Jump to content
FAS Goran
vivicav

Makete automobila

Recommended Posts

Bentley je skupa marka, čak i kad pravi igračke

 

230627-bentley m 02.jpg

 

Bentley je sinonim za luksuz, skupa marka koju samo retki mogu da priušte. I tu ne mislimo samo na skupe automobile, već i na prilično skupu ponudu iz tzv. Accessories shop-a. Ponuda je bogata, a uključuje i veoma zanimljive modele automobila.  Radi se o modelima 1:43, gde se sada uz Bentaygu i Flying Spur nudi i model najposebnijeg Bentleya, a to je Bacalar by Mulliner. Izbor je pao na veoma upečatljivu žutu nijansu, ali ono što posebno raduje je visok stepen kvaliteta izrade te posvećenost detaljima. Osim atraktivnog dvoseda, nudi se i model Continentala GT Speed u Candy crvenoj nijansi.

 

230628-bentley m01.jpg

 

Svi modeli 1:43 su nemerljivo jeftiniji od pravih automobila, ali nisu jeftini. Cena im je 100 funti (113 evra), što je na nivou drugih proizvođača poput Porschea. Ponudu modela možete pogledati klikom OVDE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam skromnu kolekcijicu od nekih 15ak autica. Ono sto je zanimljivo je da imam trip da skupim sve autice koje sam stvarno imao u prirodnoj velicini. Skupio sam vecinu (7 komada) ali mi 2 jos fale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam neke od onih koje sam posedovao,nedostaju mi opel astra g i opel ascona c….nisu prave boje ali ti modeli,a poređao sam ih redom kako sam ih posedovao…

08C783DE-0FA0-42C0-B165-54C598A09CF5.jpeg

23DCE1E0-EDAC-4999-83F0-E7C8EFECEA26.jpeg

44FBA377-9627-4498-859D-52EE1BDC293B.jpeg

B6C066D6-A68E-4636-8080-8A9FFC7BBE86.jpeg

5C0F1D48-5A6B-4EE4-89A8-D330114DAE70.jpeg

6DA6102C-8C61-4E40-B13F-6433B5CA01DE.jpeg

38B8576F-2480-4B96-8AD5-44CBC8C58020.jpeg

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja klincu dosta kupujem HW, Majorete i Matchbox, HW smo 90% pokupovali sto se vrti kod nas po radnjama, ne racunam one izmiljene automobile kojih dosta ima ali mi ih ne volimo i ne kupujemo samo ove da kazem serijske modele. Juce smo kupili 5 komada sto HW sto Majorete koje su mi nekako najbolje uradjene od tih malih pogotovo one serije od 500+din koje imaju i otvaranja tipa reno 5 turbo, ajkula, lambo kuntach itd. od njih mi je jako lepa toyota 2000gt i stara celica ali kod nas se mahom uvoze jedni te isti pa sad sve tze nalazimo ono sto nema a da nisu neke ludacke cifre tipa 700din na NIS-u i sl. gde i HW kosta 400 a u pepco 250.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupujem malce(1/6x) ali većinom su mi u 1/43 jer mi je interesna grupa italijanski automobili a njih retko bude u 1/6x…A kupujem i šta mi se svidi na oko,lambose,land rovere,bmw … najviše imam fića ,pa fiata 500, njima ne mogu da odolim…

D84F2412-6A58-4B44-995E-053526443F49.jpeg

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

konkretno ove u Pepco, klinac voli jednom nedeljno da odemo da obidjemo sta ima pa ako ima nesto zanimljivo onda i kupimo mada ove oldtajmere retko imaju u nekom broju a pre neki dan ih je bilo bar 6 koje bi kupili ali jbg mnogo je :)

 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

odličan ulov!

Imam ih i ja….jel bio i renault 4?

B1330313-031F-4AE9-A57C-93FA22E2FABF.jpeg

400056BD-FDB7-43D5-9A83-FAAF92068278.jpeg

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 nije ali bio 8 gordini, ford capri, volvo 240, camaro, neki bmw i ne secam se vise

 

sad gledam ovi tvoji koje si postavio su 1:60 a ovo sto smo mi uzeli su 1:36 welly

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nervira me sto ne rade neke detalje do kraja na ovim HW pa moram da ih doradujem, tipa ne boje zadnja i prednja svetla a to zavisi od modela do modela nije kod svih tako i to me cudi, ako si mogao kod nekog da uradis cak i 3d da izgleda zasto je kod nekog neobojeno...eto taj audi npr. pozadi sve belo nisu uradili stopke, bas ruzno, meni to bode oci ne samo kod HW nego i kod drugih modela generalno, evo ova skoda npr. nije imala prednje migavce pa sam obojio

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP  Takav je HW oduvek, to mu “ deo šarma” …Evo slikao sam moje(jedva preživele) sa kraja sedamdesetih,jedan majorette(morgan), jedan HW(442) i jedan matchbox(mercury sw)… to im je tradicija…

@PremieRacing to postane bolest vremenom… Uđeš u apoteku, na benz pumpu,u prodavnicu i ajd sad ne kupi…:rofl:

IMG_1173.jpeg

IMG_1172.jpeg

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...