Jump to content
FAS Goran
dr.AgOlO

Ljušti se lak

Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu, imao bih jedno pitanje: 

Naime, na haubi na jednom mestu se oljustio lak u obliku kruga (farba nije ostecena), interesuje me da li mora da se farba komplet hauba ili bi moglo drugacije da se sredi a da se ne primecuje ostecenje laka?

Isto tako da li moze sada po zimi to da se radi, koliko traje susenje i moze li auto posle tretmana (farbanja) da stoji napolju na parkingu, pitam zbog eventualnih posledica od hladnog vremena kada je jos sve sveze?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi gde je to jedno mesto (na sred haube ili negde na spajanju sa krilom, i od toga koliko je veliko oštećenje), ali generalno...hauba nije zahvalna za ''flekovanje'' (farbanje samo dela). Sve se vidi jer je ubedljivo najveća komponenta na autu i najviše se vidi (najviše privlači pažnje).

Ako sada budeš radio sve će to farbar da ti završi, tj. kada preuzmeš auto možeš sa njim dar adiš šta hoćeš. Ima farbar komoru, tu će farba da se suši, neće napolju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje jedno..posto mi je upravo otpao lak sa krova Punta mk.2b i onog zavrsetka na petim vratima...sta mi/je cini sada?
Velicine kao a4 papir

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidjao sam na više Puntića made in Serbia da im se ljušti lak,šta da ti kažem samo farbar može da ti pomogne

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A folija...?da uradim crno

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad se stavi folija svaka neravnina se još više vidi ,možda prvo da skineš skroz lak sa krova,mada bih ja ipak kod farbara ,šta ako počne da rdja ili šta već vremenom ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad je samo mat :-) :-) :-) ...vise je u pitanju onajnastavim na gepeku...ako znas na sta mislim..dal hoce i da prlja pistolj za 30 cm duzine i 1,25 sirine.koliko bi trebalo da farba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koliko bi to izaslo,znaci nema ono gitovanja,nista..samo se skine lak i prefarba..oko 20,30 evra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako farba, onda najbolje da farba ceo krov, a za to treba da skine ceo lak i da uradi pripremu.. Po jednom sklopu ovde u Kg-u farbari uzimaju oko 50-60€, a folija bi te koštala oko 10€, ali bi se nagužvala preko tog laka koji se ljušti i poznavalo bi se da ispod nešto i nije baš kako treba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

a nije u pitanju krov...nego onaj zavrsetak iznad stakla na gepeku....znaci onaj deo izmedju petih vrata i krova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako misliš folijati onda moraš prešmirglati sve neravnine jer će se pod folijom vidjeti, znači dođe ti skoro isto kao da pripremaš za bojanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,znaci u principu,mogu da uzmem da presmirglam,da sve lepo pripremim,o preko zalepim foliju..ako sam dobro razumeo

Edited by bane 17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege da li se i vama desava na gredicama da krene da se ljušti lak i boja od kamencica i ove ''sitne'' rizle na putu? Kako to najefikasnije sprečiti?  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da naravno,imam auto dve godine, na zadnjem delunigde boje,sve bele tacka od svakog kamena koji/je bio na putu u srbiji:-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa evo ovako,kao sto znate imao sam problema sa lakom,i evo kako sam ja to resio....znaci smirgla p1000 i voda..i zuljao sam dosta dugo,dok nisam dobio zeljeno ravnu povrsinu,preko toga sam nalepio mat crnu foliju,i to izgleda za sada ovako...konacan izgled uskoro....

IMG_20140209_193102.jpg  IMG_20140209_193943.jpg

IMG_20140209_194359.jpg  IMG_20140209_195827.jpg  IMG_20140209_200551.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radim u garazi,i odma stavljam slike,pa su zato malo losije,ali milaim da se sve vidu u principu,inace ceo zahvat me je izasao oko 280 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacan izgled :-) :-)

IMG_20140209_210637.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogme,lomim se...jos sam od sutra na odmoru :-) :-) :-) ...tako da mi treba neka razonoda...koliko bi bilo kompikovano uraditi krov..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fen imam,sa njim sam radio onu stiker bomb i ovu mat,kad je auto u pitanju imam puno strpljenja,a imam i 16 dana odmora..znaci samo da nadjem jeftinu radnu snagu :-) :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paaa prilicno. Bilo bi fino da imas pored svojih jos 2 para ruku, fen i podosta strpljenja.

Kolega Jankovic je sve rekao :)

Trebaju ti barem još 2 osobe da drže krajeve i polako. Fen će ti trebati najviše na dijelu kod šajbe, jer je tamo najsavijeniji, ali ništa previše. Krov je relativno ravan tako da se nećeš jako namučiti, ali je velika površina tako da će ti trebati vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mene vise rinu one gume(kederi) sto idu cemoj duzinom krova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...