Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
razor_amd

P: Novi POTR SEB2 chip za Punto GT

Recommended Posts

Posto sam resio da menjam turbinu, moram sad i chip da menjam. Ostaje mi ovaj SEB2 koji je jos uvek nekoriscen, neugradjen, stoji i ceka glavu. Placen 104 funte, prodajem ga za 100€

Motorche6_06.jpg

Zaboravio ispred naslova da stavim P: moderatori dodajte, posto ja sad ne mogu... Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde brate da vidimo da se proba na sestrinom GT-u.Mozda je ubedim da kupi.Koliko konja daje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

170 konja, za tebe moze 80 eur. Ako oces i turbinu i chip - 280

Turbina

A ovde o modifikacijama na Puntu imas sve

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde videcemo za neki dan,mozda napravimoneki posao.Svrati kad si u prolazu.Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra bi trebalo da odem do Njegosa u Cacak po glavu posle 15h ali javicu ti pre nego sto odem da bi mu najavio da dolazim.

Vidim ti ides u NAVAK pa se vidimo neki drugi put ondak.

Sto se tice ovih delova, da mi nije hitno za novac, ne bi bio problem da te pricekam i koji mesec, ali mi je frka za kintu da bih porucio ove delove i da sto pre krenem da sklapam ovo cudoviste.

Nasao sam novu Garret GT25R turbinu koja pase na GT-a sa koja je 900eur nova, lik je prodaje za 600, jer resio da stavlja jaci motor pa mu ne treba, tj. ne vrsi mu posao. Narucio sam i novu bregastu 272° i ona stize za koji dan, sa ovom turbinom i cipom SEB4.11 mi kaze lik sa foruma izbija ladno na 220KS sa pritiskom turbine 1,3 bara i da ne pravi problem motoru i da ne moraju da se menjaju klipovi :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh ti si bas resio da ga naostris.Tako treba,samo napred.Imam ja Garet GT 2871R,ja mislim da i ona pase jer je ista flansa kao na Kupeu. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa jos bolje ako pase. Bas cu da proverim. Rekose mi takodje da pase turbo sa nissan-a 200sx. Jel ti taj Garret na prodaju ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

170 konja, za tebe moze 80 eur. Ako oces i turbinu i chip - 280

Turbina

A ovde o modifikacijama na Puntu imas sve

druze imas li nekoga ko ume da namontira taj cip kako treba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu ja da ti namontiram, nije problem, a imam i kompletno uputstvo za namestanje, nista lakse, mozes i sam.

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ znaci samo skinem stari stavim ovaj i to je to? nema lemljenja i nekog programiranja itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista vise, to je sve isprogramirano u cipu, samo prosta zamena cipa. Dobices jos 400 obrtaja, umesto limita od standardnih 6900 sad će biti 7300, moraces da nadjes drugi boost kontroler kojim ces sa 0.8 bara da pustis turbini 1.2 - 1.35 bara, ne vise, i dobijes 165 - 170 KS, rasiris izduv, i na usisu K&N ili nesto slicno. Katalizator (filter) nemoj da skidas, moze ali i ne mora, neki kazu da nije preporucljivo.

U ostalom imas sve sto treba da se odradi na onom linku za uputstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije ti losa ideja za kompenzaciju,kako mislis da ti posaljem spojler? samo me zanima jos gde mogu da nadjem taj boost ventil,posto KN imam a katalizator i srednji lonac sam vec skinuo tako da mislim da izduv nece biti problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za boost kontroler ti javim, ali mislim da neki automobili imaju pa moze sa njih da se skine. Inace je vrlo jeftin, ja sam moj platio 20€ nov na ebay.

Dobices podatke na PP za slanje.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...