Jump to content
FAS Goran
rampl

Fiat Grande Punto - komande na volanu

Recommended Posts

Pozdrav,

Prijatelju je crkla elektronika na volanu, naime ne radi sirena, komande za muziku i sija mu lampica na instrument tabli za air bag.

Konzola na stubu volana je ispravna, tj. sve radi od migavca preko brisaca do tempomata.

U nekom servisu su mu rekli da mora da menja špunu volana, to je valjda kompletna konzola koja se nalazi na stubu upravljaca (19.000.00 u delti)

Da li je neko imao slican problem i resio ga na neki jeftiniji nacin ili se mora mnenjati cela konzola :wallbash:?

Unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,crkla mu je spulna volana,nek trazi polovnu negdje ili sto je manje vjerovatno,nek pogleda kablove ispod volana sto idu u spulnu da se nije dzek iskljucio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako radi amblender a ne radi sirena i komande vrlo verovatno da spulna otisla ili je kontakt los....evo ti telefoni ljudi koji drze polovne delove za Grande Punta....

Raca (Sabac) 0641346533,0628959834

Covek na koga Raca cesto uputi kad on nema neki deo 063362182

Zoran (Sabac) 062332999

Ne znam ime 0631955935

Ovaj tip iz cacka takodje ima veliki izbor delova

http://www.polovniautomobili.com/oglas848202/branik_fiat_grande_punto/

cena koju mi traze u delti ne znam dal je sa montazom ali u savkom slucaju je najveca moguca bar na nasim prostorima...tako da gde god drugde da pitao trebalo bi da bude jeftinije...

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetu i smernicama. Crkla je spulna, kontakti su u redu.

Porucena polovna u Sapcu!

TNX! Pozdrav :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje, jel ima svetlo na komandama na volanu ili ne. Posto meni ne svetle a da li to treba da svetli ili ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da svetle...diode su unutra..

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa audio komandama na volanu. Nesto ne lezi kako treba. Obicno kada hocu da pojacam zvuk on se mutira, ili jednom pojaca a jednom mutira... Jel zna neko kako se rasturaju komande i da li je to pametno raditi sam.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro na svakom je to tako, pa i kod mene. I ne pokusavam da popravim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa komandama na volanu, npr. Hoću da pojacam zvuk on smanjuje i obrnuto ili ništa, hoću da prebacim pesmu on prebaci na aux itd. Da li je jos neko imao takav problem i da li postoji rešenje?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisano vec. Skini komande sa volana, samo se cupaju pravo napolje, trebace ti snage za to. Procitao sam da kreditna kartica i slicna plastika moze da posluzi da se njom izvlaci, a ne srafcigerom.

Nakon toga otvoris prekidace, tj skines poklopac, ocistis kontakte i gumene dugmice od dole stapicima za usi recimo i alkoholom.

To bi bilo to :) Kod mene sam tako resio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene na ovaj način rešen problem komandi na volanu. Prilično jednostavno i naravno bez skidanja volana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam uspeo hvala bogu nisam morao da se bakcem sa airbagom :)

Hvala

Edited by Uros1992

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ne mora da se skida air bag da bi se izvukle komande? Hocu bas da skinem da proverim dal ima LED unutra, posto ni meni ne svetli. Mozda samo nije dovedena struja za osvetljenje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da samo iscupas. Kad izcupas oni dugmici imaju zabice skineš to, ispod toga ima guma koja ide preko table na kojoj se nalaze diode. Ako hoćeš da pridjes kablovima verovatno ces morati da skineš airbag zato su kablovi knap dužine, barem kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bitno mi da ima dovoljno kabla da se iscupa a da se ne pokida nesto...

 

Hvala.

Edited by Sava92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna kako se dospeva odnosno otklanjaju plastike komandi na volanu?.........jer kada stisnem dugme za pojačavanje, oće da mi mutira (zbog toga što je dugme "mute" odmah do dugmeta za pojačavanje).. i tako u 80% me zaje*ava!

Isto je i sa dugmetom s desna, kada hoću da prebacim sledeću numeru, on mi izgasi cd-radio. dođe mi da ga čekićem prištelujem malo. :rant:

 

Pa sam mislio da to malo očistim, ako treba i tu neku prenosivu pločicu (tipku) nekako odvučem, ozdravim.. šta znam..

 

- Ima li nekog rešenja trajnog.. ili privremenog.. al da "valja".

 

hvala :)

Edited by Inco Gnito

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisano vec vise puta, potrazi na forumu.

Ukratko, samo povlacis durektno ka sebi komande, teze ce ici ali uspeces.

Nakon toga otkacis prednju plocicu, videces zabice i mozes da pristupis ciscenju komandi, obicno brljavi jer bude zamasceno sve, obrisi dugmice i kontakte.

Svi su tako resili problem, bez brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisano vec vise puta, potrazi na forumu.

Ukratko, samo povlacis durektno ka sebi komande, teze ce ici ali uspeces.

Nakon toga otkacis prednju plocicu, videces zabice i mozes da pristupis ciscenju komandi, obicno brljavi jer bude zamasceno sve, obrisi dugmice i kontakte.

Svi su tako resili problem, bez brige.

 

Samo ako može i asistencija oko skidanja. Jer mi je veoma važno da upoznam proceduru, stepenik po stepenik. ;)

Dakle, prvo se skida središnja plastika volana odakle vazdušni jastuk izlazi, potom se te žabice poskidaju da bi se plastikice komandi na volanu odvadile i pristupilo čišćenju, jel?

 

Hvala neizmerno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neeee.

Ne skidas airbag, sirenu, nista od toga.

Samo same komande izvlacis napolje. Pazi da ti ne pukne neka ivica plastike ako bas primenjujes vecu silu. Sad kad je vezana tema mozes da procitas u prethodnim postovima kako bi trebalo. Da ne bi bas radio srafcigerom ili nozem (mozda onim ravnim za mazanje), probaj nekom starom kreditnom karticom, karticom od mobilnog... Kad prvu izvuces, vec ces skontati kako druga ide.

Dalje je jednostavno, to je kutijica sa tastrima, odvoji plastika koja se drzi kopcicama malim i dalje cistis.

 

Pogledaj ovde kako izgledaju komande na 500, na Grande Puntu su iste. Ovde je prikazana zamena celog volana, pa je skidan i airbag, ali ti samo komande skidas. Na 55s otprilike.

 

Edited by Bingodalton

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paaa... Koliko vidim na video klipu, dužina kabla je baš kratka. Videću.. ako ide, odrađeno. Ako negde zapinje, šipak.

 

Hvala. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dzek,izvadi kabl i očisti kontakte prekidača alkoholom. Sve se lako odradi.

Edited by punto jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tri put ura za "samoukost".. :D

 

- Komande očišćene, vraćene, sve radi ko iz fabrike.  :smoke:

 

Hvala narode neizmerno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...