zakljuca i tako u krug. Inace pre par dana je samo prestao da radi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti jeftini alarmi nikad nerade tako na kljuc jer to zahteva nove brave ;) Ja sam imao slican problem, a problem je bio u daljincu, zaprlja se i dobije kontakt pa tako sam od sebe ga zakljuca... A i obicno ispod tih tastercica imas neke metalne oprugce limcice koji se vremenom isprave pa dobije kontakt, treba to malo ksriviti ponovo... A ovo sto nece vrata da zakljuca je mozda problem u motocicima za CB, mozda su izgoreli od toliko zakljucavanja odkljucavanja, a sto se tice toga da alarm nece da se upali kad se vrata otvore, mozda nije ni bilo povezano to, to reko ko poveze... Jedino ako niste ustanovili pre da je to radilo a sad ne, onda ne znam sta bi moglo biti, sem mozda prekid neke zice ili je jednostavno mozda alarm crkao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alarm dok je aktivan je uvek pistao kada se otvore vrata ili bilo sta drugo na autu, dok se nikada nije aktivirao kada se auto udari i tako te stvari. Nista mi drugo ne preostaje nego da oteram auto kod nekog elektricara da to pogleda......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas resen problem, u pitanju je bio motorcic centralne vozacevih vrata koji je pregoreo, i za sobom povukao i osigurac pa nisu radila ni suvozaceva vrata, niti je alarm bio aktivan. Celo zadovoljstvo je kostalo 1000 dinara, posto ja nisam znao sta i kako se menja, a mogao sam da prodjem sa samo 300 dinara, ali svaka skola se placa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujući tome što si napisoa svoje iskustvo ovde, drugi koji budu čitali temu će imati malo više sreće.

Hvala na podeli iskustva. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, drago mi je da ce nekome koristiti.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...