Jump to content
FAS Goran
rampl

Fiat Grande Punto - komande na volanu

Recommended Posts

Komande na volanu za GP se malo POKARABASILE,ima li leka tome?Pritisnem + ,a on ide u -,a kad pritisnem - on prebaci sledecu stanicu...i sl.Komande na samom radiju rade normalno.Moze li elektricar to da sredi? :fun:Vredi li da poprskam kontakt sprejom?

Edited by neshaoct
spojeno by Markobgd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kolko vidim na klipu,majstor vadi ceo komplet dugmica i sa leve i sa desne strane -ODJEDNOM i to srafcigerom?Ja sam mislio da ide jedno po jedno dugme sa jedne pa sa druge strane.Gresim li negde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo molopre doso iz garaze i dok sam razmisljao kojom alatkom da vadim dugmice,resih da prvo poprskam kontakt sprejem,bas da vidim.Poprskam i ostavim 10-ak minuta i SVE RADI BEZ PROBLEMA ! . :sorcerer:  Da li je moguce da ovo niko nije predlozio,(bar ja nisam procitao :book: ),da se uradi.
Takodje sam primetio ,da ako se izvadi kljuc iz kontakt brave,komande na volanu rade jos 4 minuta.

Edited by Mitros

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa kontakt sprejem uglavnom bude kratkog veka. Moje dugogodisnje iskustvo je takvo, doduse nikada nisam prskao te komande na volanu.

Kada se izvadi kljuc a ne otvore vrata rade jos i podizaci stakala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Procitao sam ceo skoro sve o komandama na volanu i negde pise da posle 2008god nisu vise stavljali diode koje sijaju. 

Moj GP je 2008god i ne sijaju mi komande, a perfektno rade. Je l' zna neko da li je istina da stavarno nisu ugradjivali te diode sto sijaju ili su jednostavno crkle pa ne sijaju? :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa otvori ih pa vidi, ako nema dioda, onda nece sijati, ako ima, negde je kvar. Lako se skidaju, cak i bez vadjenja airbag-a, mislim da je neko vec pisao na tu temu, potrazi... Ukoliko hoces da svetle, kupi na otpadu i zameni tvoje, to bi sve trebalo da radi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milos123

 

Ne svetle zbog toga jer ih nema!

Zašto ih nema to sa sigurnošću ne znaju ni u Fiatu.

Kod modela do sredine 2007 svetle komande na volanu i to su modeli sa plavim znakom. Kada je stavljen crveni znak komande  u 90% slučajeva ne svetle jer u njima nema dioda.

Kažem u 90% slučajeva jer sam čuo i pročitao da kod nekih modela sa crvenim znakom svetle i da je tako od prvog dana!

 

Dakle kod GPa je pravilo da pravila nema!

Uglavnom budi siguran da ne svetle zbog nekog kvara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zvezdo

 

Hvala na opsirnom odgovoru. 

Nista, onda ako hocu da sijaju moram uzeti negde od GP 2006 god recimo koje imaju te diodice. Jer bas bezveze izgleda uvece. Moras traziti kontrole po volanu. :)

 

@lufti

 

Skinuo sam ih i nema dioda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

navikneš se. Sreća pa ih nema puno pa nemožeš pogrešiti. Oseti se pod prstima a i ne sklanjaš pogled sa puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto da podelim svoje iskustvo sa spulnom volana koja je crkla.

simptomi-ne radi sirena i komande na volanu,sustanje u samom volanu i upaljena lampuca airbega.

Zvao sam 6-7 prodavaca polovnih auto delova i svi su mi trazili izmedju 80 i 100 evra za spulnu volana naravno bez montaze i demontaze.

Slucajno sam na netu trzio flet kabal za spulnu volana i nadjem decka koji samo to radi.Njemu das svoju pokvarenu spulnu a dobijes drugu sa godinu dana garancije i sve traje 20 minuta.

Sve to me kostalo samo 40 evra!!!

Bicu slobodan da ostavim njegov broj,decko se zove Nemanja 0638911044,pa eto kome bude trebalo !

Share this post


Link to post
Share on other sites

ova plastika oko dugmića jel farbana ili ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Zvezdo said:

ova plastika oko dugmića jel farbana ili ?

Da ,ja ofarbao:D

Uspesno ofarbano.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to baš dobro. Nekako razbija svo ono crnilo. Ne znam jel mogu samo te komandice da se kupe nezavisno od volana?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,
Imam problem sa volanom. U pitanju je EVO 2012 godiste. Sija mi airbag lampica i ne radi ni sirena ni dugmici na volanu.
Citajuci po forumu i internetu video sam da je najverovatnije spulna volana.
Zanima da li imate preporuku za elektricara koji to menja i popravlja u Beogradu posto su mi u ovlascenom servisu rekli da je taj deo 200e.
Unapred zahvalan.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozovi Gorana u Zemunu (Fiat Servis Goran), imas kontakt na guglu a i ovde po forumu..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@A1eksandar

Pozdrav i dobrodosao na forum. Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom, tako da mozes da procitas i dosadasnja iskustva sa identicnom problematikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav za sve.

Postavio bih jedno pitanje.

Ako imam volan sa komandama ,i ako skinem svoj i postavim drugi, da li će komande od novo postavljenog volana funkcionisati?

U pitanju je Punto Evo 2011 godište.

Hvala.

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@krajo

 

A, što bi menjao MF volan za drugi MF volan?

Ako je koža u lošem stanju - presvuci ga.

Ako ne rade komande - onda pročitaj temu sad nakon spajanja. Videćeš da je fora u špulni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije kožni trenutno.

Volio bih zamijenuti za kožni, puno je ljepši i prijatniji osjećaj.

Pa reko ako bi komande radile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@krajo

 

Ako sad imaš komande i rade svi dugmići (šuplna nije pokidana), onda će raditi i drugi volan.

Čudno mi je da multifunkcionalni (MF) volan na Grande Puntu nije istovremeno kožni...imaš možda sliku volana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovakav je volan.

 

slika-2627478-603e7fa72b4e6-thumb.jpg

 

slika-64534-60795f863d86b-thumb.jpg

Edited by krajo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...